Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№01
Январь 2023
От редактора:
Вітаємо на сторінках нашого видання.
Попри суворість часу, радіємо першій нашій зустрічі в цьому році.
Сьогодні ми традиційно підготували огляд ключових подій в обліковій та суміжних сферах, а тему цього випуску присвятили оргпитанням комплаєнсу.
Сподіваємося, приділений ознайомленню з мате...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Декларування товарів в міжнародних поштових та експрес-відправленнях: в Держмитслужбі обговорили новації

Під час робочої зустрічі керівництва Київської митниці з представниками експресперевізників та поштових операторів обговорили новації законодавства щодо оподаткування митними платежами товарів, що пересилаються в міжнародних поштових та експресвідправленнях та порядку їх декларування. Про це йдеться на сторінці Київської митниці у Facebook.

Мінфін оновив порядок заповнення митних декларацій

Починаючи із 18 січня 2023 року діє наказ Мінфіну "Про оформлення міжнародних поштових та експрес-відправлень і затвердження Змін до Порядку заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа" від 04.01.2023 р. № 6.

Мінфін оновив НП(С)БО 14 "Оренда"

Наказом Мінфіну від 28.12.2022 р. № 468 затверджені зміни до деяких нормативно-правових актів з бух обліку.

Податки можна буде сплачувати електронними грошима: прийнято Закон

Рада схвалила у другому читанні законопроект № 4366 про оподаткування платіжних систем - повідомив нардеп Я.Железняк.

Ліцензування ЗЕД - 2023
Нове регулювання діяльності акціонерних товариств: що змінилося з 2023 року?

Починаючи з 1 січня 2023 року діяльність акціонерних товариств суттєво змінюється. Причинною таких змін є втрата чинності Закону України "Про акціонерні товариства" №514-VI та буття чинності Закону України "Про акціонерні товариства" № 2465-IX.

ДПС не має права оцінювати доцільність витрат бізнесу – Рада бізнес-омбудсмена

Рада бізнес-омбудсмена поділилася успішним захистом права агрофірми на бюджетне відшкодування у розмірі 1,3 млн. грн.

Тема номера
Вихід бізнесу на зовнішній ринок: що потрібно знати про комплаєнс-контроль?

З масштабуванням бізнесу, закономірним є процес виходу на зовнішні ринки та розширення комерційних зв'язків. Разом із цим, може виникнути питання про запровадження комплаєнс-контролю, який вже став звичною справою для більшості іноземних компаній. Натомість в українському законодавстві не міститься вимог щодо обов'язкового запровадження комплаєнсу для суб'єктів господарювання. Виняток становлять банківські установи та професійні учасники фондового ринку, де корпоративне управління передбачає обов'язкове формування системи управління ризиками.

Як пройти банківський комплаєнс в Україні

Регулювання валютних операцій, перевірка клієнта та його контрагента, перевірка банківських установ, куди клієнт планує здійснити перерахування валюти - основні об'єкти та суб'єкти щодо яких банки здійснюють комплаєнс, а саме перевіряють на предмет дотримання вимог чинного в Україні законодавства та непорушення заборон Кабінету Міністрів України та Національного банку України, на підставі чого комплаєнс дозволяє здійснення операції або блокує її до моменту усунення порушень.

Комплаєнс при відкритті банківського рахунку в країнах ЄС

Рахунок у європейському банку - це стабільність та надійність у збереженні власних коштів та заощаджень. Розвиток передових технологій, прогресивне законодавство країн ЄС сприяють відкриттю бізнесу та простому й доступному його веденню. Водночас зі змінами з'явилися нові схеми та способи щодо відмивання грошей, обходу санкцій, тощо. Процеси ведення бізнесу за кордоном спрощуються, але контроль за діяльністю підприємств з боку відповідальних органів посилюється, і вагома частина такого контролю припадає на фінансовий сектор.

ТОП-5 комплаєнс-умов для співпраці з міжнародними організаціями

За підсумками численних опитувань керівників українського бізнесу, які проводив Національний банк України у 2022 році, частка компаній, які планували залучати кредитні кошти за кордоном не перевищувала значення у 10,7 %.

Водночас, попри війну, про свою готовність до надання кредитів та грантів (безповоротної цільової допомоги) українцям заявили Development Finance Corporation (DFC), уряд Німеччини через Фонд розвитку підприємництва, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Бухгалтерські алгоритми
Фінансова звітність в період воєнного стану: що змінюють закони №2115 та №2435

Питання підготовки фінансової звітності за 2022 рік треба розглядати в світлі змін, які були внесені Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 19.07.2022р. №2435-IX, який набув чинності 10 серпня 2022 року, а також з урахуванням положень Закону України "Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" від 03.03.2022р. №2115-IX (зі змінами, в редакції чинній на 01.01.2023р.).

Війна в бухгалтерії: між НАДзвичайністю та Незвичайністю

Бухгалтерські жнива. Складання річного звіту в розпалі. Головбухи українських компаній, які сильно постраждали від бойових дій, стурбовані питанням, як саме слід відобразити у звіті про прибутки та збитки втрати, зумовлені війною.

Прикладна аналітика
Особливості Дія Сіті під час війни

Правовий режим Дія Сіті є певною мірою експериментом. Правила, які мають бути застосовані щодо резидентів Дія Сіті, є незвичними для абсолютної більшості підприємств в Україні. І було б доволі корисно подивитись, наскільки працює вимога щодо практики застосовування податку на виведений капітал в Україні, який вже багато років розглядається як альтернатива податку на прибуток в Україні. Цей експеримент ми проходимо у доволі екстремальних умовах, що, без сумніву, позначиться на його результатах.

ТОП-10 рішень суду у банківських спорах 2022 року

Банківські спори є однією з ключових категорій справ та є одними з найскладніших у практиці Верховної Палати Верховного Суду. Оскільки мають не тільки великий обсяг доказової бази, якою оперують сторони, а й з вирізняються неоднозначністю судової практики.

Новації щодо найму іноземних працівників в Україні

Сфера правого регулювання застосування праці іноземних працівників в Україні потребувала вдосконалення з огляду вжиття заходів для збалансованого державного контролю за оформленням дозвільних документів.

Практика: експерти відповідають
Закордонний дохід українського ФОП

Як оподатковувати доходи ФОП, отримані за кордоном?

Чи звільнені від сплати ЄСВ підприємці, які працевлаштовані в резидента Дія Сіті

Як бути із ЄСВ для самозайнятих осіб, які мають основне місце роботи/уклали контракт з резидентом Дія Сіті - відповідають в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області.

Кругозір
Кваліфіковані електронні підписи, отримані в ЄС, діятимуть в Україні: підписано Закон

Президент України підписав Закон 2801-ІХ, за яким взаємно визнаватимуться кваліфіковані електронні довірчі послуги та імплементується законодавство ЄС у сфері електронної ідентифікації - інформує Мінцифри.

Паспорти дозволили пересилати поштою за кордон

Починаючи із 20 січня 2023 року діє постанова КМУ від 18.01.2023 р. № 41, яка скоригувала п. 37 Правил надання послуг поштового зв'язку.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua