Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№02
Февраль 2023
От редактора:
Вітаємо на сторінках чергового випуску!
Сьогодні пропонуємо традиційно ознайомитися з новинами та подіями у фінансовому світі.
Також вважаємо за доцільне поговорити про деякі специфічні моменти фінмоніторингу.
А ось особливу увагу ми б радили приділити питанню розкриття у звітності інших ви...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Міжнародне оподаткування та ТЦУ – перевірок побільшало

У ДПС нагадують про розширення перевірочної роботи у напряму трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування.

Проценти від депозитів пропонують звільнити від податків, але з певними обмеженнями

Раді пропонують розглянути ініціативу встановити неоподатковувану суму депозитів. Вона закріплена у законопроекті № 9037 від 20.02.2023 року.

"Особливо-періодна" статзвітність до НБУ

Національний банк України розширив перелік файлів статистичної звітності, що подається до НБУ в умовах особливого періоду. Зміни необхідні для виконання регулятором функцій з питань організації статистичної звітності і регулювання та нагляду за ринком фінансових установ, зокрема відповідно до Закону України “Про платіжні послуги”.

Підтримуючі заходи для учасників ринків капіталу

НКЦПФР зробила черговий крок для зменшення навантаження на професійних учасників ринків капіталу та організованих товарних ринків.

На період війни вводиться режим експортного забезпечення для окремих товарів: Закон чинний із 5 лютого

Починаючи із 5 лютого 2023 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану" від 12.01.2023 р. № 2881-IX. Проте норми Закону вводиться в дію через один місяць з дня опублікування.

Рада ЄС доповнила список юрисдикцій, які не співпрацюють у напрямку оподаткування

14 лютого 2023 року Рада ЄС доповнила список юрисдикцій, які не співпрацюють у напрямку оподаткування (EU list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes), додавши: Британські Віргінські Острови, Коста-Ріку, Маршаллові Острови та росію.

Держмитслужба прагне відновити документальні перевірки

Держмитслужба звітує, що за січень 2023 року митні аудитори виявили 76 фактів порушень митного законодавства орієнтовно на суму 20 млн грн, а до бюджету перераховано 10,3 млн грн, з яких 0,9 млн грн - сплата податкової заборгованості минулих періодів.

Із 1 лютого більшість товарів потребує гарантій сплати митних платежів

Держмитслужба інформує, що із 1 лютого 2023 року втратили чинність п. 5 і 6 переліку товарів, затвердженого постановою КМУ від 27.09.2022 р. № 1091, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України транзитом здійснюється без надання митним органам забезпечення сплати митних платежів.

Тема номера
Які операції підлягають фінмоніторингу та за яких умов

Словосполучення "фінансовий моніторинг" змушує напружитись самих непохитних та відчайдушних. Одразу на думку спадають прикрі приклади блокування рахунків, зупинки фінансових операцій, додаткових запитів від уповноважених банків або фінансових компаній (далі - фінустанова). Дійсно, такі факти інколи трапляються. Але в більшості випадків усе не так страшно, як здається.

Фінансовий моніторинг: що врахувати юридичному сегменту?

У 2001 році FATF охарактеризувала юристів як потенційних суб'єктів з відмивання грошей та фінансування тероризму через різноманітність послуг, які вони надають своїм клієнтам. У звіті FATF "Про типології відмивання грошей за 2000 - 2001 роки" вказано, що юристи причетні до складних схем відмивання грошей через здатність маневрувати між консультуванням з фінансових та податкових питань, створенням трастів і юридичних осіб, супроводженням операцій з нерухомістю, іншими фінансовими питаннями. Наприклад, інвестиціями.

"Антивідмивочне" законодавство – практикум для аудиторів

Мінфіном проведено черговий захід на тему дотримання вимог законодавства щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Бухгалтерські алгоритми
"Інші" теж важливі. Навіть якщо несуттєві.

У "Віснику МСФЗ" №1/23 було опубліковано статтю "Війна в бухгалтерії: між НАДзвичайністю та Незвичайністю", в якій аналізувалося питання можливості подання окремим рядком у звіті про сукупний дохід витрат, що були спричинені війною. Не зважаючи на те, що за певних умов таке подання є можливим, багато хто з експертів дотримується більш консервативного підходу, обмежуючись розкриттям відповідної інформації в примітках.

Прикладна аналітика
ATAD-3: новий виклик для shell entities

22 грудня 2021 року Європейська комісія (Комісія ЄС) опублікувала Проект директиви щодо запобігання використання підставних компаній для цілей оподаткування (так званий "ATAD-3"). Через рік, у грудні 2022 року, Європейський парламент прийняв резолюцію щодо проекту директиви, яка пропонує внесення деяких змін до Проекту Комісії ЄС (пропозиція ЄП).

Враховуючи, що Рада Євросоюзу не зобов‘язана приймати поправки Європарламенту до проекту, то остаточного тексту директиви на даний момент немає.

Кругозір
Трудовий дозвіл для іноземців має бути паперовим
ОЕСР відкриває представництво в Україні

1 березня у Києві розпочинає роботу офіційне представництво ОЕСР - про це йдеться у заяві організації від 23 лютого 2023 року.

Дозвіл на проживання у Греції: останні зміни у законодавстві
Професійний розвиток
Нефінансова звітність для аудиторів

16 лютого 2023 року в АПУ відбулася веб-дискусія за темою: "Нефінансова звітність. Звітність про сталий розвиток: вимоги щодо європейських компаній та виклики для України".

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua