Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№06
Червень 2016
Від редактора:
Доброго дня, шановані читачі!
Сьогодні ми традиційно познайомимо з головними новинами у МСФЗ і суміжних сферах.
Насамперед звертаємо увагу на лібералізаійний комплекс змін від Нацбанку, про який можна дізнатися з матеріалу "Дебюрократизація по-нацбанківськи".
У світлі офшорних скандалів, оп...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Зміни у стандарті зі страхових контрактів IFRS 4

Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності офіційно підтвердила, що внесе зміни до стандарту зі страхових контрактів МСФЗ (IFRS) 4 "Договори страхування". Зміни, що давно обговорюються, спрямовані на вирішення можливих проблем, які можуть виникнути внаслідок переходу на інший стандарт (IFRS 9 "Фінансові інструменти"), перш ніж на заміну діючому порядку страхової звітності прийде IFRS 4.

Своє рішення міжнародний розробник озвучив за підсумками недавньої травневої наради, на якій підбили офіційні підсумки за обговореннями по цій темі, а робочу групу попросили підготувати підсумковий набір поправок до кінця 2016 року.

Читати всю статтю...
Дебюрократизація по-нацбанківськи

Упродовж останнього місяця за НБУ спостерігалася небачена гіперактивність у роботі. Це проявилося в знятті бюрократичних перешкод у діяльності учасників валютного ринку, що є частиною концепції поступової лібералізації валютного регулювання й валютного контролю. Її результативність ми побачимо в майбутньому, а зараз зупинимося на конкретних змінах і дізнаємося, що ж нам приготував НБУ.

Читати всю статтю...
Фінансова звітність банків України

Національний банк України опублікував показники фінансової діяльності банківської системи за минулий рік.

Читати всю статтю...
Чергові кроки ОЕСР на шляху до глобальної деофшоризації

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала три нових звіти, що містять рекомендації із впровадження глобальних стандартів автоматичного обміну фінансовою інформацією.

Читати всю статтю...
Тема номера
Україна та Польща: порівняння двох економік

Порівняння досягнень двох країн доводить: реформи та сприятливий бізнес-клімат роблять економіку в кілька разів ефективніше.

В Україні люблять говорити про досвід Сінгапуру та Південної Кореї, хоча більше спільного в нас із Польщею. Обидві країни пережили диктатуру, планову економіку та дефіцит, та й менталітет в українців ближче до польського, а не корейського. Але Польща досягла набагато більших економічних успіхів і вступила до ЄС, а Україна до цього тільки йде. Ми порівняли дві країни, аби показати, що вдалося зробити Польщі і як цей досвід може використовувати Україна.

Оподаткування по-польськи
Організація бізнесу в Польщі

Про те, щоб відкрити бізнес в Європі, сьогодні думає кожен другий власник бізнесу. Реальна перспектива виходу на європейські ринки спонукає змінювати свій бізнес у кращий бік, шукати нові шляхи розвитку й додаткові джерела доходу. Що в цьому плані пропонує сусідня з нами Польща? Уже зараз у цій країні зареєстровано чимало українських підприємств. Які можливості для українського бізнесу відкриває реєстрація компанії в Польщі?

Прикладна аналітика
Визнання та наступна оцінка гудвілу

Існують такі теми, які здатні викликати дискусію на будь-яких заходах, де є фінансисти. До таких тем можна, наприклад, віднести адекватні показники співвідношення активів і зобов'язань, плюси й мінуси кредитування та участі у статутному капіталі. І швидше за все, стосовно таких і подібних  питань фінансисти не зможуть ніколи дійти до єдиної думки.

Питання обліку гудвілу в бухгалтерському обліку – теж гаряча тема. У цій статті Гійом Дебаут та Анна Швайзер – фахівці МСФЗ із Великобританії – розглянуть з різних сторін питання обліку гудвілу. Чи це актив? Чи виправдовує себе метод оцінки можливих втрат (збитків) від знецінювання гудвілу? Чи є сенс повернутися до нарахування амортизації?

Валютна лібералізація від НБУ: у чому ефективність і що далі?
Електронні гроші в (У)країні третього світу

Cтрімкий розвиток електронної комерції та технологій зіграли свою роль у проникненні електронних грошей в українську економіку. Сьогодні чимало інтернет-магазинів та інших суб'єктів господарювання, які так чи інакше пов'язані з технологіями та комунікаціями, крім готівкового й безготівкового розрахунків приймають оплату за товари та послуги в електронних грошах.

Читати всю статтю...
Ключові відмінності між МСФЗ для МСП і повною версією МСФЗ
Припинена діяльність: основні відмінності між U.S. GAAP і МСФЗ

Основна відмінність в обліку припиненої діяльності у двох системах полягає в тому, що відповідно до МСФЗ компанія може визнавати інвестиції, що обліковуються за методом пайової участі, як призначені для продажу, тоді як такий підхід заборонено відповідно до U.S. GAAP.

Зміни обліку за договорами оренди

Облік договорів оренди завжди викликав багато питань. Найближчими роками в цьому питанні передбачаються серйозні зміни у зв'язку з випуском нових стандартів FASB (GAAP USA) та IASB (IFRS). Незважаючи на те, що ці дві організації не змогли дійти єдиної думки щодо деяких аспектів стосовно обліку договорів оренди, проте два нові стандарти викличуть істотні зміни. Після набрання чинності змінами орендар визнаватиме на балансі як активи, так і зобов'язання у зв'язку з операційною орендою. Фінансисти та бухгалтери стикнуться з новими вимогами до обліку та розкриття інформації щодо оренди, що, ймовірно, спричинить необхідність впровадження змін у системи внутрішнього контролю. Також це може вплинути в цілому на процес прийняття бізнес-рішень, пов'язаних з лізинговими операціями.

Звітність профучасників фондового ринку
Практика: експерти відповідають
Права й нерухомість: чи визнавати нематеріальність?

Часто вітчизняні реалії досить непросто вписати в систему МСФО-звітності. Чимало особливостей вітчизняного бізнесу ледь-ледь уписується в традиційні схеми стандартизації. У такому випадку в головбуха з'являється широке поле для професійних суджень.

Неконтролююча частка при придбанні активу. Як обліковувати?

Розгляньмо доволі поширений приклад: Компанія А придбаває 80 % акцій Компанії B. Оплата за акції проводиться у вигляді переказу грошей з розрахункового рахунка. Компанія B володіє тільки одним активом – правом на родовище корисних копалин, яке перебуває на стадії розвідки.

"Балансоутримувальна" нацособливість: чи варто переносити її в МСФЗ-звітність?

Про те, що українські підприємства, які надають житлово-комунальні послуги, мають свою бухгалтерську "фішку", у професійній пресі писалося неодноразово.

Кругозір
Естонія – платформа для українського бізнесу з глобальними амбіціями

Естонія – член Європейського Союзу, розпрощавшись зі своїм "совковим" минулим, сьогодні це ідеальний бізнес-хаб з прозорою регуляторною політикою й такими ж відносинами між бізнесом і державою. Чим не приклад для України?

Топ-3 найпоширеніших запитань про роботу з аудиторами

Компанії діють дуже обережно і продумують кожний крок, коли мова йде про перевірку їх фінансової звітності. Як правильно співпрацювати з аудиторами? Чи дійсно обрані аудитори достатньо компетентні і мають високий рівень професіоналізму? Чи зобов'язані компанії в усьому слухатися аудиторів? Чи можуть аудитори змусити компанію робити щось, чого сама компанія робити не хоче? Це далеко не всі запитання, які ставлять собі менеджери і управлінці, коли виникає потреба в аудиті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua