Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№06
Июнь 2023
От редактора:
Добридень!
Вітаємо на сторінках чергового випуску видання з традиційним оглядом документів і подій у фінансово-економічній та суміжних сферах.
Також сьогодні поговоримо про те, як провадити загальні збори в нинішніх реаліях. Адже тільки-но учасники цього відповідального процесу адаптувалися д...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Внески аудиторів до ОСНАД

Постанова КМУ "Деякі питання сплати внеску суб'єктами аудиторської діяльності на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю" від 02.06.2023 р. № 557 

Нова концепція факторингу

Національний банк України фіналізував та схвалив Концепцію реформування регулювання факторингу в Україні.

Які аудиторські компанії потраплять до критичних і можуть бронювати військовозобов'язаних працівників

Наказом Мінфіну від 22.05.2023 р. № 265 упроваджені зміни до Критеріїв, за якими Мінфін визначає підприємства, установи й організації, які мають важливе значення для національної економіки.

Мікрогранти на створення та розвиток бізнесу: як змінились умови з 1 червня

Починаючи з 1 червня 2023 року діють зміни в Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Їх унесено постановою КМУ від 19.05.2023 р. № 540.

Тема номера
Як збирати акціонерів: інструктаж від НКЦПФР

Збори акціонерів – справа відповідальна та делікатна, а в нинішні непрості часи й поготів. Тож регулятор ринків капіталу вирішив унормувати ці питання.

Позачергові збори акціонерів на вимогу "більшості"

Маневруючи між правами акціонерів та обмеженнями воєнного часу, НКЦПФР рішенням від 26 квітня 2023 року № 466 установила особливості скликання та проведення позачергових загальних зборів акціонерних товариств власниками понад 50 % голосуючих акцій на період дії воєнного стану у 2023 році.

Облікова система часток ТОВ для проведення електронних загальних зборів

Продовжуючи актуалізацію підзаконної нормативки, НКЦПФР прийняла рішення про затвердження нормативно-правових актів, які регулюють роботу системи обліку часток товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) і товариств із додатковою відповідальністю (ТДВ), а також проведення у цій системі електронних загальних зборів учасників ТОВ/ТДВ.

Прикладна аналітика
Євроінтеграція та фармацевтична промисловість України: новації законодавства та перспективи ринку

У 2014 році було укладено Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію). У 2022 році Україна отримала статус кандидата на членство в Європейському Союзі (далі – ЄС). Наразі, незважаючи на повномасштабну війну росії, Україна впевнено крокує в напрямі євроінтеграції у всіх сферах, і фармацевтична індустрія не виняток.

Додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг: що потрібно знати фінустановам

У 2021 році Національний банк України ("НБУ") затвердив Положення про додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання коштів у позику (споживчий, фінансовий кредит) ("Положення № 113").

Електронний договір: правила укладення та підпису

У сучасному цифровому світі, де інтернет і технології швидко розвиваються, електронні договори стають все більш поширеними.

Трансфертне ціноутворення в ОАЕ

Наприкінці 2022 року в ОАЕ було запроваджено новий режим корпоративного оподаткування. З-поміж іншого, введено контроль за трансфертним ціноутворенням (далі – ТЦ) в операціях із пов'язаними та асоційованими особами (related parties and connected persons).

Зміни правил КІК: новації проєкту № 8137
Практика: експерти відповідають
Як оподатковують нерухомість нерезидента

ГУ ДПС у Дніпропетровській області пояснює особливості сплати податку на нерухоме майно іноземною юридичною особою – нерезидентом власником об'єктів нерухомості (їх часток).

За "безаудиторську" фінзвітність поки що не каратимуть
Кругозір
Україна та ЄС: основні податкові ставки

Вітчизняні податківці порівняли основні ставки податків в Україні та 20 країнах Європейського Союзу.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua