Робота Ради зі стандартів фінансової звітності США (FASB) триває дуже активно. Нещодавно стало відомо про чергове, уже третє підряд, оновлення – цього разу до стандартів із розділу (Topic) 323 ("Інвестиції – метод пайової участі та спільні підприємства").
Як повідомляється у новій доповіді, аудит повинен швидше реагувати на зміни і еволюціонувати, щоб зберегти свою значимість. Під час "круглих столів" з'ясувалося, що в розвинених країнах стан справ у сфері аудиту викликає стурбованість.
законопроект № 4413
лист ДФСУ від 15.02.2016 р. № 3053/6/99-99-19-02-02-15
Європейська комісія приймає директиви для запобігання ухиленню від податків. Головна їх мета – ліквідувати можливості та лазівки для агресивних методів податкової оптимізації.
Для системи МСФЗ використання категорії stewardship у контексті концептуального поставлення завдань – новинка. Ще у квітні 2005 року Рада з МСБО доручила своїм штатним фахівцям проаналізувати зміст категорії stewardship і її застосовність у Концептоснові.
У той час як багато фахівців по всьому світу сперечаються про переваги і недоліки обов'язкової ротації аудиторів, нещодавно стали відомі результати незалежного дослідження впливу цих вимог на якість аудиту.
На сьогодні МСФЗ IAS 39 визначає правила оцінки та обліку знецінення фінансових активів. Було прийнято рішення замінити МСФЗ IAS 39 на більш простий у застосуванні, більш логічний стандарт з обліку фінансових інструментів. Новий стандарт МСФЗ IFRS 9 обов'язковий до застосування з 1 січня 2018 року.
У системі МСФЗ тема фінансових інструментів уважається найбільш складною. Серед стандартів з обліку інструментів МСФЗ (IAS) 39 – найскладніший документ і по праву викликає в користувачів масу запитань. Було вирішено спростити облікові підходи за фінансовими інструментами. Новий МСФЗ (IFRS) 9 в остаточній редакції 2014 року повністю замінить собою МСФЗ (IAS) 39 з 1 січня 2018 року. Більш раннє застосування дозволяється, але компанії не зобов'язані переходити на новий стандарт до 2018 року.
Оплата праці завжди є актуальною темою, як для роботодавця, так і для самого співробітника. Підприємства, що складають свою звітність згідно з МСФЗ, повинні керуватися МСБО 19 "Винагороди працівникам".
Відображення заборгованостей за теперішньою (амортизованою) вартістю – не каприз стандартизаторів, а механізм максимального наближення балансових показників до ринкових реалій. Тому головбух не має права ігнорувати вимоги стандартів щодо дисконтування боргів.
Тема обліку необоротних активів (PPE – Property, Plant and Equipment), а у зв'язку з цим і практичного застосування стандарту МСБО 16 часто обговорюється серед фахівців за кордоном.
Відношення до оцінки запасів у системі МСФЗ та системі П(С)БО практично однакове. Базовий постулат – запаси в балансі повинні бути представлені за найменшою з двох величин: первісною собівартістю або чистою вартістю реалізації (п. 24 П(С)БО 9, параграф 9 МСБО 2). У випадку, коли чиста вартість реалізації виявляється менше собівартості, необхідна уцінка.
Катерина Рафальська, директор Департаменту систематизації та аналізу фінансової звітності учасників ринку цінних паперів та емітентів і пруденційного нагляду НКЦПФР, про посилення вимог до аудиту фінансової звітності, контролю якості аудиторських фірм, а також про розвиток системи пруденційного нагляду та плани на 2016 рік.
Інфляція властива економіці будь-якої країни. Як вона з'явилася і чому процвітає?
Світова економіка розвивається постійно й залежить від низки факторів, які не завжди можна передбачити. Тому довгострокові прогнози глобального розвитку досить умовні. Але є очевидні тенденції, які вплинуть на світову економіку вже у 2016 році. І майже всі вони прямо стосуються України.
Де межа між подарунком і хабаром? Це питання особливо актуальне в таких країнах, як Україна, де корупція процвітає, заходи для її скасування не дають серйозних результатів, а реформи щодо боротьби з корупцією проходять зі скрипом.