"Мати справу з невизначеністю – неминуча складова бюджетування й планування будь-якого корпоративного департаменту управління ризиками", – кажуть іноземні експерти.
У своєму виступі віце-голова Ради з міжнародних стандартів фінансової звітності Ян Макінтош обговорює стандарт з визнання виручки МСФЗ (IFRS) 15, який було випущено у травні 2014 року і до якого буквально 12 квітня надійшли оновлення. Він також пояснює, які подальші плани IASB щодо робочої групи переходу TRG.
запитання-відповідь з розділу 102.05 ресурсу База податкових знань ("ЗІР")
лист ГУ ДФС у м. Києві від 09.02.2016 р. № 2538/10/26-15-11-02-11
Коли головбухи підприємств визнають у балансі такий особливий вид зобов'язань, як забезпечення, часто цілком закономірно постає питання щодо правильного визначення джерела нарахування.
"Якщо ви порушуєте правила, вас штрафують;
якщо ви дотримуєтесь правил, вас обкладають податком" Лоренс Пітер
МСФЗ (IFRS) 9 – фактор, який справді змінює правила гри у світі звітності. Історично від стандарту вимагали аналізувати минулі результати за фінансовими інструментами на рахунках, але тепер від компаній вимагатимуть орієнтований на майбутнє підхід до обліку. Ця зміна матиме найширші технічні й операційні наслідки. Враховуючи набрання стандартом чинності, заплановане на 1 січня 2018 р., зараз саме час компаніям переконатися в тому, що їхня інфраструктура готова до нової ери фінансової звітності.
Які стандарти МСФЗ можна використовувати для порівняння П(С)БО 16 "Витрати"?
Компанія має заборгованість перед нерезидентом за залученим кредитом у валюті та нарахованими відсотками. Кредитний договір і зміни до нього щодо заміни кредитора зареєстровані в НБУ. Кредитор за договором відступлення права вимоги відступив право вимоги нашому засновникові, про що було відповідне повідомлення. Засновник має заборгованість за внесками до статутного капіталу та бажає провести залік однорідних вимог (суми однакові).
Як вказані операції відображаються в бухгалтерському та податковому обліку компанії (облік за МСФЗ)?
22 квітня в Києві відбувся II Всеукраїнський Аграрний форум. Учасників заходу найбільше цікавили теми, пов'язані із захистом бізнесу в агросекторі, законними можливостями будівництва на с/г землях, ризиками корпоративної реструктуризації с/г підприємств. Вельми корисними стали поради щодо ведення агробізнесу в ЄС, зокрема в Естонії.