Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Подання зобов'язань з ковенантами: очікувані зміни

20 червня 2022 року Радою МСБО на засіданні було обговорено отримані відгуки в рамках зворотного зв'язку щодо поправок до МСБО 1 "Подання фінансової звітності" в частині подання довгострокових зобов'язань з ковенантами. Відгуки приймалися до 21 березня 2022 року.

За результатами обговорень Рада з МСБО попередньо вирішила підтвердити, що на класифікацію зобов'язання як короткострокового чи довгострокового впливатимуть ЛИШЕ ті ковенанти, яких організація повинна дотримуватися НА ЗВІТНУ ДАТУ АБО ДО НЕЇ. Жодних додаткових роз'яснень Рада МСБО не планує вносити, проте наголошує, що запропоновані вимоги застосовуються лише до зобов'язань, що виникають із кредитних угод.

Нагадаємо, що в ході обговорення йшлося про окреме подання та розкриття інформації про зобов'язання з ковенантами. Однак Рада МСБО попередньо вирішила не доопрацьовувати пропозицію, яка вимагає від компаній представляти окремо довгострокові зобов'язання з ковенантами, а натомість вимагати від них розкривати балансову вартість таких зобов'язань у примітках. Навпаки, запропоновано доопрацювати пропозицію щодо обов'язкового розкриття компанією інформації про довгострокові зобов'язання з ковенантами з деякими змінами. Зокрема, Рада МСБО прийняла попереднє рішення вимагати, щоб, коли компанія класифікує зобов'язання, що виникають з кредитних угод, як довгострокові, і ці зобов'язання є предметом ковенантів, організація повинна розкривати інформацію, що дозволяє інвесторам оцінити ризик того, що зобов'язання можуть бути погашені в протягом 12 місяців, включаючи:

• інформацію про ковенанти, яких компанія повинна дотримуватись (наприклад, характер ковенантів та дату, на яку організація повинна їх дотримуватись);

• факти та обставини, що вказують на те, що в компанії можуть виникнути труднощі з дотриманням ковенант, коли від неї це потрібно. Такі факти та обставини можуть також включати той факт, що компанія не дотримувалась ковенант, виходячи зі своїх обставин на звітну дату.

Рада МСБО ухвалила попереднє рішення вимагати від компаній застосовувати запропоновані поправки ретроспективно відповідно до МСБО 8 "Облікова політика, зміни у бухгалтерських оцінках та помилки", водночас дозволити достроково застосовувати запропоновані поправки чи поправки до класифікації зобов'язань як поточних чи непоточних (поправки 2020 року), але тільки якщо організація застосовує запропоновані поправки та поправки 2020 року одночасно. Щоб узгодити застосування цих поправок Рада МСБО прийняла попереднє рішення відкласти дату набрання чинності поправками 2020 року. Дата набрання чинності буде визначена на одному з майбутніх засідань, але не раніше за річні звітні періоди, що починаються 1 січня 2024 року або після цієї дати.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua
 
Данный функционал доступен подписчикам в электронном издании.
Если Вы еще не выписываете издание, закажите бесплатный доступ к демо-номеру
или подпишитесь на издание Вестник МСФО