Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№17
Серпень 2015
Від редактора:
Доброго дня, шановні читачі!
Перед вами свіжий випуск електронного видання «Вісник МСФЗ» в Україні.
В цьому номері ми пропонуємо розглянути вплив обов'язкового прийняття МСФЗ в такій європейській країні, як Італія. А також ознайомитися з думкою про те, який шлях обере Україна при пер...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Що думають про Україну інвестори? Індекс інвестиційної привабливості

Кожний квартал Європейська Бізнес Асоціація запитує керівників своїх членських компаній – а це ключові компанії всіх секторів ринку – про те, що вони думають про стан інвестиційного клімату, чи змінюється він, які тенденції превалюють, якими є ключові проблеми для інвесторів.

До вашої уваги Результати індексу інвестиційної привабливості Європейської Бізнес Асоціації, 2 квартал 2015.

СОТ домовилася про безмитну торгівлю високотехнологічними товарами
МСФЗ: коротко про головне
Співпраця України та МВФ
Україна отримала від ЄС 600 млн. євро кредиту
НБУ: сучасні стандарти бухгалтерського обліку наближають Україну до найкращих світових практик
Бухгалтерські алгоритми
Основні принципи, методика та проблеми складання консолідованої фінансової звітності за МСФЗ

В умовах постійного загострення конкуренції інформація про бізнес має дедалі важливіше значення, бо дозволяє як впливати на рух капіталів усередині групи підприємств, так і залучити додаткові фінансові ресурси від інших суб’єктів. Тому зростання значення інформації як фактора економічного розвитку повинно мати регламентований (правовий) характер.

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) сприяють високому рівню ведення бухгалтерського обліку, складання та зіставлення фінансової звітності суб’єктів господарювання в усьому світі.

Практика: експерти відповідають
Житловий фонд: чи приймати на баланс?

Наше підприємство надає житлово-комунальні послуги (поточний ремонт, організація вивезення сміття, прибирання під'їздів і прибудинкової території тощо) мешканцям новозбудованого будинку. Рішенням міськвиконкому нам присвоїли статус балансоутримувача та зобов'язали прийняти будинок на баланс. Чи маємо ми право відображати у своєму звіті про фінансовий стан вартість житлового фонду, що належить власникам квартир?

Кругозір
Перехід на міжнародні стандарти фінзвітності: який шлях обере Україна?
Перехід на МСФЗ: досвід Італії

Однією з головних цілей Ради з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку є розробка єдиного комплексу стандартів бухгалтерського обліку, при застосуванні яких від компаній вимагається надавати у фінансових звітах якісну, прозору та зіставну інформацію.

Свідченням високої якості бухгалтерського обліку для фірм, які приймають МСФЗ та демонструють незначне управління прибутком, вважалось своєчасне визнання збитків та більший вплив прибутку на визначення вартості; дані отримувались з вибірки з різних країн світу.

Такий підхід призводить до очікування того, що обов'язкове прийняття МСФЗ в Європі повинно мати важливі економічні наслідки для фінансової звітності.

У сьогоднішній статті пропонуємо розглянути вплив обов'язкового прийняття МСФЗ в такій типовій європейській країні з кодифікованим правом, як Італія.

На думку Мауріціо Менсі (Академія Економіки та Фінансів (SSEF), Італія), результатами цього впливу є:

1. підвищення ролі компонентів, що впливають на визначення вартості за МСФЗ, особливо для фірм, що здійснюють свою діяльність у фінансовому секторі та секторі послуг;

2. якість бухгалтерського обліку залежить не тільки від високої якості стандартів бухгалтерського обліку, а й від функціонування комплексної інституційної структури в країні.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua