Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09
Вересень 2016
Від редактора:
Доброго дня, шановні читач!
За традицією, в сьогоднішньому випуску – свіжі новини, практичні поради і прогнози найближчого МСФЗ-майбутнього.
А про що хотіли б прочитати саме ви?
Пишіть нам на ел. пошту: msfo@ligazakon.ua і ми з радістю розглянемо ваше питання!
З повагою,
редакція вида...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Чи створюють стандарти від FASB додаткову вартість?

Як відомо, в Американської Ради зі стандартів фінансової звітності (FASB) основне завдання полягає у створенні та поліпшенні фінансової звітності у цілому та облікових стандартів зокрема. Інформація, яку одержують на їх підставі інвестори, має бути корисною для них при прийнятті ділових рішень, тому у своїй роботі FASB зважує недоліки змін і вигоди для інвесторів. Так, принаймні, у теорії, а на практиці – чи справді американські стандарти відповідають цій меті та створюють додаткову вартість для інвесторів? Цим питанням зацікавилися члени Американської бухгалтерської асоціації (American Accounting Association), які зовсім нещодавно (10 серпня) провели тематичне засідання.

Куди рухається реформа корпоративного управління

До кінця року незалежні наглядові ради мають з'явитися в 15 найбільших держкомпаніях.

Половина світових банків не готові до нових правил звітності
Що дасть новий формат аудиторського висновку
IFRS 16 "Оренда" може потребувати зміни податкових правил
FRS 102: об'єднання бізнесу та гудвіл

FRS 102 "Стандарти фінансової звітності, що застосовуються у Великобританії й Ірландії" охоплює тему об'єднання бізнесу в дев'ятнадцятій своїй секції з назвою, ідентичною назві цієї статті. У ній автор аналізує основні чинники, про які не рекомендується забувати ліцензованим членам AAT, що мають справу зі звітністю за новими вимогами (набрали чинності з 1 січня минулого року).

Чому виручка за індикаторами "non-GAAP" може бути ризикованою для інвесторів
Британці не думають, що план "BEPS" від ОЕСР спроможний вирішити проблеми глобальної податкової системи
"Покращення комунікації" – голова IASB Ганс Гугерворст про останні напрацювання та плани на майбутнє
Прикладна аналітика
Зміни в МСФЗ 2 щодо обліку пайових інструментів

На цей час є невизначеність щодо того, як компанія повинна обліковувати виплати на основі пайових інструментів. IASB вирішив уточнити це шляхом прийняття змін до МСФЗ 2 "Виплати за пайовими інструментами".

Коли українцям перекриють офшори

Зміна міжнародного офшорного законодавства зробить закордонні компанії непотрібними для бізнесу.

Угоди про спільну діяльність: застосування МСФЗ (IFRS) 11

Створення Радою з МСФЗ (IASB) стандарту МСФЗ (IFRS) 11 "Угоди про спільну діяльність" було викликано бажанням удосконалити облік спільної діяльності та роз'яснити визначення їх різних типів, які до виходу нового стандарту слід враховувати згідно з МСБО (IAS) 31.

Основні зміни включили в себе створення керівництва із застосування для того, щоб допомогти компаніям у класифікації спільної діяльності, виправлення термінології і скорочення типів спільної діяльності із трьох до двох.

Новий стандарт скасував можливість застосування різних варіантів бухгалтерського обліку. Для обліку спільних підприємств застосовується метод пайової участі. Можливість вибору в обліковій політиці методу пропорційної консолідації тепер скасовано.

Готуйте сани влітку, або Парадокси трансфертних цін

Прийнято вважати, що трансфертні ціни – це спосіб ухилення від податків. Навіть у Вікіпедії визначення трансфертного ціноутворення виглядає таким чином: "Трансфертне ціноутворення (англ. Funds Transfer Pricing, FTP) – реалізація товарів або послуг взаємозалежними особами за внутрішньофірмовими, відмінними від ринкових, цінами. Вони дають можливість перерозподіляти загальний прибуток групи осіб на користь осіб, які знаходяться у державах з більш низькими податками".

Розкриття інформації про галузеві особливості в сільському господарстві

Підприємства, які займаються сільськогосподарським виробництвом і складають свою фінансову звітність за міжнародними стандартами, повинні керуватися МСБО 41 "Сільськогосподарська діяльність". Метою цього стандарту є встановлення порядку обліку та розкриття інформації стосовно сільськогосподарської діяльності.

Співрозмовник
Алла Савченко: МСФЗ – глобальна мова фінансової звітності

Президент BDO в Україні – про ключові принципи роботи аудиторів і бухгалтерів, впровадження міжнародних стандартів в Україні та зміну законів.

Кругозір
Business Reporting: можливості для поліпшень

Щорічні звіти покликані надавати дані для глибокого обговорення та аналізу стратегії на наступний рік і в парі з відповідними KPI мають давати інвесторам повну картину довгострокових перспектив компанії: наскільки бізнес «здоровий» та «сильний» у довгостроковій перспективі. Такі основні висновки можна зробити за підсумками другого щорічного глобального огляду бізнес-звітності, який проводиться вже вдруге компанією КПМГ.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua