Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11
Листопад 2016
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Раді черговій зустрічі з вами на сторінках видання Вісник МСФЗ (в Україні).
У цьому номері ми вирішили поговорити про інвестиційний клімат України й розібратися з тим, що потрібно робити для його поліпшення.
Традиційно ми познайомимо вас з найбільш значимими но...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Жовтнева зустріч Ради з МСФЗ: Ініціативи щодо розкриттів
Жовтнева зустріч Ради з МСФЗ: перегляд МСФЗ для підприємств малого та середнього бізнесу та поправки до МСФЗ 8
Жовтнева зустріч Ради з МСФЗ: Agenda Consultation та питання щодо впровадження МСФЗ.
Жовтнева зустріч Ради з МСФЗ: Концептуальна основа
НБУ прокоментував жовтневий індекс інфляції
Грошові перекази: за крок до змін

Нещодавно у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5361, який має надати право небанківським фінустановам здійснювати випуск електронних грошей, удосконалити порядок здійснення оверсайту платіжних систем, привести національне кримінальне законодавство до вимог європейського.

Читати всю статтю...
НБУ затвердив порядок застосування санкцій за порушення Закону про фінансову реструктуризацію

За порушення норм Закону про фінансову реструктуризацію регулятор буде застосовувати санкції до банків, порядок застосування яких затверджено постановою Правління НБУ від 13.10.2016 р. № 392.

Читати всю статтю...
Єврокомісія запропонувала єдині правила оподаткування для ЄС
В Україні з'явився Офіс із залучення та підтримки інвестицій

Офіс створено з метою сприяння взаємодії інвесторів з державними органами та органами місцевого самоврядування, відповідними суб'єктами господарювання під час підготовки та реалізації ними інвестиційних проектів із залученням прямих іноземних інвестицій.

Читати всю статтю...
Тема номера
Податок на виведений капітал vs податок на прибуток: про що сперечаються "у верхах"

"Нацрада реформ підтримала запровадження податку на виведений капітал з 2018 р." – ця новина минулого тижня облетіла всі ділові інтернет-ресурси. А тим часом серед експертів, депутатів і мінфінівських чиновників уже майже рік тривають неабиякі баталії з цього приводу. І хоча до 2018 року ще багато чого зміниться, проте оскільки ця тема викликала такий ажіотаж, ми вже зараз коротко знайомимо вас з тим, чим можуть замінити звичний податок на прибуток.

Прикладна аналітика
Управління кризою: п'ять припущень, які необхідно зробити

Уміння приймати рішення у кризових ситуаціях може знадобитися в будь-який момент, навіть якщо ви не антикризовий менеджер. Лідеру невеликої команди мати план щодо попередження та управління кризою не менш важливо, ніж голові великої корпорації: в обох випадках йдеться про виживання бізнесу.

Аудит: чому не варто його уникати, як візиту до дантиста

Після виходу в прокат фільму "Аудитор" з Беном Аффлеком у головній ролі ця професія заграла новими фарбами. Адреналін, гонитви, світ високих технологій – як це далеко від звичного образу бухгалтера! Втім, уміння розуміти цифри у звіті однаково залишається головною вимогою до гарного аудитора.

Небагато є тих, хто палко бажає заглиблюватись у питання аудиту діяльності компанії: на відміну від розроблення стратегії чи маркетингового плану, ця робота потребує зосередженості та прискіпливого підходу до цифр. Однак практичні приклади свідчать: нехтувати важливістю аудиту – означає готуватися до малоприємних несподіванок у найбільш невідповідну мить.

В Україні запрацювала фінансова реструктуризація
Особлива думка
Інвестиційна привабливість: як підприємству залучити інвестора

Здавалося б, інвестиційна привабливість – доля економістів. У дійсності це не зовсім так. На практиці інвесторів дуже часто цікавлять не лише економічні показники бізнесу, начебто показника окупності інвестицій, а також і юридичний бік питання.

Якщо юридична складова виставляє підприємство в негативному світлі, то це є сигналом для інвестора щонайменше про те, що або ціну правочину потрібно знизити, або за ті ж гроші придбати більшу частку в бізнесі. У гіршому ж випадку юридична проблема може "вбити" правочин, якщо співвідношення можливих ризиків і потенційного прибутку є невигідним.

Валютні камені спотикання для іноземного інвестора

Інвестиційна привабливість країни оцінюється серед іншого з огляду на простоту й зрозумілість для іноземного інвестора місцевих законодавчих правил здійснення інвестиції, одержання від неї прибутку, відчуження інвестиції або її репатріації за кордон. На жаль, в Україні діють складні для сприйняття й досить жорсткі обмеження валютного регулювання, які накладають суттєві обмеження на іноземних інвесторів. Нижче ми розглянемо ключові валютні обмеження, з якими доводиться мати справу іноземним інвесторам на всіх етапах провадження інвестиційної діяльності в Україні. Зокрема, зосередимо увагу на інвестиціях, здійснених іноземним інвестором у вигляді вкладання коштів.

Удосконалення корпоративного управління в компанії як інструмент для залучення інвестицій

У цій статті ми надамо рекомендації для поліпшення системи корпоративного управління компанії, оскільки саме наявність прозорої та ефективної системи корпоративного управління є одним із ключових критеріїв під час оцінювання її інвестиційної привабливості.

Інвестиції та інвестиційна діяльність: сучасний стан правового регулювання
Як підготувати бізнес для залучення іноземного інвестора?

Як правило, залучення інвестора передбачає отримання ним міноритарної частки (пакета акцій) в бізнесі. У частині правового аспекту кроки, які необхідно виконати для підготовки бізнесу до продажу міноритарної частки (пакета акцій), залежать від рівня корпоративного розвитку бізнесу на цьому етапі та від типу очікуваного інвестора – портфельні (інституційні) інвестори чи стратегічний інвестор. Окрему увагу слід звернути на стартапи (start-ups), для яких отримання інвестицій (раундів фінансування) також пов'язане з попереднім завершенням певних правових процедур.

Кругозір
Україна та Doing Business 2017: що нового?

Нещодавно Світовий банк опублікував рейтинг легкості ведення бізнесу Doing Business 2017, де Україна піднялась на 3 пункти і зайняла 80-те місце.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua