Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№01
Січень 2016
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Перед вами перший випуск електронного видання "Вісник МСФЗ" в Україні за 2016 рік.
В цьому номері ми традиційно інформуємо про головні події та знакові нововведення у сфері МСФЗ. Насамперед звертаємо увагу на оприлюднення Радою з МСФЗ нового стандарту – МСФЗ 16 "Ор...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Реформа аудиту: перезавантаження

13 січня 2016 року відбулося фінальне засідання робочої групи з питань підтримки реформи у сфері аудиторської діяльності в Україні. Метою засідання було остаточне узгодження проекту Закону "Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності".

Читати всю статтю...
Що 2016 рік готує для бізнесу у сфері міжнародної торгівлі

Згідно з Програмою діяльності Кабінету Міністрів України одним з важливих напрямків є активне просування експорту. Зокрема, у зазначеній Програмі зафіксовано показник збільшення обсягів експорту українських товарів удвічі до 2019 року.

У цій статті ми перелічимо можливі законодавчі зміни у сфері міжнародної торгівлі, які, на нашу думку, відбудуться у 2016 році, і проаналізуємо їх з погляду реального сприяння збільшенню експорту.

Читати всю статтю...
Оприлюднено новий стандарт – МСФЗ 16 "Оренда"

Рада з МСФЗ опублікувала новий стандарт – МСФЗ 16 "Оренда". Він змінює облікові вимоги до оренди, які були впроваджені ще 30 років тому і наразі вже не відповідають поставленим цілям. Новим стандартом будуть повністю переглянуті облікові правила оренди.

Читати всю статтю...
Визначення вартості чистих активів ІСІ по-новому
Що дасть безвізовий режим економіці України

18 грудня Єврокомісія схвалила шостий звіт України про виконання плану з упровадження безвізового режиму між Україною та ЄС. Крім очевидного полегшення доступу українців у Європу, це рішення може зумовити й низку суттєвіших для нашої країни наслідків: починаючи з відтоку професіоналів і закінчуючи довгоочікуваною появою лоукостів в Україні. Про те, що зміниться в економіці й житті звичайних українців після введення безвізового режиму з ЄС, читайте в цьому матеріалі.

Читати всю статтю...
Запрошуємо на вебінар "Типові помилки обліку та підготовки фінансової звітності"

22 січня об 11.00 відбудеться третій безкоштовний вебінар "Типові помилки обліку та підготовки фінансової звітності"

Читати всю статтю...
Як уникнути "податкового хаосу" в глобалізованому цифровому 21-му столітті

Враховуючи глобалізацію економічних відносин між країнами, а також стрімкий розвиток бізнесу в сфері інформаційних технологій, де часто межі бізнесу в різних країнах вже майже стерто, вся система міжнародного оподаткування потребує радикальних змін.

Читати всю статтю...
Голова IASB Ганс Гугерворст дав "ввідну" Європарламенту на 2016 рік

11 січня голова Ради з МСФЗ Ганс Гугерворст виступив у Брюсселі на засіданні Європейського парламенту. У своєму виступі він стисло нагадав про найбільш важливі очікування щодо МСФЗ на майбутній рік. Ми наводимо текст його невеликої промови у повному обсязі.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські алгоритми
Розрахунок резерву відпусток згідно з МСФЗ

Міжнародні стандарти фінансової звітності не містять методів розрахунку резерву відпусток.

Облікова політика: формування та розкриття

Якщо говорити про ефективність формування облікової політики, то ми  б не радили головбухам ганятися за універсальними рецептами і використовувати будь-якого роду "генератори облікових політик", якими наразі наводнено Інтернет. У такому делікатному питанні ширвжиток не потрібен, на чільне місце необхідно ставити індивідуальні особливості конкретного бізнесу.

Жоден "генератор" не зробить цього краще, ніж головний бухгалтер.

Прикладна аналітика
Сумнівно-безнадійне та зменшувально-корисне

Податково-бухгалтерська доля резервування сумнівної заборгованості складається досить драматично. Найімовірніше, найближчим часом ми станемо свідками конфліктів між бухгалтерами й податківцями, викликаних фіскальною асиметричністю та невизначеністю у деяких питаннях бухгалтерських трактувань суті резервування.

Консолідація за МСФЗ з позиції капіталу

Під час придбання однією компанією іншої або під час заснування нової ми говоримо про пов'язані сторони: материнську та дочірню компанії. По суті, маємо один економічний суб'єкт, який зобов'язаний складати консолідовану фінансову звітність відповідно до вимог МСФЗ 10 "Консолідована фінансова звітність". При цьому компанії залишаються автономними юридичними особами зі своїми активами, зобов'язаннями та капіталами.

Організація страхової діяльності: практика застосування МСФЗ в Україні

Бухгалтерський облік та звітність страхових компаній мають певні особливості, які зумовлені природою страхових послуг та національним законодавством у цій сфері. У зв'язку з цим при переході на МСФЗ страховим компаніям, окрім вирішення питань, властивих іншим видам діяльності, необхідно врахувати особливості страхової діяльності та відобразити їх у обліковій політиці підприємства, адекватно відреагувавши на вимоги МСФЗ.

Практика: експерти відповідають
Як відобразити в обліку за МСФЗ операції з отримання у господарське відання складових Єдиної газотранспортної системи України від їх власників?

Товариство (газорозподільне підприємство) отримує безоплатно на праві господарського відання складові Єдиної газотранспортної системи України від їх власників (юридичних та фізичних осіб) на підставі типового договору, затвердженого постановою НКРЕ № 226 від 07.03.2013 р. Договори укладаються на різні терміни.

Бухгалтерський облік товариством ведеться відповідно до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

Просимо надати роз'яснення, як відобразити в бухгалтерському обліку у відповідності до Міжнародних стандартів операції з отримання у господарське відання зазначеного майна та його повернення, чи підлягають амортизації основні засоби, отримані у господарське відання безоплатно, як визначити термін амортизації та відобразити амортизацію в бухгалтерському обліку у разі необхідності її нарахування.

Бліц-відповіді на запитання з вебінару "Трансформація облікових даних під час підготовки фінансової звітності" + відеозапис

Ми продовжуємо знайомити читачів з вебінарами про застосування МСФЗ. Цього разу до вашої уваги відповіді на деякі запитання, поставлені на вебінарі "Трансформація облікових даних під час підготовки фінансової звітності".

Читати всю статтю...
Кругозір
Корпоративне законодавство – 2015: курс на євроінтеграцію

Обраний Україною європейський напрямок розвитку зумовив потребу у гармонізації корпоративного законодавства та наближенні його до стандартів ЄС.

Не варто недооцінювати вплив системи корпоративного обліку на весь бізнес і прийняття правильних рішень акціонерами

У статті для accountingweb.com Шейн Стейн Сміт, фінансовий консультант, СРА, США, звертає увагу читачів на важливість побудови правильної системи комуніціювання інформації та системи фінансового обліку й корпоративного контролю всередині компанії. Зокрема, він наводить приклад Yahoo як компанії, що втратила мільйони й "здала позиції" здебільшого через неефективність системи обміну інформацією між службами фінансового обліку, IT та акціонерами. Також, на його думку, керівники вищої ланки й акціонери не надавали належної уваги даним фінансового обліку.

Як працює податкова система Австрії?

Австрія – одна з найбільш розвинених і багатих країн світу. За даними 2014 року, її ВВП становить 436,4 млрд. дол. США, показник на душу населення – понад 47 тис. дол. Основу економіки тут становить сфера послуг. Вести бізнес в Австрії прибутково, але й дорого водночас. Здебільшого це пов'язано з особливостями місцевого податкового законодавства. Розглянемо його детальніше.

Наскільки інноваційна Україна

Серед головних завдань України на 2016 рік, озвучених Президентом Петром Порошенком, були боротьба з корупцією та децентралізація. Саме ці кроки, на думку глави держави, дадуть змогу країні досягти економічного й політичного розвитку. Проте в XXI столітті вирішальну роль в успішності держав відіграють не території, не колонії, не сировина, а здатність генерувати нові знання й ефективно їх імплементувати. Інакше кажучи – інновації. Знання та нова інформація – основа інновацій – нововведень, які просувають виробничу систему на новий, якісний рівень. Наскільки Україна інноваційна та чи готова встигати за світом, розбиралася Олена Мініч, директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку.

Україна та ЄС офіційно розпочали вільну торгівлю. Що це означає?

Хоча українські товари могли експортуватися в Євросоюз без сплати мит ще з квітня 2014 року, ця лібералізація була тимчасовою і односторонньою – в межах дії автономних преференцій ЄС.

А тимчасовий характер угоди не дозволяв розраховувати на притік європейських інвестицій – потенційні інвестори побоювалися такої невизначеності.

Тепер ця проблема вирішена. Режим вільної торгівлі не тільки не має терміну дії, але й визначає подальший розвиток торговельних відносин з ЄС.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua