Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Пенсійні виплати, які залежать від доходності активів: резюме проекту від Ради МСБО

26 квітня 2022 року Рада МСБО опублікувала резюме свого дослідницького проекту "Пенсійні виплати, які залежать від доходності активів".

З 2018 по 2021 рік Рада МСБО досліджувала доцільність внесення змін до МСБО 19 "Виплати працівникам", щоб запровадити вимоги щодо пенсійних виплат, які залежать від доходності активів. Такі вигоди залежать від ефективності певних активів (наприклад, таких як акції або облігації).

У рамках проекту Рада МСБО дослідила наступні питання:

(a) чи можна було б усунути невідповідність між включеними грошовими потоками у розрахунок пенсійних виплат, що залежать від дохідності активів; та

(b) чи можна застосовувати ставку дисконтування для вимірювання теперішньої вартості визначеного зобов'язання щодо пенсійних виплат.

Хоча деякі члени Ради МСБО підтримали запровадження обмеженого підходу, інші члени IASB висловили занепокоєння щодо наступного:

• дослідження не надає достатньо доказів того, що пенсійні виплати, які залежать від доходності активів, широко застосовуються в різних юрисдикціях і, таким чином, витрати на впровадження змін перевищують потенційну користь від покращення фінансової звітності;

• обмежений підхід буде винятком із вимог до оцінки МСБО 19;

• вартість завершення проекту може бути значною через потенційні складнощі, серед яких може бути:

– розробка вимог до надання та розкриття інформації через коригування. Суб'єкт господарювання, який застосовує обмежений підхід, коригуватиме на кожну звітну дату оцінку теперішньої вартості зобов'язань з пенсійних виплат, щоб включити фактичну доходність активів у звітному періоді; і

– оцінка того, чи слід застосовувати обмежений підхід, якщо суб'єкт господарювання піддається дії інвестиційного ризику.

Отже, з урахуванням цих занепокоєнь Рада МСБО вирішила не розробляти поправки до МСБО 19 "Виплати працівникам".

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua
 
Данный функционал доступен подписчикам в электронном издании.
Если Вы еще не выписываете издание, закажите бесплатный доступ к демо-номеру
или подпишитесь на издание Вестник МСФО