Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№01
Січень 2017
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Перед вами – перший у 2017 році випуск електронного видання "Вісник МСФЗ" в Україні.
У цьому номері ми традиційно інформуємо про головні події та знакові нововведення у сфері міжнародних стандартів від Ради МСФЗ.
Також ми продовжуємо цикл публікацій щодо нового...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Оновлення МСФЗ: Ініціативи щодо розкриттів

13 і 14 грудня в Лондоні відбулася чергова зустріч Ради з МСФЗ, на якій продовжили обговорення основних питань щодо Міжнародних стандартів фінансової звітності.

Читати всю статтю...
Оновлення МСФЗ: основні фінансові звіти

13 і 14 грудня в Лондоні відбулася чергова зустріч Ради з МСФЗ, на якій продовжувалося обговорення основних питань щодо Міжнародних стандартів фінансової звітності.

Читати всю статтю...
Ризики-2017

Згідно з нещодавнім опитуванням, яке виконали консалтингова компанія Protiviti та Державний університет Північної Кароліни, бізнес-середовище у 2017 році буде ризикованішим, ніж у попередні роки. Однак чимало компаній не надають цьому факту належної уваги: компанії не планують інвестувати більше часу й ресурсів у питання ризику-менеджменту.

Читати всю статтю...
Впровадження та підтримка актуальності МСФЗ

13 і 14 грудня в Лондоні відбулася чергова зустріч Ради з МСФЗ, на якій продовжувалося обговорення основних питань щодо Міжнародних стандартів фінансової звітності.

Читати всю статтю...
Фінзвітність & гіперінфляція: готуємося застосовувати П(С)БО 22

Реальність показників фінзвітності тісно пов'язана з купівельною спроможністю валюти, яка є вимірювачем цієї звітності.

Читати всю статтю...
Оновлення МСФЗ: Концептуальні основи

13 і 14 грудня в Лондоні відбулася чергова зустріч Ради з МСФЗ, на якій було продовжено обговорення основних питань щодо міжнародних стандартів фінансової звітності.

Читати всю статтю...
Складові якості фінансової звітності за МСФЗ як чинника сталого розвитку

15 грудня 2016 року відбулася знакова міжнародна конференція "Складові якості фінансової звітності за МСФЗ як чинника сталого розвитку".

Конференцію було організовано Федерацією професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ) за підтримки Центру реформ фінансової звітності Світового банку та Спілки аудиторів України.

Проведення конференції стало ще одним етапом заходів ФПБАУ, яка є єдиною національною професійною організацією – дійсним членом Міжнародної організації бухгалтерів (IFAC) і відзначає 20-річчя своєї діяльності.

Читати всю статтю...
МСФЗ-таксономія – 2016
Фондовий ринок: перезавантаження

У Парламенті зареєстровано законопроект № 5592, норми якого спрямовані на підвищення прозорості фондового ринку та рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах відповідно до європейських практик і стандартів, що сприятиме захисту прав інвесторів та розширенню можливостей для залучення капіталу.

Читати всю статтю...
Оновлення МСФЗ: діяльність щодо регулювання тарифів

13 і 14 грудня в Лондоні відбулася чергова зустріч Ради з МСФЗ, на якій продовжили обговорення основних питань щодо Міжнародних стандартів фінансової звітності.

Читати всю статтю...
Оновлення МСФЗ: Фінансові інструменти з характеристиками капіталу

13 і 14 грудня в Лондоні відбулася чергова зустріч Ради з МСФЗ, на якій було продовжено обговорення основних питань щодо міжнародних стандартів фінансової звітності.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські алгоритми
Дисконтування позики та поворотної допомоги в бухобліку

Дисконтування позики й поворотної допомоги в бухобліку – доходи та витрати виникають, прострочена заборгованість не дисконтується.

(джерело: "Аудиторська фірма "Тріада", www.auditor.od.ua)

Прикладна аналітика
Щодо стратегії розвитку вітчизняного експорту
Актуальні зміни в Законі України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"

Законом, що встановлює базові вимоги до контролю за поверненням виручки резидентів в іноземній валюті, є Закон України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" від 23.09.94 № 185/94-ВР (далі – Закон № 185). Слід зауважити, що зазначена редакція є чинною на цей час.

МСФЗ 16 "ОРЕНДА": ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВАМ. І НЕ ТІЛЬКИ ЇМ… (ЧАСТИНА 4)

На відміну від орендаря, з набранням чинності МСФЗ 16 "Оренда" правила бухгалтерського обліку для орендодавця кардинально не зміняться: залишається оренда фінансова з вибуттям активів з балансу та операційна без вибуття.

Порядок укладання та реєстрації договорів позики в іноземній валюті з нерезидентами

Під час господарської діяльності підприємства досить часто виникає необхідність отримання позики чи поворотної фінансової допомоги від нерезидентів. Вимоги до таких договорів і порядок їх реєстрації встановлено на законодавчому рівні. Порушення процедури отримання позики матиме неприємний наслідок для підприємств у вигляді застосування фінансових санкцій. Тому, якщо в порядку денному є питання укладення та реєстрації договору позики з нерезидентом, варто врахувати певні юридичні аспекти такої процедури.

Розрахунки з нерезидентами. Актуальні питання

Питання розрахунків із нерезидентами завжди було актуальним для українського бізнесу, зокрема через серйозні труднощі України щодо балансу її платежів і конвертованої валюти, яка перебувала в її розпорядженні.

Платіжний баланс як об'єкт державного регулювання весь час за період нашої незалежності піддавався стихійним методам вирівнювання, унаслідок чого іноді абсолютно безпідставно обмежувалася зовнішньоекономічна діяльність підприємств. Правила, які запроваджує держава, досі спрямовані на заборону експорту капіталу й примусовий продаж валютних надходжень.

Розширювано-звітне мовознавство
Безпека в цифрах

На початку грудня у Вашингтоні відбулася конференція AICPA, на якій виступив Ганс Гугерворст, голова Ради МСФЗ (International Accounting Standard Board, IASB). У виступі містер Гугерворст озвучив основні завдання й теми, над якими його організація працює зараз, і розповів про плани на найближчі декілька років.

Біткойн у підприємств і підприємців

Біткойн – у підприємств і підприємців до цієї "валюти" багато питань: облік, оподаткування, курсові різниці, ризики. Отже, до вашої уваги 6 запитань та 6 відповідей на них.

(джерело: "Аудиторська фірма "Тріада", www.auditor.od.ua)

Зменшення статутного капіталу публічного акціонерного товариства: послідовність дій
Практика: експерти відповідають
Як у фінансовій звітності відобразити витрати, які не були визнані за підсумками податкової перевірки

За підсумками податкової перевірки не були визнані витрати та податковий кредит за розрахунками з певним кредитором. Витрати було понесено у минулому році. У результаті донараховано податкові зобов'язання з податку на прибуток, податку на додану вартість та фінансові санкції.

Як зазначені витрати мають бути відображені у фінансовій звітності:

– як витрати минулого року у складі донарахованих зобов'язань з податку на прибуток та податку на додану вартість (шляхом коригування нерозподіленого прибутку на початок року), а нараховані штрафні санкції у витратах поточного року;

– всі витрати як витрати поточного року.

Застосування кредит-ноти в господарських договорах та оподаткування

Імпортер-резидент (платник податку на прибуток на загальних підставах) придбаває у постачальника-нерезидента (юридичної особи) товари партіями на умовах післяоплати. Умовами контракту передбачено два варіанти отримання покупцем кредит-ноти від постачальника:

1. У разі дотримання обсягу річних закупівель постачальник видає покупцеві кредит-ноту, яку сторони розуміють як знижку за раніше поставлений та неоплачений товар.

Отже, відбувається коригування вартості партії товару на момент здійснення оплати покупцем. Постачальник самостійно визначає партію товару, щодо якого зменшується оплата.

2. У разі збільшення офіційного курсу долара США до гривні, встановленого на початку року в контракті, постачальник видає покупцеві кредит-ноту як компенсацію курсових втрат, зменшуючи навантаження покупця з купівлі валюти при проведенні оплати.

В обох випадках постачальник не здійснює перерахування грошових коштів, а покупець зменшує свою кредиторську заборгованість перед постачальником і вважає кредит-ноту знижкою за поставлений і неоплачений товар. Як податкові органи розцінюють видачу кредит-ноти в таких випадках?

Чи має значення для оподаткування конкретизація в додатковій угоді до контракту чи кредит-ноті партії товару, на який поширюється знижка й за яким покупець зменшує оплату?

Кругозір
Соціальна місія професії бухгалтера та напрями її здійснення
Практичні поради виробнику, який планує експортувати до Швеції

Швеція приваблює своєю відкритістю та ліберальністю в підходах до торгівлі, а також високою купівельною спроможністю населення. Знайти і зайняти свою нішу на цьому ринку мріють виробники з багатьох країн. Наші – не виняток.

Проводимо короткий лікнеп: з чим і як виходити на ринок Швеції українському виробникові.

Демократизація фінансів: вплив цифрових технологій на банківську сферу

Фінтех-компанії трансформують сектор фінансових послуг за допомогою інноваційних продуктів і нових технологій, скорочуючи кількість банківських службовців та відкриваючи можливість працевлаштування програмістам.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua