Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№12
Травень 2015
Від редактора:
В Україні професійна сертифікація бухгалтерів та аудиторів є обов’язковим елементом роботи по професії.
Як свідчить статистика, за останні 5 – 7 років суттєво збільшився попит на фінансистів, що володіють дипломами та сертифікатами міжнародних інститутів та організацій, таких як ACCA, IFA, CPA...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Час радикальних реформ в аудиті
US-GAAP: що нового та цікавого

Пропонуємо до вашої уваги дайджест головних новин та подій у обліковій сфері Сполучених Штатів Америки.

Банківська звітність за МСФЗ та US-GAAP

Порівняння фінансової звітності банківських організацій з різних кінців Земної кулі може бути непростим завданням, тому що розмір балансових звітів може значно відрізнятися просто залежно від того, чи застосовує банк МСФЗ або ж US GAAP. Одна з основних причин для цього міститься у тому, що у цих двох системах звітності діють різні вимоги до взаємозаліку. У підсумку виходить, що за інших рівних баланси за МСФЗ… довші! На щастя, ця проблема порівняності легко обходиться схожими вимогами до розкриттів, у яких просто потрібно як слід розбиратися.

Гендерне питання у бухгалтерській професії
Звіт про роботу Фонду МСФЗ
Стандарти бухгалтерської професії
Єврокомісія за єдиний ринок капіталу

Одна із головних ідей Європейської комісії полягає у гармонізації ринків забезпечених облігацій, сек'юритизації, а також створенні єдиного облікового стандарту для малих підприємств. А якщо розглядати завдання загалом, то регулятори просто намагаються полегшити доступ до фінансування через ринки капіталу в економіці Євросоюзу.

Бухгалтерські алгоритми
Прибуток по-англійськи

Нам потрібно перекласти наш звіт на англійську мову для кредиторів-нерезидентів. Ми зіштовхнулися із труднощами перекладу дуже важливого терміна "прибуток". Як правильно назвати цей показник?

Прикладна аналітика
Борги: списання & реструктуризації

В умовах тяжкої економічної кризи нерідко трапляються випадки переформатування та реструктуризації зобов'язань. Підприємства найчастіше звертаються до компромісних угод щодо списання (повного або часткового) боргів, відстрочення кредитів, перегляду умов договорів про запозичення. За таких обставин головбухам потрібно бути дуже уважними і точно дотримуватись приписів стандартів.

Доходи в політиці
Премії та забезпечення

Після того як у Податковому кодексі України (далі – ПКУ) з'явилися спеціальні норми, присвячені податковому обліку забезпечень, головбухи звернули увагу на цікаве виключення, що стосується виплат працівникам. У п. 139.1 ПКУ йдеться про те, що податкового коригування зазнають суми нарахованих і використаних забезпечень, відображені в бухгалтерському обліку. Але це правило не стосується "забезпечень на відпустки працівникам та інші виплати, пов'язані з оплатою праці". Таким чином, якщо будь-яке зобов'язання, що обліковується на рахунку 47, пов'язане з оплатою праці, то його податковий облік буде ідентичний обліку бухгалтерському. Це означає, що оподатковуваний прибуток буде зменшено вже в періоді створення такого забезпечення.

Практика: експерти відповідають
На чому базуються дивіденди

У звіті нашої компанії, складеному за МСФЗ, прибутку немає. У звіті, складеному за П(С)БО, прибуток є. Чи можемо ми нарахувати дивіденди виходячи з прибутку, відображеного в П(С)БО-звіті?

Вияв незаперечення

Як підтвердити, що меншість не заперечує проти того, щоб компанія не складала консолідовану звітність?

Співрозмовник
Перші кроки до МСФЗ: досвід компанії 4Service

Як говорить давня китайська приказка: навіть шлях у тисячу років починається з першого кроку. Найчастіше перші кроки незвіданими дорогами виявляються досить складними. І для тих, хто наважився стати на стежку впровадження МСФЗ, корисними можуть виявитися "дорожні замітки" тих, хто вже повним ходом крокує по ній.

Кругозір
МСФЗ-сертифікація
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua