Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№07
Июль 2023
От редактора:
Доброго дня!
Вітаємо на сторінках липневого випуску нашого видання.
Традиційно другий місяць літа проходить під акомпанемент святкування професійного свята бухгалтерів та аудиторів. Тож сьогоднішню тему номера ми присвятили цьогорічному огляду ситуації відповідного сегменту світового ринку...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Держмитслужба порадила отримувати статус АЕО: деякі законодавчі норми втратять чинність

Держмитслужба звернула увагу, що 7 листопада 2023 року втратять чинність положення Митного кодексу України в частині можливості митного оформлення товарів без їх пред'явлення митним органам.

BEPS: новації в імплементації

З метою посилення зусиль у сфері наближення податкової системи до міжнародних податкових стандартів Україна запускає нову Дорожню карту з імплементації Плану дій BEPS, яка ґрунтується на попередній роботі, проведеній з 2017 року, та окреслює плани подальшої підтримки Секретаріату ОЕСР у процесі імплементації низки інших заходів BEPS, а також плани щодо проведення заходів з розбудови потенціалу для забезпечення ефективного застосування та адміністрування відповідних міжнародних стандартів.

Кредитні спілки отримають нові регуляторні орієнтири

Новий Закон про кредитні спілки прийнято (проєкт від 19.02.2021 р. № 5125).

Пільгове ввезення ліків і медвиробів на період "ковідного" карантину завершено

Карантин для запобігання поширенню на території України COVID-19 скасовано з 24 год 00 хв 30 червня 2023 року, що передбачає постанова КМУ від 27.06.2023 р. № 651.

Нові правила роботи з покупцями під час електронної комерції та продажу товарів

Президент України підписав новий Закон України "Про захист прав споживачів" від 10.06.2023 р. № 3153-IX.

Укртрансбезпека назвала помилки, за яких не приймаються документи в систему "Шлях"

В Укртрансбезпеці повідомили перевізникам про найпоширеніші помилки під час подання заяви / повідомлення про зміну даних до системи "ШЛЯХ".

Тема номера
Хто цьогоріч найбухгалтеріший?

International Accounting Bulletin (IAB) презентував галузевий огляд 2023 року. Тож пропонуємо розглянути як виглядає міжнародний бухгалтерський ринок та його основні цьогорічні тенденції.

Прикладна аналітика
Фінмоніторингові діалоги банкірів із регулятором

У питаннях фінмоніторингу банкам чи не найбільше доводиться балансувати між клієнтоорієнтованістю та виконанням своїх контролюючих функцій. Тож не дивно, що в деяких ситуаціях вони звертаються за допомогою регулятора. Пропонуємо ознайомитися з актуальними запитами.

Загальні збори КІФ

7 липня почав діяти Порядок скликання та дистанційного проведення загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду у період дії воєнного стану (рішення НКЦПФР від 06.07.2023 р. № 754).

Митна вартість: нові нюанси старої проблеми

Проблеми визначення митної вартості з року в рік стабільно турбують бізнес в Україні, що Рада бізнес-омбудсмена (РБО) бачить і в своїй роботі, і зі ЗМІ. У першому кварталі 2023 року митні питання навіть розширили свою частку в переліку проблем бізнесу (зі звичних 4 % до 8 % серед усієї кількості).

Практика: експерти відповідають
Чи буде скан-копія первинного документа належним електронним варіантом

ДПС відповіла на запит банку про визначення об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань на підставі первинних документів, які складено в електронній формі.

Коли настає вина банку за порушення термінів сплати податків
Кругозір
Які структурні маяки в податково-бюджетній сфері будуть виконані для отримання коштів від МВФ

Опубліковано оновлений лист з МВФ про наміри і меморандум про фінансову і економічну політику в рамках програми EF – повідомив нардеп Д. Гетманцев.

Нова валютна стратегія НБУ

Регулятор презентував версію Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. У ній у загальних рисах описано пріоритети та принципи для здійснення кроків за наведеними напрямами.

Внутрішні аудитори повідомлятимуть про корупцію в бізнесі

Уряд подав до Ради законопроєкт № 9505 від 17.07.2023 р., який пропонує зміни до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів запобігання корупції у приватній сфері.

Податкова політика ЄС: які податкові новації необхідні для вступу до ЄС

У червні минулого року відбулася історична подія – Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС. Після тривалого євроінтеграційного шляху це стало своєрідним індикатором, що Україну готові прийняти в європейську родину. Проте держава має відповідати усталеним практикам та вимогам ЄС. Для цього було поставлено ряд завдань, які Україні необхідно виконати шляхом внесення змін та реформ у політичній, економічній та суспільній сферах.

Страховий стаж для українців, які працюють за кордоном
Мікрогранти для відкриття бізнесу: у Держслужбі зайнятості пояснили деякі умови

Державна служба зайнятості опублікувала добірку відповідей на найбільш поширені питання, які стосуються грантових програм "Власна справа" і "Грант для ветеранів та їх подружжя".

Професійний розвиток
Як розпочинають аудиторську практику

Днями було оновлено порядок проходження аудиторської практики (наказ Мінфіну від 09.05.2023 р. № 238), тож пропонуємо пригадати, як саме аудитори розпочинають свою кар'єру.

МСФЗ: що треба знати бухгалтерам підприємств, які "дорослішають"

Нижче пропонуємо до вашої уваги розгляд таких питань:

1. Навіщо міжнародні стандарти українському бізнесу саме тепер?

2. Ключові відмінності між НП(С)БО та МСФЗ – професійна психологія: чи готові особисто ви до сприйняття ідеології МСФЗ? Особливості концептуального дисонансу: коли бухгалтерська теорія може мати критичне значення – практичні облікові технології: найголовніші невідповідності між вимогами національної та міжнародної стандартизації.

3. Процедура переходу на МСФЗ: загальна технологія. "Трансформаційна" звітність, "перехідні" спецспрощення, зміна облікової політики.

4. Залучення до процесу трансформації сторонніх фахівців: оцінювачі, актуарії, аудитори еtс.

5. Таксономізація МСФЗ-звітування.

6. МСФЗ для малих та середніх підприємств (МСП): складна доля спрощеного міжнародного стандарту в Україні. Принади МСП-звітування. Саботаж від Мінфіну. Технічні особливості звітування.

7. Податкові наслідки переходу на МСФЗ: на що слід звернути увагу.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua