Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№06
Червень 2017
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Перед вами літній випуск електронного видання Вісник МСФЗ (в Україні). Сьогодні ми традиційно ознайомимо з головними нововведеннями в МСФЗ і суміжних сферах.
Насамперед хочеться розповісти про те, що 22 червня депутати взяли за основу зміни до Закону про бухоблік...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Національний банк спрощує для бізнесу інвестування за кордон
Взаємна адміндопомога в податкових справах: до переліку долучилася Малайзія

Дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах поширюється на Малайзію

НБУ продовжує імплементувати норми директив ЄС
Зміни до Закону про бухоблік прийнято за основу
Українці зможуть перераховувати валюту за кордон на підставі електронних індивідуальних ліцензій
Оновлення посилань на Концептуальні основи
Останні оновлення Ради з МСФЗ
Оновлено звітність з ТЦУ
Як реалізовувати план BEPS?
Як Нацбанк рекомендує виявляти фіктивні фінансові операції

лист Нацбанку "Про критерії для виявлення клієнтів, фінансові операції яких містять ознаки фіктивності" від 26.05.2017 р. № 25-0008/37888 

Бухгалтерські алгоритми
Бартер неподібними запасами у сфері ЗЕД: облік у розрізі практичних ситуацій

Завершуючи розмову про відображення в обліку операцій за бартерними контрактами у сфері ЗЕД, у цій статті ми зупинимося на операціях з обміну неподібними запасами. Такий обмін на практиці найпоширеніший, а відображення його в обліку має нюанси.

Бартер подібними запасами у сфері ЗЕД: облік і оподаткування

Облік бартерних операцій у зовнішньоекономічній сфері справедливо вважається одним із найскладніших. Податок на прибуток розраховують виходячи з даних бухгалтерського обліку, у якому порядок відображення таких операцій залежить від того, які запаси використано для обміну. У цій статті розглянемо облік операцій з обміну подібними запасами.

Бартерні операції в ЗЕД: правова регламентація та валютний контроль

Валютне регулювання бартерних операцій у зовнішньоекономічній діяльності має специфіку. Причому за порушення в цій сфері накладають досить серйозні санкції. У зв'язку з цим у статті розглянемо загальні питання, пов'язані з правовою регламентацією бартерних операцій і валютним контролем.

Прикладна аналітика
Витрати на фінансові функції

Занадто багато фінансових організацій сьогодні натурально "рвуть" свої бюджети, щоб виплачувати зарплату армії людей, які до того ж неефективно виконують роботу, що не вимагає особливо високої кваліфікації.

Читати всю статтю...
Аналіз відносин принципал – агент: виручка чи зобов'язання?

У цій статті розглядатимуться особливості, які виникають у разі продажу товарів посереднику (агенту), який надалі повинен реалізувати такі товари кінцевим покупцям, з погляду МСФЗ (IAS) 18 "Виручка" (діє до 1 січня 2018 року) та МСФЗ (IFRS) 15 "Виручка за договорами з покупцями" (набуває обов'язкового застосування починаючи з 1 січня 2018 року).

Читати всю статтю...
Нюанси оподаткування рекламних послуг для резидентів і нерезидентів

Залежно від того, кому або ким надаються рекламні послуги та яка суть таких послуг, може відрізнятися порядок оподаткування рекламних послуг. Метою цієї статті є висвітлення основних нюансів оподаткування, пов'язаних з наданням рекламних послуг.

ТЦУ: просто про нове

Отже, 2017 рік, закінчилися травневі свята, а гарячкова підготовка звітів з трансфертного ціноутворення та документації не спостерігається, і пов'язано це з тим, що наші законодавці змінили термін подання звітності з контрольованих операцій з 1 травня на 1 жовтня 2017 року, забуваючи при цьому, що податкова декларація з податку на прибуток підприємства за 2016 рік мала подаватися до ДФС не пізніше 9 лютого 2017 року, а цифри щодо податкових різниць (якщо вони мають місце) повинні бути однаковими що в декларації, що у звіті про контрольовані операції. Цікавою буде ситуація, коли підприємство подало річну декларацію вчасно без додатка ТЦ (не задекларувало показники), а в цей час готує звіт про контрольовані операції і документацію з трансфертного ціноутворення та в установлений термін подасть їх до фіскальної служби. Як у такій ситуації поєднуватимуться ці дві форми звітності? Відповіді на це запитання поки що немає, практика розставить усе по своїх місцях, продовжимо далі розглядати новації цього року.

Читати всю статтю...
Bitcoin: революція на валютному ринку

За останні місяці у вітчизняних реаліях значно посилилась увага до Bitcoin (далі – BTC), який серед інших 738 валют такого ж типу, як правило, займає перше місце у списку за обсягом торгів. Цей платіжний засіб дає змогу здійснювати трансакції, розрахунково-платіжні й обмінні операції в каналах руху національної та світових валют.

У матеріалі розберемося в сутності й алгоритмі функціонування BTC, а також дізнаємося, що ж таке BTC: інноваційна валюта чи фінансова піраміда.

Читати всю статтю...
Амортизація комісії за кредитним договором

Хоча наразі весь банківський сектор активно готується до впровадження МСФЗ 9, досі у комерційних банків виникають спірні питання щодо деяких постулатів IAS 39 і методів їх реалізації на рівні програмного забезпечення.

Читати всю статтю...
Як не заблукати в лабіринті переходу на МСФЗ (IFRS) 15

Цілком ймовірно, ви вже почали використовувати 5-етапний підхід згідно з МСФЗ (IFRS) 15 і впоралися із застосуванням таких термінів, як "обов'язок до виконання" і "контроль". Проте чи розібралися ви в лабіринті переходу від поточних ЗПБО (МСФЗ (IAS) 18 "Виручка" і МСФЗ (IAS) 11 "Договори на будівництво") до нового стандарту?

Читати всю статтю...
Договори про узгодження ціноутворення: інвестиційний ефект

У світовій практиці діяльності фіскальних органів загальновідомим є принцип, що "про податки не домовляються", однак з метою спрощення їх адміністрування та прогнозування податкових надходжень досить виправданим є використання альтернативних підходів до організації податкових правовідносин. Саме в контексті побудови моделі узгодження ціноутворення у контрольованих операціях між платником податків і фіскальним органом одним із таких прогресивних елементів є укладення договорів про узгодження ціноутворення (далі – ДУЦ).

Особлива думка
Використання безподаткових гаваней різко скорочуватиметься

ЄС готує серйозні заходи, аби значно скоротити використання юрисдикцій, що вважаються податковими гаванями. Поширеність компаній з безподаткових гаваней удалося досягти за рахунок дешевини реєстрації компаній у безподаткових гаванях, відсутності необхідності витрачати гроші та час на підготовку, а також здавання бухгалтерської, податкової та річної звітності й найголовніше – це повна відсутність податків. У чому ж полягатимуть ці зміни, розглянемо нижче.

Читати всю статтю...
Рада з МСФЗ та інтегрована звітність

Пропонуємо виступ Ганса Гугерворста, голови Ради з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, під час зустрічі Ради Міжнародної комісії з інтегрованої звітності (Нью-Йорк).

Співрозмовник
Як зробити членство у професійній асоціації для аудиторів ефективним: розкриваємо головні секрети
Про новий IFRS 17 вустами його розробників

Віце-голова Ради з міжнародних стандартів фінансової звітності Сью Ллойд (Sue Lloyd – S. L.) і член IASB Деррел Скотт (Darrel Scott – D. S.) у межах цього підкасту розповідають і про підсумки останнього травневого засідання Ради, і про нещодавно представлений дуже важливий стандарт щодо страхових контрактів IFRS 17. Із деталями засідання, яке відбулося, докладно ознайомить Сью Ллойд, торкнувшись, зокрема, нової Інтерпретації IAS 12 стосовно податків на прибуток і прийдешніх поправок до IAS 28 "Інвестиції в асоційовані та спільні підприємства", а також запущеного вже вивчення практики застосування IFRS 13 щодо вимірювання справедливої вартості. Короткий огляд страхового стандарту доручено Деррелу Скотту. Веде бесіду голова освітнього напряму Метт Тіллінг (Matt Tilling – M. T.).

Читати всю статтю...
Кругозір
Управління інформаційними ресурсами обліку і оподаткування

У рамках проведення заходів до Дня науки та у зв'язку з 21-ю річницею Навчально-наукового інституту обліку, аналізу та аудиту 17 травня 2017 року було проведено засідання у формі круглого столу на тему: "Управління інформаційними ресурсами обліку і оподаткування".

Право та технології: вчора, сьогодні, завтра

Ми надто часто в житті чуємо слово "інновації". Мабуть, немає жодної галузі, де зараз не використовується це поняття. Ми настільки звикли це чути, що подекуди і не закладаємо в нього ніякого сенсу, крім намагання маркетологів продати нам товар. Проте в юридичній практиці це слово доводиться чути все частіше, і технологічного сенсу в ньому більше, ніж будь-де.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua