Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№05
Май 2023
От редактора:
Шановний читачу, вітаємо на сторінках чергового випуску нашого видання!
Сьогодні традиційно розглянемо ключові новини та події фінансово-економічного світу.
Також продовжуємо розбирати тему податкового резидентства, зокрема й у контексті оподаткування наших співвітчизників в інших країнах.
...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Уряд відновив на час карантину пільгу з увезення без ПДВ та мита окремих товарів

Уряд постановою від 19.05.2023 р. № 501 відновив на період до останнього дня місяця, у якому завершується дія карантину, дію постанови КМУ від 29.11.2022 р. № 1340 для суб'єктів господарювання, які до 01.04.2023 повністю або частково здійснили попередню оплату згідно з укладеними договорами, за якими ввозяться товари, вказані у зазначеній постанові (за умови документального підтвердження від банку здійснення таким суб'єктом господарювання попередньої оплати).

Кабмін змінив умови надання ФОПам мікрогрантів за програмою "Власна справа"

19 травня 2023 року Уряд ухвалив постанову, якою розширив напрями використання мікрогрантів, які надають за програмою "Власна справа" для започаткування або розвитку бізнесу, та збільшив терміни для отримувачів на укладання угоди про надання коштів й відкриття банківського рахунка.

ДПС презентувала технічний опис стандартного аудиторського файлу SAF-T UA

ДПС інформує великих платників податків про зміни в упровадженні електронного аудиту (е-аудит), зокрема оприлюднюючи необхідну інформацію та відповідні презентаційні матеріали.

Зміни фіномоніторингових процедур для підопічних НКЦПФР

НКЦПФР вирішила внести корективи у виконання фінмоніторингових завдань підзвітними їй суб'єктами.

Концепція нової стратегії фінансового сектору

Рада з фінансової стабільності (далі – РФС) на черговому засіданні 4 травня 2023 року погодила концепцію нової Стратегії розвитку фінансового сектору, розроблення якої передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Тема номера
Оподаткування доходів фізичних осіб – резидентів, отриманих із джерел за межами України

ДПС пояснює своє бачення справляння податків з іноземних доходів.

Визначення податкового резидентства

З початку бойових дій в Україні мільйони громадян України виїхали з країни до країн ЄС та інших країн. Більшість із них набули статусу Тимчасового Захисту в ЄС, який згідно з Директивою ЄС дає право легально перебувати в ЄС протягом одного року (до 03.04.2023) і може бути автоматично продовжений на шість місяців двічі (до 03.04.2024), якщо не зникнуть підстави для такого захисту.

У зв'язку з тим, що бойові дії тривають, у громадян, які ще не повернулися і продовжують перебувати за кордоном, постає питання – які вони мають сплачувати податки та в якій країні? Це питання має велике значення, тому що в більшості країн сплата податків дуже важлива, а несплата призводить до серйозної відповідальності.

Декларування доходів, отриманих українцями за кордоном

Після початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України та виїзду мільйонів українців за кордон питання визначення податкових зобов'язань і подання декларацій в Україні набуло надзвичайної актуальності.

Бухгалтерські алгоритми
Застосування методів ТЦУ щодо сировинних товарів

З початку року Мінфін подбав про усунення спірних ситуацій, уникнення судових спорів і про формування єдиних методологічних підходів для платників податків та контролюючих органів під час визначення відповідності умов КО принципу "витягнутої руки" щодо сировинних товарів. З огляду на це податківці нагадують про дію відповідних Порядків.

Прикладна аналітика
Посередництво в закордонному працевлаштуванні поки що тільки за ліцензією

Нещодавно відбулися зміни в регулюванні діяльності осіб, що допомагають нашим співвітчизникам влаштовуватися на роботу за кордоном (див. публікацію "Робота за кордоном: до чого готуватися посередникам").

Валютні обмеження для бізнесу в умовах воєнного стану

З початку повномасштабного вторгнення російських військ Верховна Рада ухвалила пакет законів, спрямованих на дерегуляцію і зниження рівня оподаткування в період воєнного стану, а податкова служба призупинила майже всі перевірки підприємців.

Водночас банківський сектор миттєво зреагував на потенційні загрози для економіки введенням ряду жорстких обмежень, у тому числі на валютному ринку. Незважаючи на їхній відверто антиринковий характер, вжиті НБУ заходи виявилися вкрай дієвими, забезпечили стабільне функціонування економіки та стійкість роботи банківської системи в умовах повномасштабної війни.

Правове регулювання NFT в Україні

З огляду на розвиток ринку NFT та його потенціал для різних галузей бізнесу, правове регулювання та захист інтересів учасників стають актуальними завданнями. В Україні, як і в багатьох інших країнах, процес адаптації законодавства до особливостей NFT є важливим кроком на шляху до створення сприятливого середовища для інновацій та розвитку цифрового бізнесу.

Практика: експерти відповідають
Q&A щодо розкриття емітентами інформації про зв'язки з іноземними державами зони ризику

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) надала відповіді на поширені питання стосовно свого рішення "Про встановлення порядку розкриття емітентами цінних паперів інформації щодо наявності зв'язків з іноземними державами зони ризику під час дії воєнного стану" від 21.02.2023 р. № 181 (зі змінами) (далі – Рішення № 181).

Коли банк має повідомити Фінмоніторинг про відмову неблагонадійному клієнту

НБУ пояснив, як на практиці фінустановам дотримуватися відведених "антивідмивочним" законодавством строків для повідомлення Держфінмоніторингу (лист від 21.04.2023 р. № 25-0005/28039).

Кругозір
Для резидентів Дія Сіті готують зміни у сплаті податків і ЄСВ, а також бронювання військовозобов'язаних

У Раді пропонують законодавчі зміни для резидентів Дія Сіті, які втілено в законопроєкті від 23.05.2023 р. № 9319.

Як перекладатимуть єврозаконодавство

Кабмін постановою від 02.05.2023 р. № 451 оновив порядок перекладу на українську мову актів Європейського Союзу acquis communautaire та на англійську мову актів законодавства України.

Суд підтримав звільнення працівника за прогул, доки той перебуває за кордоном

Вища школа адвокатури НААУ проаналізувала рішення суду щодо звільнення за прогул під час перебування за межами України. Мова йде про рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03.05.2023 р. у справі № 607/5324/23.

Українські електронні підписи та печатки на документах зможуть перевіряти в ЄС

Мінцифри повідомило про публікацію Європейською Комісією переліку країн, які увійшли до списку TC AdES LOTL. Він містить інформацію про електронні підписи та печатки держав, які не є членами ЄС, що дає змогу перевіряти їх у країнах ЄС. Україна стала першою країною, яка потрапила до цього переліку.

Україна приєдналася до Глобальної бази даних статистики доходів ОЕСР

Україна в межах поглиблення співробітництва з Організацією економічного співробітництва та розвитку приєдналася до Глобальної бази даних статистики доходів ОЕСР і стала 121 країною, що подає інформацію до найбільшого відкритого джерела даних про доходи.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua