Національний банк України подовжив чинні тимчасові обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках у зв'язку з наявністю ризиків для цінової та фінансової стабільності.
Зовсім нещодавно було оприлюднено рейтинг простоти сплати податків Paying Taxes 2017, який складається щорічно Світовим банком разом з аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers за підсумками попереднього податкового року.
МСФЗ 9 "Фінансові інструменти" набере чинності з 1 січня 2018 року і замінить колишній IAS 39, привнісши із собою в облікову практику, операційні процеси й управління ризиками досить суттєві зміни.
Голова Національного банку України Валерія Гонтарева провела традиційну зустріч із керівниками найбільших банків.
Ми продовжуємо аналіз нового МСФЗ 16 "Оренда". Цього разу зупинимося на подальших оцінках орендних операцій, активів і зобов'язань, а також розрахунків за ними.
У січні 2016 року було опубліковано МСФЗ 16 "Оренда", що набуває чинності з 1 січня 2019 р., який кардинально змінює правила обліку в орендарів. Розглянемо, у чому саме полягають основні новації.
У січні 2016 року було опубліковано МСФЗ 16 "Оренда", що набирає чинності з 1 січня 2019 р., який багато фінансових фахівців охрестили революційним. Безперечно, новий стандарт вплине на фінансову звітність багатьох підприємств, які раніше керувалися МСБО 17 "Оренда". Осторонь не залишаться і сільськогосподарські підприємства.
Як відомо, кожна транзакція в бухгалтерському обліку генерує певний паперовий слід тієї чи іншої господарської операції, фактично підтверджуючи її проведення. Європейським податковим органам іноді достатньо й хорошої копії документа, чого не скажеш про українських перевіряючих, для яких часто важлива не стільки суть операції, скільки форма – наявність обов'язкових реквізитів у первинних документах. І, звісно ж, документ має бути в оригіналі, інакше його не існує.
Українська асоціація інвестиційного бізнесу підбила підсумки діяльності інститутів спільного інвестування та недержавних пенсійних фондів у ІІІ кварталі 2016 року.
Боротьба з офшорами схожа на боротьбу з вітряками. Спершу сотні службовців в урядах світових держав придумують, як контролювати грошові потоки бізнесу, а потім десятки тисяч податкових консультантів та юристів шукають варіанти, як обійти придумані правила. І ось чергова порція – Стандарти обміну інформацією, розроблені комісією ОЕСР у рамках Плану BEPS.
"Невизначене майбутнє професії бухгалтера", "Чи буде в штаті компаній позиція бухгалтера через 10 років", "Які зміни очікують професію бухгалтера в найближчому майбутньому". Такі заголовки все частіше зустрічаються в закордонних спеціалізованих виданнях. Адже з наростаючим темпом розвитку інформаційних технологій усе більше функцій бухгалтерської служби передаються на виконання комп'ютерним програмам і застосункам.