Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№08
Август 2023
От редактора:
Вітаємо на сторінках чергового випуску нашого видання.
Сьогодні пропонуємо розглянути бухоблікові особливості експортних та імпортних операцій у воєнних умовах.
І традиційно ознайомимося з новинами й подіями фінансової та суміжних сфер, на які варто зважати в нинішніх реаліях.
Бажаємо приєм...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Європравила для визначення країни походження товарів

Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон від 14.07.2023 р. № 3261-IX "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу та забезпечення реалізації угод України про вільну торгівлю".

Україна більше не уникатиме подвійного оподаткування з Іраном та Сирією

Дію угод про уникнення подвійного оподаткування із цими країнами припинено на законодавчому рівні.

Спрощення військового імпорту

Уряд спростив імпорт спеціально призначених чи модифікованих для військового використання компонентів до наземної та пілотованої техніки.

Нові акти про цифрові послуги та ринки – що важливо знати

Не встиг бізнес оговтатися від абревіатури GDPR (General Data Protection Regulation), яка внесла значні зміни в регулювання збору й обміну персональними даними та змусила переглянути процеси їх обробки, як Європейський Союз прийняв нові нормативно-правові акти, які значно змінять правила гри для великих технологічних брендів. Вони створені з метою реформування захисту прав споживачів, зокрема щодо несправедливих умов контрактів, нечесної комерційної практики, зазначення ціни, а також зменшення антиконкурентної поведінки в галузях цифрової реклами та маркетингу. Ці два Акти відомі як Акт про цифрові ринки (Digital Markets Act) й Акт про цифрові послуги (Digital Services Act).

Перехід на застосування NCTS відтерміновано

Держмитслужба інформує, що початок застосування NCTS Фаза 5 переноситься на два місяці та відбудеться 1 листопада 2023 року.

Тема номера
Експорт послуг у період воєнного стану: бухгалтерський облік

Особливість бухгалтерського обліку операцій експорту послуг полягає в тому, що розрахунки з нерезидентом-замовником зазвичай проводять в іноземній валюті. Тоді розраховують курсові різниці, через що іноді виникають проблеми у практиків. З огляду на це в поточній статті розповімо про порядок відображення в бухгалтерському обліку операцій експорту послуг.

Імпорт послуг у період воєнного стану: бухгалтерський облік

Розрахунки за придбаними в нерезидента послугами зазвичай проводять в іноземній валюті, тому за такими операціями виникають курсові різниці. У цій статті розповімо, як відображати в бухгалтерському обліку отримані імпортні послуги.

Сплата авансових внесків обмінниками

З огляду на певний "розрив у часі" між запровадженням особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі (Закон № 2720) та відповідними оновленнями звітності (наказ Мінфіну № 101) виникла низка запитань щодо практичної реалізації нововведень. Тож пропонуємо ознайомитися з роз'ясненнями контролерів щодо цього.

Валютні операції: чергові регуляторні апдейти

Постановою НБУ "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 17.08.2023 р. № 102 вчергове оновлено порядок здійснення окремих операцій в іноземній валюті.

Бухгалтерські алгоритми
Привид світової фінансової кризи й укрдисконтування

У березні поточного року майже миттєво колапсував відомий американський Банк Силіконової Долини (SVB). З ним швидко пішов на дно банк Signature. Після цього кошмарні побоювання ефекту доміно обсіли систему середніх банків США. Ситуація настільки складна, що Байден звернувся по допомогу до Баффета. Фінансовий сектор буквально заціпенів у маренні дежавю краху Lehman Brothers 2008 року. Над KPMG, яка проводила аудит обох банків і не помітила жодних загрозливих ознак, витає зловісний дух Arthur Andersen.

Прикладна аналітика
Фінмоніторинг: як підготуватися до перевірок НБУ

Щоразу на початку місяця банки та небанківські фінансові установи затамувавши подих очікують на повідомлення від Національного банку України (далі – Національний банк) про застосовані ним протягом місяця заходи впливу. Зокрема, за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних у злочинний спосіб, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення (далі – законодавство у сфері запобігання та протидії). Мільйонні штрафи й рішення про відкликання ліцензій змушують напружитись навіть найбільш витривалих та оптимістично налаштованих гравців ринку фінансових послуг. Фінансовий моніторинг стає для установ проблемою № 1, породжуючи логічне питання: як підготуватись до перевірок Національного банку.

Статус податкового резидента Великобританії: особливості визначення, неповний податковий період та звільнення від оподаткування доходів, що не ввозяться на територію

Багато наших співвітчизників вимушено покинули Україну, отримали підтримку і проживають у європейських країнах та у Великобританії. Разом із правами, які набуваються, виникають також обов'язки.

Так, отримуючи соціальний захист, медичні послуги й інші звичайні гарантії та блага, якими зазвичай користуються жителі певної країни, відповідна країна справедливо очікує на сплату податків із доходу своїх нових резидентів. Отже, оскільки набуття статусу податкового резидента іншої держави впливатиме на виникнення нових обов'язків, важливо розуміти підходи до даного питання в іноземних держав.

У поточній публікації ми розкриємо окремі питання визначення статусу податкового резидента Великобританії, неповного податкового періоду та можливості звільнення від оподаткування доходів, що не ввозяться на територію Великобританії.

Комплаєнс-перевірка: що це таке та як до неї підготуватися

Життя кожної компанії – це за своєю суттю суцільний комплаєнс від самого її заснування. Відповідність законодавчим і регуляторним вимогам, стандартам, кращим практикам сприймається як "must have", а не як примарний еталон. Кожна компанія, яка прагне досягти успіху, йде шляхом постійного покращення та вдосконалення. Відтак невід'ємною частиною цього процесу є проходження періодичних перевірок та оцінок діяльності компанії.

Як влаштована реклама на ринках капіталу та товарних ринках

НКЦПФР детально роз'яснила, що таке реклама на ринках капіталу, яким вимогам вона має відповідати та хто контролює її правдивість.

Практика: експерти відповідають
Загальносистемник, що веде облік за МСФЗ, надає допомогу для забезпечення оборони держави: чи коригувати фінрезультат

Приводом для написання цієї статті стало запитання читача: "Товариство – платник податку на прибуток та неплатник ПДВ належить до середнього підприємства (обчислює різниці в податковому обліку), облік веде за МСФЗ, надає гуманітарну допомогу у вигляді генераторів, зарядних станцій, принтерів та інших товарів (згідно з Переліком, затвердженим постановою КМУ від 7 березня 2022 року № 224) військовим частинам, які є неприбутковими організаціями та утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для забезпечення оборони держави у зв'язку з військовою агресією рф.

Чи потрібно проводити коригування фінансового результату в Декларації на прибуток?"

ДПС пояснила застосування "тонкої капіталізації" після податкових змін із 1 серпня

У ГУ ДПС у Вінницькій області розповіли про особливості застосування "тонкої капіталізації".

Кругозір
Зміна бухкерівництва НБУ

Богдан Лукасевич йде на заслужений відпочинок.

У Євросоюзі запрацював новий єдиний (унітарний) патент і суд

З 1 червня 2023 року в Євросоюзі запрацювала нова єдина (унітарна) патентна система (Unitary Patent system) для патентів Європейського патентного відомства (European Patent Office, ЕРО). Вона оптимізує процедуру отримання патенту в Європі та водночас покликана полегшити захист патентних прав на території ЄС для винахідників та інноваційних компаній.

Уряд затвердив порядок використання електронних підписів і печаток у державному секторі

Уряд затвердив новий Порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності (постанова КМУ від 01.08.2023 р. № 798).

Професійний розвиток
Як розглядають скарги на аудиторів

Аудиторська палата визначилася з порядком розгляду заяв (скарг) щодо дій аудитора та/або суб'єкта аудиторської діяльності (рішення від 23.06.2023 р. № 113/3).

Аудиторський іспит по-новому

Порядок складання іспитів при атестації аудиторів викладено в новій редакції (наказ Мінфіну від 06.07.2023 р. № 377).

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua