Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№07
Липень 2016
Від редактора:
Доброго дня, шановані читачі!
Перед вами черговий літній випуск електронного видання Вісник МСФЗ в Україні.
В цьому номері ми традиційно інформуємо про головні події та знакові нововведення у сфері МСФЗ. Серед іншого, можна довідатися, що таке BEPS та його українські реалії, а також про те, як...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Податок на нерухомість у проміжній звітності

лист ДФСУ від 06.06.2016 р. № 19570/7/99-99-15-02-02-17 

Читати всю статтю...
Правила визначення податкового резидентства від ОЕСР
Підготовлено зміни до податкової Конвенції з Люксембургом

Положення Протоколу, що пропонується до підписання, повністю приведені у відповідність до Модельної Конвенції Організації економічного співробітництва та розвитку.

Читати всю статтю...
Законопроект № 3498: критика та коментарі

Представники фондової спільноти виступили з критикою проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)" (законопроект № 3498), який винесено на розгляд Верховної Ради України в другому читанні. З цього приводу НКЦПФР надає роз'яснення щодо деяких положень законопроекту.

Читати всю статтю...
Законопроект № 3498: руйнація міфів

10 міфів про законопроект щодо регульованих ринків і деривативів № 3498

Читати всю статтю...
Таксономія по-українськи
Тема номера
Маршаллові острови: бухгалтерське та податкове обслуговування
Маршаллові Острови: основні переваги

Через приязність і гнучкість правової інфраструктури у сфері бізнес-спільноти більшість міжнародних корпорацій і товариств із обмеженою відповідальністю під час реєстрації компанії роблять свій вибір на користь компаній на Маршаллах.

Бухгалтерські алгоритми
Залишкова вартість: загадки визначення

При продажу основних засобів Податковий кодекс вимагає здійснювати коригування на залишкову вартість основного засобу, зафіксовану в бухобліку.

Як визначити цей показник?

Що аналітики хочуть бачити у фінансовій звітності

На думку аналітиків ринків та акцій, звітність публічних компаній повинна містити більш детальну інформацію про вартість брендів і нематеріальних активів.

Прикладна аналітика
Огляд змін правил ПДВ для відображення реалій економіки XXI століття

Практично в усіх країнах стягується або податок на додану вартість (ПДВ), або загальний податок із продажу товарів і послуг (податок із продажів, англ. General Sales Tax), але більшість законодавчих актів, що регулюють ПДВ і податок із продажів, було розроблено до появи сучасних цифрових технологій і нових бізнес-моделей. Багато із цих законів уже віджили своє, не виконують свою функцію і не дають необхідного ефекту. Тому державні органи багатьох країн почали вносити зміни до своїх правил розрахунку таких податків. В основному ці зміни стосуються операцій у сфері телекомунікацій, медіа, електронної комерції та інших послуг, які надаються віддалено.

SEC: до звітності можна включати інформацію, яка не передбачена GAAP

Останнім часом значно збільшилася кількість показників і даних, які не передбачені принципами GAAP і згідно з правилами складання звітності не відображаються у фінансовій звітності компаній. Однак такі показники можуть містити важливу інформацію, яка може бути корисна всім користувачам звітності, в тому числі регулюючим органам.

ВЕPS: чи буде імплементовано в Україні

Останнім часом українські посадовці все частіше і частіше вживають термін ВЕPS у рамках проведення деофшоризації. Ба більше, було навіть створено робочу групу для підготовки законопроектів з питань протидії зменшенню податкової бази та переміщенню прибутків за кордон. Робоча група розробляє пакет законів про автоматичний обмін інформацією з іншими країнами, одноразове декларування та непрямі методи контролю за витратами фізичних осіб. Окрім цього, планується реалізувати лояльне фінансове законодавство та податок на виведений капітал.

Декілька законопроектів з цього пакета планувалось зареєструвати ще до кінця червня, але на момент підготовки матеріалу це не зроблено. Тому зупинимось на нормах Концепції впровадження основних рекомендацій BEPS в Україні.

Новий стандарт IFRS 16 "Оренда" – революція у фінансовій звітності

Лукаш Міхоровський, директор департаменту аудиту Deloitte, професійний аудитор, про прийдешню революцію у фінансовій звітності від IFRS 16 "Оренда"

Реформа українського бухобліку: спроба № 2

У парламенті зареєстровано Законопроект № 4646, головна мета якого – гармонізація національного законодавства у сфері бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності із законодавством Європейського Союзу та МСФЗ.

Читати всю статтю...
Переоцінка основних засобів і податкова амортизація

У регістрах бухгалтерського обліку 2015 року було відображено дооцінку об'єкта основних засобів.

Чи можемо ми нараховувати амортизацію на дооцінену вартість основного засобу для цілей податкового коригування, що зменшує фінансовий результат до оподаткування?

Особлива думка
"Інвесторські перспективи": коли одна таблиця варта тисячі слів

Уже досить тривалий час Рада з МСФЗ не публікувала свіжих звернень до світової інвесторської спільноти в рамках своєї періодичної серії "Інвесторські перспективи", але ось нарешті поспіло свіже оновлення. Головна тема цього разу – доведення фінансової інформації до користувачів звітності. Своїми "перспективами" ділиться Пат Фіннеган (Pat Finnegan) – член Ради з МСФЗ. Він розповість про те, як компанії можуть підвищити ефективність розкриття інформації про структуру капіталу.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua