Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
МСФЗ для МСП & МСФЗ 15 "Дохід від контрактів з клієнтами"

Триває другий комплексний огляд стандарту бухгалтерського обліку МСФЗ для МСП. 22 червня 2022 року Рада МСБО на своєму засіданні продовжила обговорити зміни до МСФЗ для МСП. Особливу увагу було приділено спрощенням в частині застосування МСФЗ 15 "Дохід від контрактів з клієнтами".

Рада МСБО попередньо вирішила запропонувати поправки до МСФЗ для МСП для узгодження розділу 23 "Дохід" та МСФЗ 15 "Дохід від контрактів із клієнтами" зі спрощеннями в наступних сферах.

МСП пропонується зобов'язати враховувати опціон, який надає істотне право замовнику (за винятком варіантів поновлення договору), як окреме зобов'язання щодо виконання, якщо наслідки такого виконання є значущими для окремого контракту; і врахувати варіанти продовження контракту на основі очікуваного терміну контракту та відповідної очікуваної компенсації.

Визначення МСП як принципала пропонується вважати прийнятним, якщо він контролює окремий товар чи послугу (або окрему групу товарів чи послуг), які повинні бути надані клієнту до того, як товар чи послуга (або окрема група) буде передана клієнту; або вона в першу чергу відповідає за виконання обіцянки надати цей товар або послугу.

В частині гарантій пропонується, у разі, якщо договір з клієнтом включає гарантію, і клієнт не має можливості придбати гарантію окремо, МСП повинен буде, якщо гарантія істотна для договору, оцінити, чи надає гарантія клієнту послугу на додаток до впевненості у тому, що товар відповідає узгодженим специфікаціям.

Щодо ліцензування, то за проектом ліцензія повинна надавати клієнту право доступу до інтелектуальної власності МСП, якщо МСП передбачає провадити діяльність, яка або суттєво вплине на вигоду, яку отримує клієнт від інтелектуальної власності, шляхом зміни суті інтелектуальної власності; або може суттєво вплинути на вигоду, яку отримує клієнт від інтелектуальної власності, шляхом прямого впливу на клієнта будь-яких позитивних або негативних наслідків цієї діяльності.

У разі остаточного прийняття змін МСП повинні будуть розподіляти знижки та змінну винагороду між зобов'язаннями до виконання у договорі на основі відносної окремої ціни продажу, якщо тільки ця основа не відображає суму винагороди, на яку МСП очікує отримати право в обмін на виконання кожного окремого зобов'язання до виконання. У такому разі МСП замість цього має використовувати метод, що відображає суму винагороди, на яку МСП очікує отримати право в обмін на виконання кожного окремого зобов'язання до виконання.

У випадках, коли МСП передає окремі товари чи послуги, обіцяні у серії окремих товарів чи послуг, яка є частиною єдиного зобов'язання до виконання, МСП повинен буде розподілити змінну винагороду між усіма окремими товарами чи послугами, які є частиною єдиного зобов'язання до виконання, якщо тільки це не відображає суму винагороди, на яку МСП очікує отримати право в обмін на передачу обіцяних товарів чи послуг покупцю. У такому разі МСП замість цього повинен буде використовувати метод, що відображатиме суму відшкодування, на яку МСП очікує отримати право в обмін на передачу обіцяних товарів чи послуг покупцю.

Рада МСБО також вирішила переглянути попереднє рішення, прийняте у лютому 2022 року, і попередньо вирішила запропонувати поправки до розділу 23 МСФЗ для МСП, які вимагають, а не дозволяють МСП враховувати обіцянку передати серію окремих товари або послуги, які по суті є однаковими та мають однакову схему передачі клієнту як окреме зобов'язання щодо виконання відповідно до вимог МСФЗ 15 (тобто без будь-якого спрощення).

Рада МСБО також попередньо вирішила запропонувати поправки до розділу 23 МСФЗ для МСП , щоб вимагати від МСП розкривати:

• дохід, визнаний за контрактами з клієнтами, представлений за категоріями, відображаючи окремо, як мінімум, дохід, отриманий від продажу товарів; надання послуг; роялті; комісії і будь-які інші значні види доходів; і

• коли МСП зазвичай виконує свої зобов'язання щодо виконання (аналогічно вимогам параграфа 119(a) МСФЗ 15).

Про розкриття інформації щодо дочірніх компаній без публічної звітності поки що для МСП не йдеться.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua
 
Данный функционал доступен подписчикам в электронном издании.
Если Вы еще не выписываете издание, закажите бесплатный доступ к демо-номеру
или подпишитесь на издание Вестник МСФО