Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності дала інструкції своїй команді експертів, які працюють за проектом "Концептуальні засади МСФЗ", щоб ті зробили ще одну спробу включити до них концепцію обережності ("prudence"). Як відомо, попередня спроба повернути цю концепцію мала неоднозначну реакцію у світової бухгалтерської громадськості. Рада просуває ідею так званої "розсудливої обережності" – "cautious prudence".
Протягом перших 8 місяців 2016 року ліквідність банківської системи значно покращилася завдяки зростанню вкладів населення та суб’єктів господарювання. Про це йдеться у новому регулярному звіті "Огляд банківського сектору", публікацію якого Національний банк України розпочинає з жовтня цього року.
Звітність у сфері сталого розвитку дає змогу інвесторові детально, як крізь збільшувальне скло, побачити діяльність компанії. І ті, хто приділяє цьому увагу, вже зараз мають конкурентну перевагу на ринку, збільшуючи свою інвестиційну привабливість.
Американський центр якості аудиту – Center for Audit Quality (CAQ) – щороку попереджає аудиторів щодо питань, яким їм доведеться приділяти максимум своєї уваги в майбутньому сезоні перевірок фінансової звітності. Крім набрання чинності новими правилами з розкриття імені голови аудиторської інспекційної групи та непохитної уваги регуляторів до систем внутрішнього контролю фінансової звітності в компаніях, цього року з'явились деякі нові теми, нехтувати якими не варто.
Зміни, розроблені Мін'юстом, покликані зменшити рівень рейдерства
З моменту витоку Панамських документів у квітні 2016 року регулятори різних країн розгорнули активну діяльність із перевірки зв'язків різних компаній і фінансових організацій з Mossack Fonseca, панамською юридичною фірмою, що опинилася в центрі скандалу. Група внутрішніх контролерів фінансових центрів (Group of Internal Financial Centre Supervisors – GIFCS), чия діяльність не одержала настільки широкого розголосу, теж не залишилася осторонь.
Слово "консолідація" латинського походження (con – "разом", solido – "підсилюю") й означає зміцнення чого-небудь, об'єднання окремих осіб, груп, організацій для посилення боротьби за спільну мету, злиття двох і більше компаній. Розглянемо особливості складання консолідованої звітності з примітками згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності.
Стратегії, які пом'якшують короткострокові коливання валютних курсів, є звичайно частиною плану управління ризиками підприємства.
Останні два роки принесли безліч змін у механізм контролю за економічними концентраціями. Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України", Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист економічної конкуренції" щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями", а також нова редакція Положення про порядок подання та розгляду заяв про попереднє отримання дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію суб'єктів господарювання (Положення про концентрацію) допомогли наблизити контроль за економічними концентраціями в Україні до європейських стандартів. У цій статті ми пропонуємо розглянути деякі ключові зміни в механізмі нотифікацій трансакцій до Антимонопольного комітету України, а також порівняти їх з відповідними нормами й практиками в Європейському Союзі.
Український ринок аудиторських послуг останнім часом розвивається доволі динамічно. У нинішніх умовах аудит є одним із найзатребуваніших видів послуг для бізнесу, який, крім перевірки достовірності фінансових показників, займається розробленням пропозицій щодо оптимізації ведення господарської діяльності. Про зміни, які відбулися за минулий рік на ринку аудиторських послуг, та тенденції розвитку – далі.
Первісний кредитор – корпоративний інвестиційний фонд відступив борг новому кредитору – звичайному ТОВ за номінальною вартістю. Проте у первісного кредитора балансову вартість суми боргу знижено в ціні на 50 %. Виходить, що в його фінансових результатах операція з відступлення боргу з номіналу дала прибуток. Чи є в цьому випадку підстави для визнання відступлення факторингом?
Податкові питання актуальні в усі часи. А зважаючи на "завидну" регулярність, з якою український бізнес переживає нескінченні податкові реформи, – тим паче. Отже, на нас знову чекають зміни в законодавстві. І саме з їх обговорення розпочався V Податковий форум, організований Асоціацією правників України, який відбувся 23 вересня 2016 року.
Етичні стандарти бізнесу – ключовий фактор, який визначає якість провадження підприємницької діяльності. Репутація підприємства впливає на його клієнтів, працівників, визначає його потенціал для розвитку й загального успіху. Підприємство, яке демонструє чесність і стійкі етичні принципи під час виробництва товарів, надання послуг тощо, має дотримуватись високих етичних принципів у всіх аспектах своєї діяльності.
У світі Воррена Баффета – найуспішнішого, на думку багатьох, інвестора сьогодення – правило № 1 говорить таке: "Ніколи не втрачайте гроші", буквально так. Звичайно, фінансові магнати ніякі не чарівники, і не можна сказати, що всі секрети інвестицій їм досконально відомі. Однак вони в курсі, яких інвестиційних помилок слід уникати. У принципі, про багато цих помилок відомо і широкому колу інвесторів, навіть не надто заможних.