Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№03
Березень 2017
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Перед вами свіжий випуск електронного видання Вісник МСФЗ (в Україні). Сьогодні ми традиційно ознайомимо з головними нововведеннями в МСФЗ та суміжних сферах.
Тему цього номера ми присвятили висвітленню інформації про перебіг впровадження МСФЗ 16 за останній рік. Ч...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Гіперінфляції не було, бо є "тенденція"

У листі Мінфіну від 28.02.2017 р. № 11410-06-5/5390 висновок про відсутність необхідності коригувань обгрунтовується посиланням на МСБО 29. Так, ніби прямих вказівок П(С)БО 22 вже не існує.

Читати всю статтю...
Таксономія 2017
Україна й Люксембург обмінюватимуться податковою інформацією
США планують впровадити новий податок

Команда Трампа хоче захистити американські компанії від конкуренції за допомогою нового податку. Нуріель Рубіні вважає, що це погана ідея

Читати всю статтю...
Схвалено вільну торгівлю з Канадою

Верховна Рада ратифікувала Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, підписану 11 липня 2016 року.

Читати всю статтю...
Лютнева зустріч піклувальників Фонду МСФЗ (IFRS Foundation)
Лютнева зустріч Ради з МСФЗ
Тема номера
Договори оренди на один рік – упровадження МСФЗ 16 у практику

У цій статті чотири члени Ради з МСФЗ обговорюють отриману від зацікавлених сторін інформацію щодо реалізації МСФЗ 16 за останній рік і дають поради компаніям, які впроваджують новий стандарт.

Бухгалтерські алгоритми
Не віриться, але факт: зміни до П(С)БО 22 та бухобліку ПДВ вже затверджено

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" від 17.02.2017 р. № 241 

Прикладна аналітика
Реверсивний механізм сплати ПДВ у ЄС

Сьогодні в ЄС для удосконалення ефективності адміністрування ПДВ і максимального спрощення механізму бюджетного відшкодування (аж до його ліквідації) використовується спосіб утримання ПДВ у джерела виплати – "реверсивний механізм" сплати ПДВ ('Reverse Charge Mechanism' within the EU VAT system), який полягає в тому, що ПДВ справляється за місцем споживання товару замість місця виробництва.

Читати всю статтю...
Світові податкові тенденції: уроки для України

Після світової фінансової кризи останнє десятиліття стало справжнім випробуванням для міжнародної економіки. Зміна бюджетного законодавства та кардинальне реформування податкового на фоні світової дестабілізації значно загострили питання ефективного функціонування економік усіх країн світу. Джерела ефективного акумулювання фінансових ресурсів до бюджетів різних рівнів і сьогодні залишаються невизначеними. У таких умовах кожна країна потребує значних фінансових ресурсів, основна частина яких забезпечується за рахунок податкових надходжень. Саме тому в міжнародній практиці існує тенденція до запровадження нових податків.

Спробуємо зосередити увагу на окремих податках, які не закріплені у вітчизняному податковому законодавстві. Зазначимо, що їх використання провідними країнами світу може наштовхнути урядовців на можливі конструктивні дії у межах реформування податкової системи України.

Читати всю статтю...
Принцип суттєвості у фінансовій звітності

Принцип суттєвості вказує, які актуальні для підприємства питання суттєво впливають на фінансову ситуацію в організації і, відтак, мають бути відображені у фінансовій звітності. Якщо їх вплив незначний, вони можуть ураховуватися спрощеним способом або навіть ігноруватися. Головним, на думку молодшого менеджера польського відділення Grant Thornton Евеліни Ящч (Ewelina Jaszcz), є те, щоб такий облік чи його відсутність не перекручували образ цієї організації.

Читати всю статтю...
Новації ТЦУ

ГОЛОВНІ ЗМІНИ ДО КОНТРОЛЬОВАНИХ ОПЕРАЦІЙ ЗА ЗАКОНОМ № 1797, ЧИННІ З 01.01.2017.

(джерело: Аудиторська фірма "Тріада", www.auditor.od.ua)

Точка відліку: чи варто чекати початку інвестиційного буму

Останні кілька років майже не було активних інвестицій в економіку України, у тому числі і в українську аграрну галузь. Іноземний капітал якщо і "приходив" у країну, то тільки у вигляді фінансової допомоги. Тоді як "боргове вікно" для українських аграрних компаній і зовсім було закрито. На ринку аграрних M&A більшість реальних покупців (тих, хто дійсно укладає правочини) також представлено місцевими компаніями. У деяких із них є іноземні власники. Але в більшості випадків усе-таки йдеться про бізнес, який уже є в Україні.

МСФЗ 16 "ОРЕНДА": ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВАМ. І НЕ ТІЛЬКИ ЇМ... (частина 8)

Ми продовжуємо серію статей щодо МСФЗ 16 "Оренда", який набуває чинності з 1 січня 2019 р. Цей стандарт також регулює облік операцій з оренди земельних ділянок, договори щодо яких мають чимало особливостей. Тому насамперед ми зупинимося на основах нормативного регулювання земельно-орендних відносин.

Значний компонент

Як відомо, сучасна концепція стандартизації сповідує принцип превалювання економічної сутності над юридичною формою. Тому в ситуаціях, коли в правочині є оплата, обумовлена чинником часу, стандарти вимагають виділяти фінансовий компонент розрахунків і відображати у звітності сторін фінансові доходи (витрати), навіть якщо суму фінансового компонента не виділено в договірній ціні поставки.

МСФЗ 16 "ОРЕНДА": ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВАМ. І НЕ ТІЛЬКИ ЇМ... (частина 9)

Ми продовжуємо серію статей з МСФЗ 16 "Оренда", який набуде чинності з 1 січня 2019 р. У попередній статті ми розглянули нормативне регулювання земельно-орендних відносин. У цій статті до вашої уваги пропонуємо основні правила обліку платного користування земельними ділянками.

Інтегрована звітність (IR): можливості професійного зростання для фахівців у сфері фінансів

Оцінити результати впровадження інтегрованої звітності на глобальному рівні сьогодні однозначно не можна. Без сумніву, позитивним є те, що більш ніж 1000 приватних компаній і державних організацій почали застосовувати інтегровану звітність хоча б певною мірою. Проте, з іншого боку, таке впровадження є неоднорідним, тобто певні країни, такі як Японія, Нідерланди, Бразилія, активніше працюють над впровадженням інтегрованої звітності, тоді як інші країни є більш пасивними в цій сфері.

Майбутнє бухгалтерської професії: три аспекти змін і висновки для викладання та досліджень

Упродовж наступних трьох десятиліть бухгалтерська справа зазнає значних змін, до яких мають бути готові професійні організації, їхні члени та освітні установи. Ці зміни, які в основному будуть пов’язані з розвитком розумних і цифрових технологій, зміною стандартів щодо розкриття інформації/звітності, а також новими формами регулювання, також можна розглядати як своєрідний виклик для представників бухгалтерської професії.

Кругозір
Стан та перспективи розвитку бухгалтерського обліку та оподаткування в Україні

22 лютого 2017 року в Університеті державної фіскальної служби України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція "Стан та перспективи розвитку бухгалтерського обліку та оподаткування в Україні".

Найгучніші бестселери від бізнес-леді

До цього списку ввійшли лише найцікавіші та найобговорюваніші книги за останній час. Жінки-автори цих книг працюють у різних сферах бізнесу, вони перебувають на різних етапах життєвого шляху та, звичайно ж, у них різні стилісти й улюблені дизайнери. Буде цікаво, повірте!

Cьогодення бухгалтерського обліку

25 лютого 2017 року ФПБАУ провела семінар для членів Федерації на тему: "Актуальні питання сьогодення: виклики і можливості".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua