Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№02
Лютий 2017
Від редактора:
Шановний читачу, вітаємо на сторінках чергового випуску видання!
Цього разу ми традиційно хочемо порадувати вас звістками із МСФЗ-полів, а також з сусідньої ниви аудиту. Із задоволенням поділимося враженнями від відвідування знакової події лютого – IFRS FORUM.
Продовжуємо розглядати практичні...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Вводяться нові правила сертифікації аудиторів

Нове Положення про сертифікацію аудиторів набере чинності з 1 липня 2017 року

Читати всю статтю...
Керівництво IASB про нові й старі проекти

У новому підкасті від Фонду МСФЗ голова та віце-голова Ради з МСФЗ (Ханс Хугерворст і Сью Ллойд, відповідно) знайомлять слухачів з подробицями найостанніших обговорень протягом січня цього року і прийнятими у результаті рішеннями. Серед обговорюваних тем – певна річ, новий стандарт зі страхових контрактів, заплановане дослідження ефективності практичного застосування IFRS 13 (щодо справедливої вартості) та нові коригування до стандарту з фінансових інструментів IFRS 9.

Читати всю статтю...
МСФЗ ФОРУМ: ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ
Конвенція про взаємну адміндопомогу у податкових справах: черговий апдейт
FATCA в Україні

Україна та США підписали міжурядову Угоду щодо застосування положень Закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA).

Читати всю статтю...
Рада з МСФЗ (International Accounting Standards Board, IASB) радиться щодо роз'яснень до Стандартів МСФЗ
Євроаудит по-українськи

25 січня на засіданні Уряду ухвалено проект закону "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність".

Розроблений Міністерством фінансів законопроект має на меті підвищити якість аудиторських послуг в Україні шляхом удосконалення системи регулювання аудиторської діяльності відповідно до міжнародних стандартів.

Читати всю статтю...
Глобальний форум укладачів звітності

У січні 2017 року з'явилися опубліковані підсумки зустрічі Глобального форуму укладачів звітності (The Global Preparers Forum (GPF)), яка відбулася 29 листопада 2016 року в Лондоні.

Читати всю статтю...
Січнева зустріч Ради з МСФЗ

18 січня 2017 року відбулася чергова щомісячна зустріч Ради з МСФЗ. Обговорювалися теми:

• Дослідження ефективності практичного застосування МСФЗ 13 (IFRS 13) "Оцінка справедливої вартості" (Post-implementation Review);

• Симетричне право дострокового погашення;

• Облікові політики та бухгалтерські оцінки;

• Договори страхування;

• Концептуальна основа фінансової звітності.

Читати всю статтю...
Тема номера
МСФЗ 16 "ОРЕНДА": ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВАМ. І НЕ ТІЛЬКИ ЇМ... (ЧАСТИНА 7)

Ми продовжуємо аналіз нового МСФЗ 16 "Оренда". У попередній статті ми розглядали правила обліку оренди для орендаря з урахуванням змін у 2019 році. У цій статті ми розглянемо правила обліку оренди для орендодавця.

МСФЗ 16 "ОРЕНДА": ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВАМ. І НЕ ТІЛЬКИ ЇМ... (частина 6)

Ми продовжуємо аналіз нового МСФЗ 16 "Оренда". Раніше ми розглядали вимоги МСФЗ 16 "Оренда" до оцінки оренди для орендаря. У цій частині ми розглянемо правила обліку оренди для орендаря докладніше з акцентом на тому, що зміниться з 2019 року.

МСФЗ 16 "ОРЕНДА": ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВАМ. І НЕ ТІЛЬКИ ЇМ... (частина 5)

Поділ оренди на операційну та фінансову з набранням чинності МСФЗ 16 "Оренда" залишиться актуальним тільки для орендодавців. При цьому критерії визнання фінансової оренди мають відповідати принципам визнання доходів, наведеним у МСФЗ 15 "Виручка за договорами з покупцями", який набув чинності з 1 січня 2017 року.

Бухгалтерські алгоритми
Імпорт товару: особливості обліку

Приводом для написання цієї статті став лист постійного читача до редакційної пошти: "Наше товариство вперше закуповує товар у нерезидента на умовах 100 % попередньої оплати (надалі закупівля товару буде здійснюватися і без попередньої оплати). Як визначати ціну придбання імпортного товару та суми ПДВ? Як і на основі яких документів відображати податковий кредит у декларації з ПДВ (які рядки декларації заповнювати) та додатку 5 до декларації. Якими проводками в бухгалтерському обліку відображають таку господарську операцію?"

