Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон від 14.07.2023 р. № 3261-IX "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу та забезпечення реалізації угод України про вільну торгівлю".
Дію угод про уникнення подвійного оподаткування із цими країнами припинено на законодавчому рівні.
Уряд спростив імпорт спеціально призначених чи модифікованих для військового використання компонентів до наземної та пілотованої техніки.
Не встиг бізнес оговтатися від абревіатури GDPR (General Data Protection Regulation), яка внесла значні зміни в регулювання збору й обміну персональними даними та змусила переглянути процеси їх обробки, як Європейський Союз прийняв нові нормативно-правові акти, які значно змінять правила гри для великих технологічних брендів. Вони створені з метою реформування захисту прав споживачів, зокрема щодо несправедливих умов контрактів, нечесної комерційної практики, зазначення ціни, а також зменшення антиконкурентної поведінки в галузях цифрової реклами та маркетингу. Ці два Акти відомі як Акт про цифрові ринки (Digital Markets Act) й Акт про цифрові послуги (Digital Services Act).
Держмитслужба інформує, що початок застосування NCTS Фаза 5 переноситься на два місяці та відбудеться 1 листопада 2023 року.
Особливість бухгалтерського обліку операцій експорту послуг полягає в тому, що розрахунки з нерезидентом-замовником зазвичай проводять в іноземній валюті. Тоді розраховують курсові різниці, через що іноді виникають проблеми у практиків. З огляду на це в поточній статті розповімо про порядок відображення в бухгалтерському обліку операцій експорту послуг.
Розрахунки за придбаними в нерезидента послугами зазвичай проводять в іноземній валюті, тому за такими операціями виникають курсові різниці. У цій статті розповімо, як відображати в бухгалтерському обліку отримані імпортні послуги.
З огляду на певний "розрив у часі" між запровадженням особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі (Закон № 2720) та відповідними оновленнями звітності (наказ Мінфіну № 101) виникла низка запитань щодо практичної реалізації нововведень. Тож пропонуємо ознайомитися з роз'ясненнями контролерів щодо цього.
Постановою НБУ "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 17.08.2023 р. № 102 вчергове оновлено порядок здійснення окремих операцій в іноземній валюті.
У березні поточного року майже миттєво колапсував відомий американський Банк Силіконової Долини (SVB). З ним швидко пішов на дно банк Signature. Після цього кошмарні побоювання ефекту доміно обсіли систему середніх банків США. Ситуація настільки складна, що Байден звернувся по допомогу до Баффета. Фінансовий сектор буквально заціпенів у маренні дежавю краху Lehman Brothers 2008 року. Над KPMG, яка проводила аудит обох банків і не помітила жодних загрозливих ознак, витає зловісний дух Arthur Andersen.
Щоразу на початку місяця банки та небанківські фінансові установи затамувавши подих очікують на повідомлення від Національного банку України (далі – Національний банк) про застосовані ним протягом місяця заходи впливу. Зокрема, за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних у злочинний спосіб, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення (далі – законодавство у сфері запобігання та протидії). Мільйонні штрафи й рішення про відкликання ліцензій змушують напружитись навіть найбільш витривалих та оптимістично налаштованих гравців ринку фінансових послуг. Фінансовий моніторинг стає для установ проблемою № 1, породжуючи логічне питання: як підготуватись до перевірок Національного банку.
Багато наших співвітчизників вимушено покинули Україну, отримали підтримку і проживають у європейських країнах та у Великобританії. Разом із правами, які набуваються, виникають також обов'язки.
Так, отримуючи соціальний захист, медичні послуги й інші звичайні гарантії та блага, якими зазвичай користуються жителі певної країни, відповідна країна справедливо очікує на сплату податків із доходу своїх нових резидентів. Отже, оскільки набуття статусу податкового резидента іншої держави впливатиме на виникнення нових обов'язків, важливо розуміти підходи до даного питання в іноземних держав.
У поточній публікації ми розкриємо окремі питання визначення статусу податкового резидента Великобританії, неповного податкового періоду та можливості звільнення від оподаткування доходів, що не ввозяться на територію Великобританії.
Життя кожної компанії – це за своєю суттю суцільний комплаєнс від самого її заснування. Відповідність законодавчим і регуляторним вимогам, стандартам, кращим практикам сприймається як "must have", а не як примарний еталон. Кожна компанія, яка прагне досягти успіху, йде шляхом постійного покращення та вдосконалення. Відтак невід'ємною частиною цього процесу є проходження періодичних перевірок та оцінок діяльності компанії.
НКЦПФР детально роз'яснила, що таке реклама на ринках капіталу, яким вимогам вона має відповідати та хто контролює її правдивість.
Приводом для написання цієї статті стало запитання читача: "Товариство – платник податку на прибуток та неплатник ПДВ належить до середнього підприємства (обчислює різниці в податковому обліку), облік веде за МСФЗ, надає гуманітарну допомогу у вигляді генераторів, зарядних станцій, принтерів та інших товарів (згідно з Переліком, затвердженим постановою КМУ від 7 березня 2022 року № 224) військовим частинам, які є неприбутковими організаціями та утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для забезпечення оборони держави у зв'язку з військовою агресією рф.
Чи потрібно проводити коригування фінансового результату в Декларації на прибуток?"
У ГУ ДПС у Вінницькій області розповіли про особливості застосування "тонкої капіталізації".
Богдан Лукасевич йде на заслужений відпочинок.
З 1 червня 2023 року в Євросоюзі запрацювала нова єдина (унітарна) патентна система (Unitary Patent system) для патентів Європейського патентного відомства (European Patent Office, ЕРО). Вона оптимізує процедуру отримання патенту в Європі та водночас покликана полегшити захист патентних прав на території ЄС для винахідників та інноваційних компаній.
Уряд затвердив новий Порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності (постанова КМУ від 01.08.2023 р. № 798).
Аудиторська палата визначилася з порядком розгляду заяв (скарг) щодо дій аудитора та/або суб'єкта аудиторської діяльності (рішення від 23.06.2023 р. № 113/3).
Порядок складання іспитів при атестації аудиторів викладено в новій редакції (наказ Мінфіну від 06.07.2023 р. № 377).