Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Поправки до МСФЗ 16 "Оренда" щодо подальшого обліку операції продажу зі зворотною орендою

МСФЗ (IFRS) 16 містить вимоги щодо обліку продажу з подальшою зворотною орендою на дату здійснення операції. Однак в стандарті до цього часу не було визначено, як оцінювати такі операції на наступні звітні дати. Початок обговорення цієї проблеми був ще у березні 2020 року і на сьогодні є остаточне її вирішення.

22 вересня 2022 року Рада МСБО випустила поправки до МСФЗ 16 "Оренда". Ці поправки доповнюють вимоги діючого стандарту щодо особливостей обліку продажу зі зворотною орендою. Зворотна оренда, як відомо, – це операція, за якою компанія продає актив і орендує цей самий актив у нового власника на певний період часу.

Поправками МСФЗ 16 "Оренда" доповнений новим параграфом 100(а), який вимагає, щоб продавець-орендар оцінював актив у формі права користування, що виникає в результаті операції з продажу зі зворотною подальшою орендою, за часткою попередньої балансової вартості активу, яка відноситься до права користування, що залишається у продавця-орендаря. Відповідно, в операції продажу з подальшою зворотною орендою продавець-орендар визнає тільки суму будь-якого прибутку або збитку, що відноситься до прав, переданих покупцю-орендодавцю. Первісна оцінка зобов’язання з оренди, що виникає в результаті операції продажу з подальшою орендою, є наслідком того, як продавець-орендар оцінює актив у формі права користування та прибуток або збиток, визнаний на дату операції.

Для розуміння норм параграфу 100(а) Рада МСБО також доповнила стандарт ілюстративними прикладами, які деталізують нові вимоги, а також внесла деякі уточнюючі поправки до існуючих прикладів для їх узгодженості з новими вимогами.

Ефективна дата застосування поправок – для річних звітних періодів, що починаються 1 січня 2024 року або після цієї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Продавець-орендар має застосовувати ці поправки ретроспективно відповідно до МСБО 8 до операцій з продажу та зворотної оренди, укладених після дати першого застосування.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua
 
Данный функционал доступен подписчикам в электронном издании.
Если Вы еще не выписываете издание, закажите бесплатный доступ к демо-номеру
или подпишитесь на издание Вестник МСФО