Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№08
Серпень 2017
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Перед вами останній літній випуск електронного видання Вісник МСФЗ (в Україні). Сьогодні ми традиційно ознайомимо з головними нововведеннями в МСФЗ і суміжних сферах.
Насамперед хочемо розповісти про те, що Мінфін на своєму сайті опублікував оновлену версію перекла...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Запроваджується система моніторингу та контролю державної допомоги бізнесу
Експортерам спростять процедуру оформлення сертифіката EUR.1
Макроекономічні прогнози та майбутнє монетарної політики
НБУ визначить статус Bitcoin до кінця серпня
НБУ змінив порядок розрахунків і міжбанківського переказу коштів
Нацбанк посилив контроль у сфері фінмоніторингу
Із 1 серпня діє Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою
Ціна операції та змінне відшкодування в МСФЗ 15
Рада з МСФЗ хоче позбутися різноманіття підходів в IAS 16

Рада з МСФЗ подала вузькоспрямовані коригування до стандарту IAS 16 "Основні засоби". Як першочергове завдання перед міжнародним розробником постало усунення зайвого різноманіття практичних підходів у застосуванні стандарту. Поки що це попередній варіант змін, коментарі за якими прийматимуться до 19 жовтня 2017 року.

Читати всю статтю...
Новини інтегрованої звітності

Інститут управління та звітності (Governance & Accountability Institute) – партнер з обміну даними в межах Global Reporting Initiative (GRI) – у співпраці з Коледжем Баруха при Міському університеті Нью-Йорка оприлюднив звіт із результатами дослідження, які демонструють, що основи інтегрованої звітності від GRI дійсно поліпшують якість розкриттів з екологічних, соціальних та управлінських питань. Висновок, мабуть, досить очевидний.

Читати всю статтю...
Банки отримали більше можливостей проводити власні операції з валютою на міжбанківському ринку

Нацбанк підвищив розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют і банківських металів протягом одного робочого дня з 0,5 % до 1,0 % від розміру регулятивного капіталу.

Валюта: перезавантаження
Облікова політика згідно з МСФЗ

Облікова політика згідно з вимогами МСФЗ – це одна з найактуальніших тем для компаній, які починають застосовувати міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ). Для того щоб допомогти компаніям вибрати та змінювати облікову політику, Рада з МСФЗ розробила стандарт МСФЗ (IAS) 8 "Облікова політика, зміни в бухгалтерських оцінках та помилки".

Тема номера
Податок на виведений капітал: вітчизняні передумови та міжнародні орієнтири

Останнім часом серед економічних теоретиків та практиків підвищений інтерес викликає урядова ініціатива, що пов'язана з можливим запровадженням в Україні з 2018 року так званого податку на виведений капітал.

Це підтверджується появою великої кількості досліджень щодо вивчення та порівняння положень законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал" та чинного розділу ІІІ ПКУ "Податок на прибуток підприємств", а також наявністю полярно різних експертних думок щодо можливих наслідків реалізації такої ініціативи.

З огляду на зазначене, у цьому матеріалі розглянемо особливості функціонування податку на виведений капітал у світі. Такий аналіз мінімізує суб'єктивізм цього дослідження і, навпаки, надає можливість кожному, хто з ним ознайомиться, на основі огляду міжнародного досвіду, передумов появи такої ініціативи в Україні та окремих узагальнень зробити свої власні висновки та визначитися, чию позицію зайняти – прихильників запровадження податку на виведений капітал чи їх опонентів.

Читати всю статтю...
Прикладна аналітика
Чим сьогодні занепокоєні аудитори різних країн світу: міжнародний досвід, на який варто звернути увагу
Основні питання, на які необхідно звернути увагу під час роботи з операційними сегментами

Тетяна Гейхман пояснить, чому подання звітності за сегментами не є лише виконанням установлених вимог, а Джоанна Деметріу розповість, які зміни чекають на компанії в частині МСФЗ (IFRS) 8.

Читати всю статтю...
Імплементація Плану BEPS: як йдуть справи?

2016 рік минув під знаменами деофшоризації та численних закликів до боротьби з розмиванням податкової бази. Імплементація Плану дій ОЕСР з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутків з-під оподаткування (далі – План BEPS), запровадження правил контрольованих іноземних компаній (далі – правила КІК), приєднання до стандартів автоматичного обміну інформацією – ось той невичерпний перелік заходів, що мали стати реальністю для українських платників податків у 2017 році.

Нижче ми наводимо загальний огляд стану імплементації Україною інструментів, розроблених ОЕСР для боротьби з агресивним податковим плануванням, та пропонуємо визначити, які "подарунки" (у вигляді змін до податкового законодавства) мають очікувати українські платники податків у найближчі 2 роки.

В очікуванні змін фінансової звітності за МСФЗ: перші кроки з оптимізації Приміток
Вихід на ICO: роль аудитора

IPО – один із найважливіших етапів життя корпорації. Під цією абревіатурою приховано складний процес виходу приватної компанії на фондовий ринок із новими акціями для залучення інвестицій. Це досить довга та затратна процедура через колосальний тягар нових вимог до публічної компанії.

Класична процедура IPO містить три основні етапи: підготовка до IPO (діагностика компанії та план підготовки), IPO (вихід на біржу) і життя після IPO. На всіх етапах за успіх відповідальні фахівці різних галузей. У першому та найскладнішому етапі IPO ключову роль відведено процедурі аудиту.

Читати всю статтю...
Що потрібно зробити, щоб Україна піднялась у рейтингу Doing Business

Починаючи з 2013 року, Україна "відіграла" майже 70 позицій у рейтингу Doing Business: зі 152 місця наша держава піднялася на 83. Крім того, за цей період ми жодного разу не втратили місця в загальному рейтингу. Однак, щоб досягти ТОП-50, а тим паче ТОП-30 – місць, де перебувають розвинуті країни, нам ще потрібно виконати багато роботи. І якщо в деяких сферах, наприклад "Створення підприємств", нам залишається зовсім трохи, то в інших, таких як "Вирішення неплатоспроможності", й досі не зроблено майже нічого.

Дискусійний документ "Звітність про фінансовий вплив тарифного регулювання"
Соціально відповідальний бізнес: чим міряються компанії у своїх нефінансових звітах

Останнім часом український бізнес все з більшою активністю опановує ефективні інструменти для оптимізації та спрощення процесу надання фінансової звітності. Натомість підготовка звітності з нефінансовою інформацією досі не надто популярна серед вітчизняних компаній (особливо середніх і малих), хоча й вважається за кордоном невід'ємною частиною стратегії кожного "думаючого" бізнесу. Насправді бути відповідальним перед суспільством – модно й вигідно. У довгостроковій перспективі саме соціальний аспект визначає справжню успішність і приносить вигоду. Екологія бренду – сприятливий ґрунт для формування лояльності клієнтів і загалом збільшення довіри до бізнесу.

Практика: експерти відповідають
Найважливіше у вимірах за IFRS 17 (частина 2)

У липні Фонд МСФЗ записав черговий вебінар як частину своєї програми з надання допомоги в упровадженні нового стандарту зі страхових контрактів, IFRS 17. Вебінар розбито на дві тематичні частини. У цій статті спікери від Фонду МСФЗ Марія Караману (Maria Karamanou) і Джоанна Йо (Joanna Yeoh) розглядають подальші виміри. Перша частина доступна за посиланням.

Читати всю статтю...
Найважливіше у вимірах за IFRS 17 (частина 1)

У липні Фонд МСФЗ записав черговий вебінар як частину своєї програми з надання допомоги в упровадженні нового стандарту зі страхових контрактів, IFRS 17. Вебінар розбито на дві тематичні частини. У цій статті спікери від Фонду МСФЗ обговорюють первісне вимірювання, тоді як друга частина детально розглядатиме подальші вимірювання.

Читати всю статтю...
Кругозір
Як бути кращим із кращих: огляд основних програм для отримання сертифікатів міжнародного зразка

Здобуття міжнародної профільної кваліфікації – безумовний факт підтвердження професіоналізму в будь-яких сферах діяльності та один із факторів подальшого успіху та визнання. Кваліфікації для спеціалістів фінансової сфери – теж не виняток. Сертифікат гарантує, що його власник володіє найактуальнішими знаннями і практичними навичками та є експертом у своїй галузі.

Читати всю статтю...
Прийдешня фінансова волатильність

Нинішній період екстремально низької волатильності на фінансових ринках не є ні стійким, ні бажаним, – попереджає стратегіст PIMCO

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua