Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№03
Март 2023
От редактора:
Вітаємо на сторінках чергового випуску!
Сьогодні пропонуємо розглянути таку актуальну тему, як оподаткування наших громадян, які вимушені перечікувати війну в різних країнах світу.
Ну й попри все традиційно продовжуємо інформувати вас про цікаві новини та події у світі фінансів та розбирати п...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Оновлений порядок роботи митниць у разі вирішення питань класифікації товарів застосовний із 14 березня

Починаючи із 14 березня 2023 року діє наказ Мінфіну "Про затвердження Порядку прийняття та оприлюднення рішень щодо зобов'язуючої інформації, розгляду звернення підприємства про продовження строку використання рішення щодо зобов'язуючої інформації, відшкодування коштів за проведення досліджень (аналізів, експертиз) проб (зразків) товарів для прийняття митним органом рішень щодо зобов'язуючої інформації та внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України" від 23.12.2022 р. № 455.

Уряд оновив умови двох держпрограм пільгового кредитування 5-7–9 %

Уряд схвалив зміни в порядку надання фінансової державної підтримки суб'єктам підприємництва. Ними оптимізовано Державні програми "Доступні кредити 5-7–9%" та "Доступний фінансовий лізинг 5-7–9%" в умовах воєнного стану.

NCTS: що мають знати іноземні компанії про декларування спільного транзиту в Україну

Для іноземних компаній, які розглядають можливість подавати декларації спільного транзиту з метою переміщення товарів в Україну із використанням NCTS, підготовлено роз'яснювальну інформацію.

Кіпр: нові правила трансфертного ціноутворення

З 1 січня 2022 року в результаті змін до Закону "Про податок на прибуток" та Закону "Про нарахування та стягнення податків" (надалі "ТЦ Законодавство"), компанії-резиденти Кіпру, а також зареєстровані там постійні представництва іноземних компаній зобов'язані дотримуватися нових (розширених) правил трансфертного ціноутворення.

Банки документуватимуть інформацію про зв'язки клієнтів із державою-агресором: вимоги НБУ

НБУ зобов'язує банки виявляти та документувати інформацію про зв'язки клієнтів та їх контрагентів із державою, що здійснює збройну агресію проти України.

На ЗЕД-бізнес чекають податкові позапланові перевірки, якщо не надані банку всі документи за експортом-імпортом

Податковим органам надано право проводити документальні позапланові перевірки платників податків, по яких отримано податкову інформацію, яка свідчить про порушення валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями (пп. 69.2 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ).

Тема номера
Українці за кордоном: оподаткування очима контролерів

Наші громадяни по-різному облаштовують свій побут у тимчасовому вигнанні – хтось продовжує працювати на рідні компанії, хтось офіційно перелокувався до міжнародного підрозділу свого роботодавця, хтось взагалі знайшов нову роботу в країні перебування чи отримує допомогу від такої держави. Іншими словами варіантів чи навіть їх комбінацій не мало, але усі вони мають дещо спільне – рано чи пізно постає питання оподаткування отриманих коштів. Безумовно, особливо при наявності кількох джерел доходів, може знадобитися персональна консультація фахівця з міжнародного оподаткування. Однак, не завадить ознайомитися із роз'ясненнями загального характеру наших посадовців..

Актуальна практика оподаткування вимушено переміщених українців

Загальні принципи оподаткування українців, що перебувають за кордоном та працюють на українські компанії

Бухгалтерські алгоритми
Пільгова позика працівнику: неврегульованість й альтернативи

У моїй багаторічній практиці було кілька випадків, коли доводилось обговорювати з аудиторами проблему обліку операцій надання працівникам пільгових позик. Залагодження суперечок між бухгалтерами й аудиторами – це завжди непроста справа. Тим паче що одностайності в питанні бухобліку пільгових позик не було ніколи. Тому результати нещодавніх досліджень, проведених Комітетом з тлумачень МСФЗ, виявилися для мене цікавими.

Практика: експерти відповідають
Коли зупиняється нарахування пені за порушення строків розрахунків за експорт та імпорт товарів

Головне управління ДПС у Запорізькій області, нагадало, що при встановленні НБУ граничного строку розрахунків за операціями резидентів з імпорту товарів їх поставка здійснюється у строки, зазначені в договорах, але не пізніше встановленого НБУ граничного строку розрахунків з дня авансового платежу (попередньої оплати) (ч. 3 ст. 13 Закону № 2473).

Кругозір
Платіжні операції супроводжуватимуться більш детальною інформацією – нові вимоги НБУ до еквайрів

Для еквайрів уточнили вимоги до платіжних операцій – зазначає НБУ. Відповідні норми закріплені постановою Правління НБУ "Про затвердження змін до Положення про порядок емісії та еквайрингу платіжних інструментів" від 10.03.2023 р. № 21, яка діє з 14 березня 2023 року.

Легалізація електронних грошей: що змінює Закон № 2888-IX?

Нещодавно, 30 січня 2023 року, Президент підписав законопроєкт №4366 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)". Зараз це Закон №2888–ІХ, більш відомий як Закон про легалізацію електронних грошей.

Професійний розвиток
Профцікавинки для аудиторів

Пропонуємо ознайомитися з матеріалами Аудиторської палати щодо практики аудіювання в нових умовах та зокрема концепції аудиторського ризику.

Мінфін змінить порядок оцінювання діяльності головбухів бюджетних установ

На сайті Мінфіну презентовано проект наказу "Про внесення змін до Порядку проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень".

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua