Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11
Травень 2015
Від редактора:
Шановні читачі!
Перед вами видання «МСФЗ в Україні» у новому форматі – на основі Єдиної інформаційної платформи ЛІГА:ЗАКОН для всіх.
Ідучи назустріч побажанням читачів, ми відібрали з підшивки матеріалів, що зберегли свою актуальність і донині.
Отож зустрічайте спецвипуск...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
МСФЗ-глобалізація: підсумки 2014 року

Iasplus у колонці Брюса (The Bruce Column – New Year's resolution) підбиває підсумки 2014 року.

Читати всю статтю...
Про корпоративну відповідальність і рентабельність патріотизму
Бухгалтерські алгоритми
Проміжні звіти з МСФЗ: формат, об'єм, склад, особливості складання

Оскільки українське законодавство вимагає від підприємств щокварталу складати фінансову звітність, то ті українські компанії, які приймають МСФЗ, зобов'язані подавати звітність з МСФЗ щокварталу.

У такому випадку вони повинні дотримуватися вимог МСБО 34 "Проміжна фінансова звітність".

Читати всю статтю...
Прикладна аналітика
Кількість чи якість?
Помилки та результати шахрайства у фінансовій звітності

Щоб виявити порушення та неточності у фінансовій інформації, аудитори, кредитні аналітики банків і співробітники фінансових служб змушені аналізувати нову інформацію та виконувати велику кількість розрахунків. При цьому потрібно не просто визначити нові значення, а й правильно відобразити їх у звітності, щоб достовірно оцінити їх вплив на фінансові показники підприємства. Давайте розберемося, якого роду неточності можуть бути у фінансовій звітності та як вони можуть вплинути на управлінські рішення користувачів фінансової інформації.

Читати всю статтю...
Коригуючі події фінансової звітності після закінчення звітного періоду

Як свідчить практика в Україні, мало хто з бухгалтерів, економістів і керівників компаній звертає увагу на необхідність відображення у фінансовій звітності суттєвих подій, що відбулися після звітної дати. Причиною цього може бути відсутність повноцінного національного стандарту бухгалтерського обліку, як, наприклад, МСБО 10 "Події після звітного періоду". У національних П(С)БО регулюванню цього питання присвячено тільки кілька абзаців П(С)БО 6 "Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах" і один додаток до нього. Звична для українських бухгалтерів форма 5 "Примітки до річної фінансової звітності", якою обмежується розкриття фінансової звітності для більшості підприємств, що ведуть облік відповідно до П(С)БО, взагалі не має розділів про розкриття наступних подій. При цьому перша половина 2014 року неодноразово показала, що події після звітної дати можуть бути надзвичайно суттєвими.

Читати всю статтю...
Фінансові інструменти в торговельних операціях

У нашій країні термін "фінансовий інструмент" використовується не настільки широко, як у фінансових колах розвинених країн. Тим не менш, фінансові інструменти виникають у процесі господарської діяльності будь-якого підприємства. Адже будь-яка купівля-продаж з відстроченням платежу автоматично створює фінансовий актив однієї сторони та фінансове зобов'язання іншої.

Читати всю статтю...
МСФО 15 "Виручка по договорах з покупцями": єдина модель визнання й новий посібник із застосування
Підготовка консолідованої звітності з МСФЗ

Складання консолідованої фінансової звітності – це непростий і трудомісткий процес, який вимагає від фахівця, крім знання стандартів фінансової звітності, ще й дотримання суворої послідовності дій.

Читати всю статтю...
Креатив на службі податкової оптимізації
Нефінансові дані: динаміка стрімко наростає
Інвалютні кредити: капіталізація курсових різниць
НЕБУХГАЛТЕРСЬКА ІНФОРМАЦІЯ В БУХГАЛТЕРСЬКИХ ЗВІТАХ
Скупо про делікатне

Практика переходу українських компаній на МСФЗ свідчить, що топ-менеджмент найчастіше насторожено ставиться до міжнародних стандартів, вважаючи, що вони вимагатимуть оприлюднити дані доволі делікатної природи. Насамперед тут ідеться про виплати, здійснені компаніями на користь керівників вищої ланки. У керівництва наших акціонерних товариств уже є певний досвід у цьому питанні. 

Читати всю статтю...
Ехо гіперінфляції

Чи потрібно під час переходу МСФЗ у 2012 році коригувати звіт за правилами перерахування показників з урахуванням гіперінфляції?

Читати всю статтю...
МСФЗ 15: не лише про доходи
Інтегроване дітище принца Вільяма
Значне чи тривале
Практика: експерти відповідають
Банківські депозити: інвестиції або еквіваленти?

За якою статтею МСФЗ-балансу слід відображати банківський депозит?

Читати всю статтю...
Непередбачені та умовні

Чи потрібно у фінансовій звітності описувати всі деталі судових розглядів, в які залучено підприємство?

Читати всю статтю...
Особлива думка
Оптимізація сегментування
Співрозмовник
Ніяких трансформацій: організація первинного обліку за МСФЗ-правилами

Сьогодні в гостях у видання "Вісник МСФЗ" в Україні керівник відділу бюджетування та контроллінгу компанії Smart Energy і фахівець із МСФЗ-звітності компанії Regal Petroleum Олександр Поліщук (ACCA), котрий люб'язно погодився поділитися з читачами секретами успішного проходження аудита МСФЗ-звітності.

Читати всю статтю...
МСФЗ – це новий рівень менеджменту

Сьогодні в гостях у видання "Вісник МСФЗ" головний бухгалтер ТОВ "ПК "Зоря Поділля" холдинг Агропродінвест Тетяна Іващенко, яка люб'язно погодилася поділитися з читачами власним досвідом освоєння та застосування МСФЗ.

Читати всю статтю...
Труднощі та перспективи застосування МСФЗ в Україні

Для багатьох нинішній рік знаменний долученням до Міжнародних стандартів фінзвітності. У зв'язку з цим наша редакція регулярно цікавиться станом справ і настроями серед тих, хто безпосередньо займається питаннями вивчення та практичного застосування МСФЗ.

Читати всю статтю...
Кругозір
Фінансові зобов'язання за кредитами: визнання, облік і розкриття у звітності за МСФЗ

Кредит відіграє важливу роль у діяльності багатьох фірм, організацій, приватних осіб і навіть держав. Він дає змогу отримати бажане тут і зараз, не маючи при собі достатніх ресурсів. Але також він покладає на позичальника комплекс зобов'язань як юридичного, так і обліково-фінансового характеру.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua