Дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах поширюється на Малайзію
лист Нацбанку "Про критерії для виявлення клієнтів, фінансові операції яких містять ознаки фіктивності" від 26.05.2017 р. № 25-0008/37888
Завершуючи розмову про відображення в обліку операцій за бартерними контрактами у сфері ЗЕД, у цій статті ми зупинимося на операціях з обміну неподібними запасами. Такий обмін на практиці найпоширеніший, а відображення його в обліку має нюанси.
Облік бартерних операцій у зовнішньоекономічній сфері справедливо вважається одним із найскладніших. Податок на прибуток розраховують виходячи з даних бухгалтерського обліку, у якому порядок відображення таких операцій залежить від того, які запаси використано для обміну. У цій статті розглянемо облік операцій з обміну подібними запасами.
Валютне регулювання бартерних операцій у зовнішньоекономічній діяльності має специфіку. Причому за порушення в цій сфері накладають досить серйозні санкції. У зв'язку з цим у статті розглянемо загальні питання, пов'язані з правовою регламентацією бартерних операцій і валютним контролем.
Занадто багато фінансових організацій сьогодні натурально "рвуть" свої бюджети, щоб виплачувати зарплату армії людей, які до того ж неефективно виконують роботу, що не вимагає особливо високої кваліфікації.
У цій статті розглядатимуться особливості, які виникають у разі продажу товарів посереднику (агенту), який надалі повинен реалізувати такі товари кінцевим покупцям, з погляду МСФЗ (IAS) 18 "Виручка" (діє до 1 січня 2018 року) та МСФЗ (IFRS) 15 "Виручка за договорами з покупцями" (набуває обов'язкового застосування починаючи з 1 січня 2018 року).
Залежно від того, кому або ким надаються рекламні послуги та яка суть таких послуг, може відрізнятися порядок оподаткування рекламних послуг. Метою цієї статті є висвітлення основних нюансів оподаткування, пов'язаних з наданням рекламних послуг.
Отже, 2017 рік, закінчилися травневі свята, а гарячкова підготовка звітів з трансфертного ціноутворення та документації не спостерігається, і пов'язано це з тим, що наші законодавці змінили термін подання звітності з контрольованих операцій з 1 травня на 1 жовтня 2017 року, забуваючи при цьому, що податкова декларація з податку на прибуток підприємства за 2016 рік мала подаватися до ДФС не пізніше 9 лютого 2017 року, а цифри щодо податкових різниць (якщо вони мають місце) повинні бути однаковими що в декларації, що у звіті про контрольовані операції. Цікавою буде ситуація, коли підприємство подало річну декларацію вчасно без додатка ТЦ (не задекларувало показники), а в цей час готує звіт про контрольовані операції і документацію з трансфертного ціноутворення та в установлений термін подасть їх до фіскальної служби. Як у такій ситуації поєднуватимуться ці дві форми звітності? Відповіді на це запитання поки що немає, практика розставить усе по своїх місцях, продовжимо далі розглядати новації цього року.
За останні місяці у вітчизняних реаліях значно посилилась увага до Bitcoin (далі – BTC), який серед інших 738 валют такого ж типу, як правило, займає перше місце у списку за обсягом торгів. Цей платіжний засіб дає змогу здійснювати трансакції, розрахунково-платіжні й обмінні операції в каналах руху національної та світових валют.
У матеріалі розберемося в сутності й алгоритмі функціонування BTC, а також дізнаємося, що ж таке BTC: інноваційна валюта чи фінансова піраміда.
Хоча наразі весь банківський сектор активно готується до впровадження МСФЗ 9, досі у комерційних банків виникають спірні питання щодо деяких постулатів IAS 39 і методів їх реалізації на рівні програмного забезпечення.
Цілком ймовірно, ви вже почали використовувати 5-етапний підхід згідно з МСФЗ (IFRS) 15 і впоралися із застосуванням таких термінів, як "обов'язок до виконання" і "контроль". Проте чи розібралися ви в лабіринті переходу від поточних ЗПБО (МСФЗ (IAS) 18 "Виручка" і МСФЗ (IAS) 11 "Договори на будівництво") до нового стандарту?
У світовій практиці діяльності фіскальних органів загальновідомим є принцип, що "про податки не домовляються", однак з метою спрощення їх адміністрування та прогнозування податкових надходжень досить виправданим є використання альтернативних підходів до організації податкових правовідносин. Саме в контексті побудови моделі узгодження ціноутворення у контрольованих операціях між платником податків і фіскальним органом одним із таких прогресивних елементів є укладення договорів про узгодження ціноутворення (далі – ДУЦ).
ЄС готує серйозні заходи, аби значно скоротити використання юрисдикцій, що вважаються податковими гаванями. Поширеність компаній з безподаткових гаваней удалося досягти за рахунок дешевини реєстрації компаній у безподаткових гаванях, відсутності необхідності витрачати гроші та час на підготовку, а також здавання бухгалтерської, податкової та річної звітності й найголовніше – це повна відсутність податків. У чому ж полягатимуть ці зміни, розглянемо нижче.
Пропонуємо виступ Ганса Гугерворста, голови Ради з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, під час зустрічі Ради Міжнародної комісії з інтегрованої звітності (Нью-Йорк).
Віце-голова Ради з міжнародних стандартів фінансової звітності Сью Ллойд (Sue Lloyd – S. L.) і член IASB Деррел Скотт (Darrel Scott – D. S.) у межах цього підкасту розповідають і про підсумки останнього травневого засідання Ради, і про нещодавно представлений дуже важливий стандарт щодо страхових контрактів IFRS 17. Із деталями засідання, яке відбулося, докладно ознайомить Сью Ллойд, торкнувшись, зокрема, нової Інтерпретації IAS 12 стосовно податків на прибуток і прийдешніх поправок до IAS 28 "Інвестиції в асоційовані та спільні підприємства", а також запущеного вже вивчення практики застосування IFRS 13 щодо вимірювання справедливої вартості. Короткий огляд страхового стандарту доручено Деррелу Скотту. Веде бесіду голова освітнього напряму Метт Тіллінг (Matt Tilling – M. T.).
У рамках проведення заходів до Дня науки та у зв'язку з 21-ю річницею Навчально-наукового інституту обліку, аналізу та аудиту 17 травня 2017 року було проведено засідання у формі круглого столу на тему: "Управління інформаційними ресурсами обліку і оподаткування".
Ми надто часто в житті чуємо слово "інновації". Мабуть, немає жодної галузі, де зараз не використовується це поняття. Ми настільки звикли це чути, що подекуди і не закладаємо в нього ніякого сенсу, крім намагання маркетологів продати нам товар. Проте в юридичній практиці це слово доводиться чути все частіше, і технологічного сенсу в ньому більше, ніж будь-де.