Прикладна аналітика
Український план BEPS – податкові зміни неминучі

Податкові експерти обговорили перспективи імплементації плану BEPS в Україні

УАІБ вважає, що компанії можуть не проводити перерахунок фінансової звітності за 2016 рік згідно з МСБО 29

Українська асоціація інвестиційного бізнесу вважає, що згідно з Міжнародним стандартом бухгалтерського обліку 29 "Фінансова звітність в умовах гіперінфляції" управлінський персонал компанії може прийняти рішення не проводити перерахунок фінансової звітності за 2016 рік.

Свою позицію Асоціація обґрунтувала у листі до Міністерства фінансів України та НКЦПФР, в якому також висловила готовність взяти участь в обговоренні цього питання.

Найважливіше про Директиву ЄС 2014/95/EU

Директива ЄС 2014/95/EU, прийнята ще у 2014 році, вносить зміни до Директиви 2013/34/EU щодо розкриття нефінансової інформації та інформації про соціокультурну й етнічну різноманітність (англ. Directive 2014/95/EU on disclosure of non-financial and diversity) деяких великих підприємств і груп. Згідно з Директивою 2014 року компанії, що відповідають певним критеріям, зобов'язані разом із річним звітом також подати й так званий нефінансовий звіт. Директива 2014/95/EU набула чинності 1 січня 2017 року.

Поправка до МСФЗ (IFRS) 15 "Виручка за договорами з покупцями"
Облік хеджування відповідно до МСФЗ 9 "Фінансові інструменти"
На що звернути увагу в консолідованій фінансовій звітності (МСФЗ 10, 12, 28)?

Зміни до МСФЗ, обов'язкові з 2016 р.: поправка до МСФЗ (IFRS) 10 "Консолідована фінансова звітність", МСФЗ (IFRS) 12 "Розкриття інформації про частки участі в інших суб'єктах господарювання" та МСФЗ (IAS) 28 "Інвестиції в асоційовані та спільні підприємства" – Застосування виключень при консолідації.

Кругозір
Бізнес-клімат України у 2017 році: тренди та виклики

Європейська Бізнес Асоціація (EBA) провела зустріч, присвячену поліпшенню бізнес-клімату в Україні.

У панельній дискусії про підсумки минулого року та здатність країни адаптуватися до трендів і викликів 2017-го взяли участь гендиректор Dragon Capital Томаш Фіала, голова правління Райффайзен Банк Аваль Володимир Лавренчук, президент EMEA Jacobs Douwe Egberts Тарас Лукачук, гендиректор Visa Дмитро Крепак, директор Сіменс Україна Мацей Томаш Зелінськи та партнер SD Capital Владислав Рашкован.

Найцікавіше з бесіди – у конспекті LIGA.net.

Що цікавого було видано у 2016 і варто почитати у 2017

У США книжкова індустрія вражає своїми розмірами. Це сфера, де обертаються мільярди доларів. У рік видаються сотні найменувань книжок, з яких чимала частина – бізнес-література. Обрати ТОП-5 було непросто, але можливо. Основними критеріями, за якими обиралися книги, були: релевантність теми, уміння автора "схопити" серце й увагу читача, галас навколо книги й відгуки впливових видань і критиків, ну й звичайно, особиста думка. Ця п'ятірка – лише верхівка айсберга. Багато хороших книг чекають своєї черги, щоб ви про них дізналися. Так що далі буде. Приємного читання.

Шість ознак не найкращого фінансового директора

Середньостатистичний фінансовий директор добре обізнаний у фінансах – без цього ніяк. Ідеальний фіндиректор відомий у компанії та за її межами як провідний радник у своїй сфері. Чи можете ви так охарактеризувати людину, яка обіймає цю посаду у вашій компанії? Тоді вам пощастило. Якщо ж ні – саме час задуматися про зміни, оскільки в бізнесі від фінансового директора залежить занадто багато, щоб дивитися на його роботу крізь пальці. Шість ознак того, що у вас не найкращий фінансовий директор, допоможуть у цьому питанні.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua