Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№02
Лютий 2016
Від редактора:
Доброго дня, шановні читачі!
Перед вами свіжий випуск електронного видання «Вісник МСФЗ» в Україні.
В цьому номері ми традиційно інформуємо про головні події та знакові нововведення у сфері МСФЗ. Насамперед звертаємо увагу на оприлюднення НКЦПФР Довідки щодо підготовки приміток до фі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Фінансовий контроль посилюється: зустрічайте Держаудитслужбу

Держаудитслужба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабміном через Міністра фінансів та який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Макроекономічний огляд та оцінка інфляції: січневі підсумки НБУ

Національний банк України продовжив традицію публікації макроекономічного та монетарного огляду, а також інфляційного звіту.

Що думає ринок з приводу можливого вирішення проблеми IFRS 9-IFRS 4?
Примітки до фінзвітності за МСФЗ: НКЦПФР поспішає на допомогу
Бухгалтерські алгоритми
Перехідні відпустки: наслідки недотримання стандартів

Протягом багатьох років аудитори, консультанти й інша експертна братія умовляли бухгалтерів дотримуватися стандартів й створювати забезпечення під виплату відпускних. Ці вмовляння ґрунтуються на чітких нормах ПСБО 11 та ПСБО 26. Незважаючи на це, багато головбухів ігнорували заклики до професійної дисципліни й нараховували відпускні в тому періоді, в якому працівник виходив у відпустку, відразу відносячи всю суму на витрати періоду.

Казуїстика: податково-бухгалтерські розходження

У міру того, як бухгалтерський облік збільшує вплив на податкові показники, зростає гострота податково-бухгалтерського протистояння. Податківці впевнено демонструють прагнення до використання термінологічного й методологічного бухінструментарію з фіскальною метою. На жаль, недопрацювання та недоліки ПКУ залишають їм багато можливостей для кривотлумачень. У таких умовах головбухам потрібно навчитися відповідально формувати свою власну позицію щодо спірних питань і за необхідності зуміти її відстояти.

Розглянемо кілька податково-бухгалтерських проблем, що виникли або загострилися останнім часом.

Первинка

Українські бухгалтери звикли до суворості вітчизняного законодавства щодо підтвердження бухзаписів первинними документами. До таких документів висуваються жорсткі вимоги як у частині наявності певних реквізитів, так і в частині процедур їх складання.

Прикладна аналітика
Звітність за МСФЗ: що можуть оспорити аудитори

Під час підготовки звітності за МСФЗ компанії слід вже на етапі формування МСФЗ-показників оцінити, які професійні судження та припущення є неоднозначними і можуть бути оспорені аудиторами. Це допоможе компанії довести свою точку зору на формування показників звітності.

Як звести до мінімуму ризики фінансової звітності

Рекомендації директора з фінансового обліку телекомунікаційного гіганта AT&T, які допоможуть уникнути непередбачуваних помилок у фінансовій звітності.

Проблеми законодавчого регулювання ринку деривативів в Україні

Історія ринку цінних паперів налічує вже більше сторіччя, у той час як ринок деривативів – категорія, яка увійшла в лексику економістів та юристів усього світу лише в 1970-х внаслідок сукупності багатьох економічних і політичних процесів. Інновації були обумовлені потребами суб'єктів ринку в нових фінансових та інформаційно-технологічних продуктах, які дозволяють адекватно реагувати на зміни в навколишньому економічному середовищі та забезпечують ефективне провадження фінансової діяльності. Для того щоб з'явилися нові продукти, необхідні як гостра потреба в них, так і наявність відповідної законодавчої основи, глибокої економічної теорії тощо.

Реєстрація іноземних інвестицій в Україні: проблеми та їх можливі рішення

Одним із пріоритетних завдань для України є поліпшення інвестиційного клімату. Через це проводиться ряд законодавчих змін у різних сферах. На жаль, остання хвиля законодавчих реформ ще не торкнулася інвестиційного законодавства. У зв'язку з цим порядок реєстрації інвестицій на території України продовжує бути предметом дискусій.

Оподаткування операцій з цінними паперами

Успішна робота ринку цінних паперів значною мірою залежить від сприятливості податкового законодавства. Так, конструктивне правове регулювання оподаткування операцій з цінними паперами може сприяти збільшенню обсягів операцій з корпоративними цінними паперами, виходу професійних учасників на ринок цінних паперів України, збільшенню обсягів інвестиційного капіталу та розширенню можливостей фінансування реального сектору економіки.

Практика: експерти відповідають
Як відображати витрати на пакування готової продукції з точки зору МСФЗ?

Підприємство виготовляє готову продукцію (ГП). За умовами договорів поставки підприємство реалізує покупцям один і той самий вид ГП у різній упаковці (по 50, 100 шт. тощо). Пакувальними матеріалами є: піддони (неповоротна тара), картонні коробки, пакувальна плівка, клейка стрічка.

Згідно з абз. 2 ст. 19 П(С)БО № 16 "Витрати" "Витрати на збут включають такі витрати, пов'язані з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг): витрати пакувальних матеріалів для затарювання готової продукції на складах готової продукції".

У МСБО/МСФЗ прямої згадки щодо відображення витрат на пакувальні матеріали знайти не можемо. Непрямий висновок можна зробити про включення таких витрат до складу змінних накладних витрат. Крім того, з § 38 МСБО № 2 випливає, що "Величина запасів, визнана як витрати протягом періоду, яку часто називають собівартістю продажу, складається з тих витрат, що були раніше включені до оцінки проданих одиниць запасів, нерозподілених виробничих накладних витрат та понаднормових сум виробничої собівартості запасів. Специфіка діяльності підприємства також може виправдати включення інших сум, таких як витрати на збут продукції".

Підкажіть, будь ласка, як слід відображати витрати на пакування готової продукції з точки зору МСФЗ?

Особливості заповнення декларації з податку на прибуток у разі уцінки цінних паперів згідно з вимогами МСФЗ

У 2014 році підприємство придбало пакет акцій за ціною 116 млн. грн. На 31.12.2014 р. здійснено уцінку згідно з вимогами МСФЗ на 36 млн. грн., в результаті чого станом на 01.01.2015 р. акції враховуються на рахунку 352 за переоціненою вартістю 80 млн. грн. У 2015 році вказаний пакет акцій було реалізовано за ціною 117 млн. грн.

Які суми треба вказувати у ряд. 02 Додатка ЦП до декларації з податку на прибуток "Витрати на придбання цінних паперів" – 80 млн. грн. (переоцінена вартість, що відображена в обліку проводкою Дт 971 Кт 352 на суму 80 млн. грн.) чи історичну вартість 116 млн. грн. з урахуванням вимог п. 141.2.3 ПКУ?

Інвалютний акредитив і курсові різниці

У нас є контракти з нерезидентом, за якими ми придбаваємо обладнання і товари. Оплату за обладнання (товари) буде здійснено з використанням акредитива. На сьогодні валюту для оплати за контрактом куплено й зараховано на відкритий нами акредитив. Перерахування з акредитива на користь Продавця не здійснювалося. Банк нараховує нам % за користування коштами, які зараховані на рахунок як забезпечення акредитива. При цьому ми не можемо користуватися цією валютою для інших цілей, крім прописаних у договорі (кошти заморожені до того часу, коли вони будуть перераховані Продавцю за наявним контрактом або повернуті нам на поточний рахунок у разі анулювання акредитива). У бухгалтерському обліку валюту, придбану для розрахунків за акредитивом, відображують на 314 рахунку.

Чи є залишок валюти на 314 рахунку (валюта на акредитиві) монетарною статтею для цілей розрахунків курсових різниць за МСФЗ?

Кругозір
Бізнес не розуміє цінності аудиту, тому що погані аудитори про неї не говорять

Залучити інвестиції – це перша причина, з якої власник української компанії приймає рішення здійснювати аудит фінансової звітності. Не тому, що прагне підтримати свою компанію, забезпечити її майбутнє, а тому що інвестор вимагає результати аудиту.

Власнику потрібен аудиторський висновок, у якому його бізнес виглядає казково, і аудитор, який каже, що у вас не все в порядку, – ворог, який прагне потопити бізнес. Власник не бачить цінності аудиту для свого бізнесу, тому що він сам, інвестор і аудитор по-різному розуміють цю послугу.

Оподаткування в Китаї

У цьому матеріалі розглянемо основні податки та збори в Китаї, зокрема, податок на доходи підприємств, податок на додану вартість, споживчий податок тощо.

4 відповіді на запитання про успішний бізнес у Китаї

У Китаї проживає 1357 млрд. людей – це величезна кількість потенційних споживачів, чий добробут з кожним роком зростає завдяки щорічному росту ВВП на душу населення. Незважаючи на вповільнення темпів росту китайської економіки, ця країна залишається однією з найбажаніших для всіх інвесторів світу. Але, перш ніж запалитися "китайською мрією" та відкривати офіс у Піднебесній, поставте собі декілька запитань, від яких залежатиме успішність старту вашого бізнесу в Китаї.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua