Репортаж з конференції щодо особливостей міжнародного податкового планування та корпоративного права.
Національний банк України продовжує поступову лібералізацію валютного регулювання, спрямовану на збільшення надходжень іноземної валюти до країни в цілому і банківської системи зокрема.
НБУ та Мінфін розробили юридичний механізм проведення фінансової реструктуризації кредитів юридичних осіб. Проект Закону України "Про фінансову реструктуризацію" підготовлено з метою відновлення економічної активності підприємств і пожвавлення їх кредитування банками, що допоможе закласти ґрунт для стабільного економічного зростання України.
З метою узгодження нормативних актів з чинним законодавством ДФСУ продовжує розробляти відповідні документи.
Представники Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) взяли участь у круглому столі "Фіктивність та ефективність на фондовому ринку", присвяченому обговоренню концептуальних підходів та правових засад боротьби з фіктивністю на ринку цінних паперів.
"Вісник МСФЗ" в Україні багато разів розглядав проблему відображення у фінансовій звітності інструментів з невизначеною економічною природою, коли вирішувалося питання про те, як тлумачити суть того чи іншого інструменту: як зобов'язання чи як власний капітал.
Відповідно до п. 140.2 ст. 140 ПКУ підприємство до складу податкових витрат може включати відсотки в межах розрахункової формули. Якщо фінансовий результат до оподаткування за Ф-2 негативний, то ми формулу не використовуємо і в повному обсязі не враховуємо дані відсотки при складанні оподатковуваного прибутку. Яку амортизацію брати для розрахунку? Згідно з п. 140.3 ст. 140 ПКУ маємо право віднести до складу податкових витрат фінансові витрати, зменшені на 5 % з урахуванням формули від пов'язаних осіб, які не були враховані раніше у витратах. Чи слід розуміти, що ми не зможемо скористатися даними витратами, поки в нас не з'явиться прибуток?
Гість номера – Наталія Плугова, керівник департаменту бухгалтерського обліку компанії "ВОЛЯ".
З огляду на те як діловий світ реагує на економічну нестабільність, а розвиток інноваційних технологій призводить до зміни методів роботи, роль фінансових директорів стає все більш складною та відповідальною, – стверджується у новій доповіді, підготовленій ACCA та IMA (Інститутом спеціалістів з управлінського обліку).