Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Безперервність діяльності в МСФЗ та МСА: про що мовчать стандарти

Мене іноді звинувачують, що я шукаю проблему там, де її немає. Може бути... Може, це той випадок, коли горе від ума. А може я просто думаю, уважно читаю і дозволяю собі мати власну думку, яка не завжди співпадає з думками окремих колег, з тими, хто сприймає за даність все, що написано без критичного аналізу. Причин може бути багато, але не маю часу та інтересу копатися в них, бо хочу і буду займатися улюбленою справою – МСФЗ та їх практичним впровадженням. До чого це я? Сьогодні, в черговий раз читаючи стандарти в офіційному українському перекладі, спіткнулася через одну фразу, яку прошу зацікавлених фахівців прочитати УВАЖНО.

МСБО 1 "Подання фінансової звітності", п.25 – "Складаючи фінансову звітність, управлінський персонал повинен оцінювати здатність суб'єкта господарювання продовжувати свою діяльність на безперервній основі. Суб'єкт господарювання складає фінансову звітність на основі безперервності, якщо тільки управлінський персонал не має намірів ліквідувати суб'єкта господарювання чи припинити діяльність або не має реальної альтернативи таким заходам."

Нічого не засмутило? Якщо щось "покоробило", вітаю – Ви точно вмієте читати стандарти і критично мислити. Якщо ні – то я спрощую задачу і скорочую текст для концентрації уваги (я просто прибираю слова і залишаю одну фразу)

МСБО 1 "Подання фінансової звітності", п.25 – "...Суб'єкт господарювання складає фінансову звітність на основі безперервності, якщо тільки управлінський персонал .... не має реальної альтернативи таким заходам [ліквідувати ... чи припинити діяльність]."

Так я думаю вже точно зрозуміло, про що мова. Ну як же так – не маю альтернативи ліквідуватися, а складаю на основі безперервності. Маячня виходить. Чи знову – я знайшла проблему, якої немає?

І з таким перекладом ми живемо і працюємо з 2009 року (навмисно пішла і перевірила архів). До речі – саме так перекладає гугл, але ж гугл не знає міжнародних стандартів і не завжди можна довіряти автоперекладачам.

Тож, пропоную звернутися до оригіналу і дозволю собі власний переклад:

IAS 1 Presentation of Financial Statements, 25....An entity shall prepare financial statements on a going concern basis unless management either intends to liquidate the entity or to cease trading, or has no realistic alternative but to do so.

МСБО 1 "Подання фінансової звітності", 25....Суб'єкт господарювання повинен складати фінансову звітність на основі припущення про безперервність діяльності, крім випадків, коли управлінський персонал або має намір ліквідувати суб'єкт господарювання чи припинити діяльність, або не має іншої реальної альтернативи цьому.

Багато хто скаже, що це не проблема. Так, значно більша проблема скласти фінансову звітність, коли припущення про безперервність порушується. Саме про складання фінансової звітності в умовах порушення безперервності ми будемо говорити на вебінарі "Безперервність діяльності в МСФЗ та МСА: про що мовчать стандарти" https://amsfo.com.ua/course/bezperervnist-diialnosti-v–msfz-ta-msa/

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua
 
Данный функционал доступен подписчикам в электронном издании.
Если Вы еще не выписываете издание, закажите бесплатный доступ к демо-номеру
или подпишитесь на издание Вестник МСФО