Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Наближення НП(С)БО і МСФЗ для МСП: секретний план чи фейк від незнання?

Шпальти професійних видань рясніють повідомленнями про те, що Мінфін наказом від 26.05.2022 р. № 148 затвердив зміни до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку, що, серед іншого, ПРИВОДИТЬ У ВІДПОВІДНІСТЬ до вимог МСФЗ для малих та середніх підприємств відображення у бухгалтерському обліку основних засобів.

Я перепрошую, може я щось не зрозуміла..., що приводить і у відповідність з чим?

Нібито в НП(С)БО 25 "Спрощена фінансова звітність" жодних змін щодо основних засобів не було внесено. Я неодноразово аналізувала цей проект і опублікований на сайті Мінфіна наказ – там жодного слова про НП(С)БО 25.

Дійсно, до НП(С)БО 7 "Основні засоби" внесено зміни, які вимагають переглядати облікові оцінки щодо основних засобів (ліквідаційну вартість, строк експлуатації та метод амортизації) НА КІНЕЦЬ РОКУ, всупереч НПСБО 6, в якому сказано, що облікова оцінка може переглядатися, якщо змінюються обставини, на яких базувалася ця оцінка, або отримана додаткова інформація, а наслідки зміни облікових оцінок слід включати до звіту про фінансові результати в тому періоді, в якому відбулася зміна (а не на кінець звітного року, як в оновленому НП(С)БО 7), а також і в наступних періодах, якщо зміна впливає на ці періоди. Ну да ладно, це не найгірша проблема ПСБОшників. Так все одно – при чому тут приведення у відповідність з МСФЗ для МСП?

До речі, згідно МСФЗ для МСП, а точніше вимог параграфу 19 розділу 7 "Основні засоби", такі чинники як зміна способу використання активу, значний несподіваний фізичний знос, технологічний прогрес та зміна ринкових цін можуть означати, що з останньої звітної дати, на яку закінчувався фінансовий рік, змінилася ліквідаційна вартість або строк корисного використання активу. У разі наявності таких ознак, підприємство переглядає свої попередні оцінки та, якщо поточні очікування відрізняються від минулих, коригує ліквідаційну вартість, метод амортизації або строк корисного використання. Зміна ліквідаційної вартості, методу амортизації або строку корисного використання має відображатися підприємством як зміна облікових оцінок відповідно до пунктів 10.15– 10.18 МСФЗ для МСП. Не цитуючи норм всіх цих пунктів, зазначу, що тою мірою, якою зміна в обліковій оцінці призводить до змін в активах та зобов'язаннях або стосується статті власного капіталу, на вимогу МСФЗ для МСП підприємство визнає її шляхом коригування балансової вартості відповідного активу, зобов'язання або статті власного капіталу В ПЕРІОД ЗМІНИ. Жодного слова про КІНЕЦЬ РОКУ.

То про яке приведення у відповідність і чого з чим взагалі – я так і не розумію.Та й нібито в професійному полі не було оголошено курсу на наближення НП(С)БО до МСФЗ для МСП. А може це секретний план, про який ми не знали? Якщо так, то це в цілому не так погано, але ж не такими методами, коли НП(С)БО приводиться нібито у відповідність з нормами, які фактично відсутні. Я скоріш повірю в те, що це просто чиєсь неграмотне формулювання, що створило фейк від незнання. А Ви як думаєте?

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua
 
Данный функционал доступен подписчикам в электронном издании.
Если Вы еще не выписываете издание, закажите бесплатный доступ к демо-номеру
или подпишитесь на издание Вестник МСФО