Обов’язкове та добровільне застосування підприємствами міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні
У цьому розділі наведено перелік нових МСФЗ та коригувань до чинних МСФЗ, які набирають чинності після 01.01.2012 р. У переліку враховано найбільш суттєві зміни системи МСФЗ. Деякі незначні коригування в таблиці не відображено. Багато із зазначених змін можуть застосовуватися добровільно до дати обов'язкового набрання чинності.
Текст Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), включаючи Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) і Тлумачення (КТМФЗ, ПКТ), виданий Радою за Міжнародними стандартами бухгалтерського обліку.
(Версія перекладу українською мовою, оприлюднена на сайті Міністерства фінансів України)
Містить визначення базових термінів, що використовуються у інвестиційному середовищі.
Складено по матеріалам розділу «Школа інвестора» офіційного сайту НКЦПФР (nssmc.gov.ua)
Пропонуємо Вашій увазі Українсько-англійський глосарій термінів,що використовуються у Грантовій програмі проекту "Підтримка політики регіонального розвитку України" (ППРУ) та інших програмах, фінансованих ЄС.
Словник складено на основі матеріалів, опублікованих Податковим управлінням США для мінімізації ризиків неправильного трактування змісту інформації, що публікується відомством.
Джерело: www.irs.gov
Довідник англомовних бухгалтерських абревіатур.
У довіднику не наводяться скорочення назв професійних організацій, різних видів стандартів, а також абревіатури багатьох показників, що використовуються у фінансовому аналізі.
Якщо підприємство здійснює перехід на міжнародні стандарти та звітність за МСФЗ надається вперше, то МСФЗ 1 висуває додаткові вимоги щодо розкриття даних.
Національна комісія із цінних паперів та фондового ринку інформує, що підприємства, визначені в ч. 2 ст. 121 Закону про бухоблік, подають фінансову звітність за 2020 рік, перший квартал, перше півріччя та дев'ять місяців 2021 року в порядку та строки, установлені законодавством, за формами, затвердженими Наказом № 73, а банки подають фінансову звітність за формами, визначеними НБУ.
Водночас такі підприємства на виконання п. 2 Порядку подання фінансової звітності також повинні будуть скласти фінансову звітність в електронній формі на підставі Таксономії UA XBRL МСФЗ 2020 року та подати її до центру збору фінансової звітності.
Основні розкриття загального характеру регламентовані МСБО 1 і МСБО 8.
МСБО 1 вказує на необхідність розкриття у примітках такої інформації:
Додаток до Методичних рекомендацій щодо оцінки активів інститутів спільного інвестування з урахуванням вимог МСФЗ.
Методичні рекомендації щодо оцінки активів інститутів спільного інвестування з урахуванням вимог МСФЗ, схвалено Рішенням Ради Української Асоціації Інвестиційного Бізнесу від 15 жовтня 2015 р.
Методические рекомендации по подготовке и представлению финансовой отчетности разработаны Государственной службой регулирования и надзора за финансовым рынком при Правительстве Кыргызской Республики
Комітет із податкових справ ОЕСР затвердив Настанови з трансфертного ціноутворення щодо фінансових операцій. Документ видано у межах плану з боротьби з розмиванням оподатковуваної бази та виведенням прибутку з-під оподаткування. Зокрема, ідеться про рамкові механізми реалізації плану BEPS, а саме його пунктів 4, 8 – 10, що містять вимогу про необхідність розроблення цієї настанови.
Методичні рекомендації щодо оцінки активів недержавних пенсійних фондів з урахуванням вимог МСФЗ, схвалені рішенням Ради УАІБ від 26 листопада 2015 року.
Методичні рекомендації роз'яснюють порядок розкриття у примітках інформації, що банки подають у Звіті про фінансовий стан (Баланс), Звіті про прибутки і збитки та інший сукупний дохід (Звіт про фінансові результати), Звіті про зміни у власному капіталі, Звіті про рух грошових коштів, з метою забезпечення підготовки банками фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності (далі - МСФЗ).
Рекомендовано к применению Экспертным Советом Министерства финансов Республики Казахстан по вопросам бухгалтерского учета и аудита
Методичні рекомендації щодо застосування міжнародних стандартів фінансової звітності для страхових компаній в Україні, розроблені Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України
В кожному номері видання "Вісник МСФЗ" в Україні редакція знайомить Вас із оподаткуванням і веденням бізнесу в різних країнах.
Для Вашої зручності статті стосовно бізнесу, оподаткування та звітності ми вирішили зібрати в цьому матеріалі.
Ця публікація описує умови ведення бізнесу в Україні й охоплює найбільш поширені форми суб'єктів господарської діяльності та податкові аспекти роботи таких суб'єктів.
Пропонуємо до вашої уваги добірку відеоматеріалів щодо нововведень у сфері МСФЗ.
Наше видання регулярно проводить вебінари для своїх читачів. Пропонуємо ознайомитися з матеріалами попередніх заходів і чекаємо на ваші пропозиції щодо тематик для наступних за адресою редакції msfo@ligazakon.ua.
Авторська рубрика оглядів бізнес-літератури й літератури для бізнесменів.