Регулятор продовжує пом’якшувати валютні обмеження та фокусується насамперед на усуненні бар’єрів для зовнішньоторговельних операцій та притоку прямих іноземних інвестицій
30 березня було опубліковано Документ для обговорення, який установлює принципи, що зроблять розкриття інформації більш ефективним.
29 березня опубліковано запропоновані Радою з МСФЗ удосконалення до МСФЗ 8 (IFRS 8) "Операційні сегменти" для публічної консультації.
21 і 22 березня відбулася чергова щомісячна зустріч Ради з МСФЗ у Лондоні. На порядку денному були такі питання:
• розширена корпоративна звітність;
• гудвіл і знецінення;
• ставки дисконтування – оцінки з використанням поточної вартості;
• договори страхування (усні оновлення);
• основні фінансові звіти;
• Концептуальна основа фінансової звітності;
• керування динамічним ризиком (навчальна сесія);
• фінансові інструменти з характеристиками капіталу.
Національний банк продовжує роботу над реалізацією проекту з упровадження Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 "Фінансові інструменти".
Забезпечення сталого розвитку держави, проведення структурних реформ та, як наслідок, підвищення стандартів життя нерозривно пов'язані з проблемою раціонального перерозподілу ВВП і наповнення бюджету. Її успішне вирішення залежить, зокрема, від ефективного функціонування складової непрямих податків – універсальних акцизів, що формують значну частину надходжень як до бюджету України, так і багатьох країн світу.
Відповідно до ст. 641 ГК України приватні підприємства зобов'язані встановлювати свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), зберігати та регулярно оновлювати інформацію про нього, а також надавати таку інформацію державному реєстраторові у випадках та в обсязі, передбачених законом. На практиці ж визначення такої особи часто викликає труднощі.
Редакція Accounting Today підготувала матеріал, у якому критикує запропоновані нещодавно FASB зміни в питаннях компенсаційних виплат акціями (англ. stock-based compensation). Облік таких компенсацій уже давно викликає чимало запитань. Самі недоліки й прогалини виникли ще в далекі 90-і, коли напружена політична боротьба призвела до того, що у ради директорів з'явилася можливість впровадження недосконалих практик, які дають змогу керівникам до цього часу декларувати "правду" не в повному обсязі.
Модель очікуваних кредитних збитків, передбачена у МСФЗ (IFRS) 9, вимагає від організацій під час розрахунку кредитного збитку заглядати в майбутнє, не обмежуючись подіями минулого та поточного періодів. Вимога враховувати майбутні макроекономічні події є значною зміною, яку вносить нова модель. Це може викликати у вашій уяві образ магічної кулі: чи не є бухгалтери провісниками нового покоління?
Давайте з'ясуємо, чи так це, розглянувши один із найбільш складних та основоположних елементів моделі очікуваних кредитних збитків – прогнозну інформацію.
Нещодавно у Лондоні Фонд МСФЗ та Інститут CFA (дипломованих фінансових аналітиків) провели спільний захід для інвесторів під назвою "Краща комунікація на фінансових ринках: обмін перспективами".
У цій статті незалежний журналіст Адам Джонс (колишній кореспондент рубрики "Бухгалтерія" газети Financial Times і старший репортер з питань корпорацій) розповідає про основні моменти широкої дискусії, в якій йшлося про комунікацію на фінансових ринках, а також сфери, де поліпшення стандартів МСФЗ, як з точки зору подання фінансової звітності, так і кращого зв'язку між різними напрямками інформації може бути взаємно вигідним для інвесторів і компаній.
Оцінні зобов'язання щодо виведення основних засобів з експлуатації – особливості обліку відповідно до МСФЗ.
SWOT-аналіз нової моделі оподаткування виведеного капіталу.
Сьогодні матеріал буде про книги, які не просто цікаві й пізнавальні, вони демонструють, наскільки наша планета гарна, дивовижна й тендітна. Зараз дітей здивувати важко (адже що може бути крутішим від Людини-павука, Леді Баг або Дарта Вейдера), але дивувати їх життєво необхідно, інакше батьки ризикують потрапити до категорії лузерів і "нудних дорослих, які нічого не розуміють". І книги в цьому можуть виявитися несподівано, як кажуть, "в тему". Головне – правильно підійти до питання. Дуже важливо, щоб книги були якісні, "непопсові" та дійсно цікаві.