Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№04
Апрель 2023
От редактора:
Вітаємо на сторінках чергового випуску!
Сьогодні традиційно обговоримо останні події у світі зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного оподаткування.
Цього разу ми вирішили присвятити тему номера огляду особливостей національної диджиталізації та розглянути, які електронні інструменти та...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Держмитслужба запускає вебсервіс подання електронних гарантій із 24 квітня

Держмитслужба повідомила про запуск 24 квітня 2023 року вебсервісу, що дозволятиме гарантам, які мають право гарантувати переміщення товарів під процедурою спільного транзиту, подавати гарантії в електронному вигляді.

Україна та Катар змінюють податкові домовленості

Україна ратифікувала Протокол про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Держави Катар про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи.

Робота за кордоном: до чого готуватися посередникам

Серед весняних новацій маємо зміни щодо захисту прав трудових мігрантів і боротьби із шахрайством у працевлаштуванні за кордоном (Закон від 20.03.2023 р. № 2982-IX).

Митний контроль "громадянських" покупок

Мінфін визначився з формою Рішення про визначення вартості товарів, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, для цілей нарахування митних платежів (наказ від 07.02.2023 р. № 62).

Експортну митну вартість визначатимуть по-новому
Тема номера
ДПС зможе арештовувати і стягувати кошти з електронних гаманців у рахунок податкового боргу

Лист ДПСУ від 31.03.2023 р. № 6947/7/99-00-13-01-07 

Е-підпис: національні особливості інтернаціональних правил

Використання цифрового аналога власноручного автографа вже не є чимось незвичним. Електронний підпис – це передусім зручно, і аби забезпечити його надійність, законодавці та регулятори постійно вдосконалюють правила його використання.

Закон № 2888: які зміни враховувати платникам ПДВ у разі розрахунків електронними грошима

У Центральному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків вказали на новації Закону № 2888 (чинний із 1 квітня 2023 року) для платників ПДВ, які використовують електронні гроші.

Е-кабінет аудитора: що нового

Рішенням від 13.02.2023 р. № 105/1 Аудиторська палата підкоригувала "функціонал" електронного кабінету.

Як працює система е-резидентства

1 квітня набули чинності законодавчі норми щодо запровадження в Україні системи електронного резидентства (Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів" від 06.10.2022 р. № 2654-IX).

Бухгалтерські алгоритми
Звітність до НКЦПФР в особливий період

Попри непрості часи, регулятори намагаються тримати баланс у послабленнях для бізнесу та збереженні належного контролю за ринком. Зокрема, один із головних наглядачів за ринком капіталу вніс чергові корективи до процесу звітування у ІІ кварталі.

Прикладна аналітика
Фінмоніторинг: про що слід знати рієлторам

Мінфін звертає увагу фахівців з нерухомості на необхідність дотримання антивідмивочного законодавства у своїй діяльності (лист від 20.03.2023 р. № 26110-06-10/7414).

Факторингові держзакупівлі

Світовий досвід показує, що факторинг є типовим й ефективним рішенням доступу до фінансування обігового капіталу в межах здійснення торговельних операцій у країнах світу – дійшли висновку в Мінекономіки.

Практика: експерти відповідають
Чи включають до доходу єдинника за ставкою 2 % дохід від дисконтування фіндопомоги

ДПС пояснила в індивідуальній податковій консультації від 12.01.2023 р. № 30/ІПК/99-00-04-03-03-06 ситуацію щодо включення до складу доходу платника єдиного податку зі ставкою 2 % доходу від дисконтування фінансової допомоги та перерахунку курсових різниць.

Доходи біженців: оподатковувати чи ні

Ми вже неодноразово торкалися питання оподаткування доходів вимушених скитальців по світу. Але з огляду на неординарність ситуації та широту географії перебування українських громадян, навряд чи наразі можна якось унифікувати відповідь на це питання. І зрештою, кожен має самостійно визначитися із тим, що ж робити у цьому випадку, враховуючи, про які саме доходи та про які країни перебування йдеться.

Та все ж спробуємо підсумувати, яка власне картинка вимальовується.

Кругозір
Міжбанківські платіжні операції з 1 квітня перейшли на режим 24/7 на базі стандарту ISO 20022

Починаючи з 1 квітня 2023 року працює нове покоління Системи електронних платежів НБУ – інформує банківський регулятор.

Готуємося до змін у застосуванні Багатосторонньої конвенції MLI

Уряд схвалив законопроєкт, яким вносяться зміни до статті 1 Закону "Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування" (далі – Багатостороння конвенція MLI).

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua