Документ:
Кому читать:
субъектам хозяйствования, осуществляющим операции в сфере ВЭД
Что произошло:
приведена позиция налоговиков относительно роли инвойсов в оформлении операций внешней торговли
Ссылаясь на позицию Минфина, специалисты ГФС делают следующие выводы:
У зв'язку з прийняттям змін до Закону № 996 інвойс можна вважати первинним документом. Але якщо врахувати той факт, що йдеться про імпорт товару (сам процес розмитнення), то, маючи тільки інвойс, частина інформації буде недоступною. Наприклад, у нас буде відсутня дата надходження товару, адже дата інвойсу здебільшого раніше терміну вантажно-митної декларації (далі – ВМД), у результаті чого невідомо, який саме курс валют НБУ застосовувати, що унеможливить визначення фактичної вартості товару, а також розмір митних платежів та ПДВ. Виходячи з цього, для оприбуткування товару недостатньо лише одного інвойсу.
Водночас у листі Міністерства фінансів України від 23.01.2013 р. № 31-08410-07-16/2073 зазначено, що митна декларація є первинним документом. Крім того, ВМД зараховується до первинних документів, на яких базується бухгалтерський облік зовнішньоекономічних операцій.
Отже, для оприбуткування імпортованого товару слід застосовувати інформацію, наведену у ВМД.
Аргументы налоговиков представляются неубедительными.
Для оприходования товара важны критерии признания актива. И если такие критерии удовлетворяются на дату получения инвойса, то никаких ограничений относительно признания этого документа основанием для оприходования нет.
В случае постоплаты курс следует применять на дату операции. Если инвойс составлен именно на эту дату, то курс на дату ГТД не имеет никакого значения.
По материалам gaap.in.ua