Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№15
Липень 2015
Від редактора:
Доброго дня!
Звертаємо увагу на оновлення в спеціальному додатку до нашого видання "Довідник МСФЗ".
Розділ "Словники" поповнили:
• Словник термінів і фраз від Податкового управління США;
• Глосарій інвестора.
До уваги тих, хто готується до іспитів з МСФЗ чи просто бажає перевірити сво...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Фонд МСФЗ змінив склад Міжнародного консультативного форуму з фінансової звітності

Рада з МСФЗ (IASB) оновила склад Міжнародного консультативного форуму з фінансової звітності (Accounting Standards Advisory Forum, ASAF) на наступні три роки

Фондовий ринок: проблеми та перспективи

В червні відбулась зустріч представників фондової спільноти та команди з податкової реформи, на якій розглядались проблемні питання оподаткування українського фондового ринку, а також обговорювались сучасні форми приватного інвестування, зокрема особисті інвестиційні та пенсійні рахунки тощо.

Банки вестимуть облік по-новому
Рада з МСФЗ завершила аналіз функціонування МСФЗ 3 "Об'єднання бізнесу"

Рада з МСФЗ (IASB) завершила аналіз функціонування МСФЗ 3 "Об'єднання бізнесу" та опублікувала доповідь і звіт зі зворотного зв'язку на своєму веб-сайті.

Експрес-огляд: коротко про головне
МСФЗ – єдина мова обліку у світі
На регуляторів чекає нова інструкція з подання звітності в електронному вигляді
Бухгалтерські алгоритми
Звіт про рух грошових коштів: теорія та практика

У цьому матеріалі ми ознайомимося з теоретичними та практичними аспектами складання звіту про рух грошових коштів (далі – ЗРГК).

Читати всю статтю...
Договори страхування
Прикладна аналітика
Дохід: управління & контроль

До внесення кардинальних змін до третього розділу Податкового кодексу України проблем з відображенням у податковій декларації доходу від продажу товарів практично не виникало. Адже п. 137.1 ПКУ установлював просте й однозначне правило: дохід від продажу товарів визнається за датою переходу права власності покупцеві. Після того, як податковий облік було переорієнтовано на бухгалтерські індикатори визнання доходів, ситуація радикально змінилася. Тепер головбух, вирішуючи питання про дату визнання доходу, змушений спиратися на критерії, установлені бухгалтерськими стандартами. А ці критерії простими й однозначними виявляються далеко не в усіх ситуаціях.

Визнання та оцінка біологічних активів за міжнародними стандартами

Однією з найважливіших галузей української економіки є сільськогосподарська діяльність, яка є привабливою для інвесторів – як національних, так і іноземних. Облік результатів такої діяльності регулюється в Україні національним стандартом П(С)БО 30 "Біологічні активи", а для тих підприємств, які перейшли на застосування міжнародних стандартів – стандартом МСБО 41 "Сільське господарство". Саме на міжнародному досвіді визнання та оцінки біологічних активів ми хотіли б зупинитися.

Практика: експерти відповідають
Гарантія: право на повернення

Підприємство реалізує продукцію за договорами купівлі-продажу. Право власності переходить до покупця при відвантаженні. У договорі передбачена гарантія, що дає покупцеві право на повернення товару протягом трьох місяців з дня відвантаження. Покупець оплачує товар після закінчення цього строку.

Коли продавець повинен відобразити дохід від операції: у день відвантаження чи через три місяці?

Особлива думка
Виручка і торговельний кредит: погляд з позиції МСФЗ/IFRS 15

Щоб розпочати з чогось дійсно новенького, розповім я вам про цікаву фішку найсвіжішого на сьогоднішній день стандарту – МСФЗ/IFRS 15 "Виручка за контрактами із замовниками".

Кругозір
У серпні відбудеться III Міжнародна конференція "МСФЗ та інтегрована звітність: сьогодення і майбутнє"

22 – 23 серпня у Львові на базі Львівського інституту банківської справи НБУ відбудеться III Міжнародна конференція "МСФЗ та інтегрована звітність: сьогодення і майбутнє. Виклики українського бізнесу глобальному ринку".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua