Мінфін оприлюднив проект наказу "Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби".
7 вересня 2022 року Мінфін оприлюднив Проєкт наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси".
В липні 2022 року Рада МСБО (далі – РМСБО) провела дуже плідне засідання, обговорив значну кількість проектів.
Нардеп Я.Железняк повідомив, що Уряд та Офіс президента відмовились від ідеї запровадити 10% імпортний збір.
Нардепи відреагували на рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 15.06.2022 р. № 4-р(II)/2022 щодо неконституційності абз. 2 ст. 485 Митного кодексу України.
Мінекономіки звернуло увагу, що Рада прийняла урядові законопроекти № 6067 та № 5795, які спрямовані на активізацію ринку праці та зростання зайнятості серед населення.
Рада прийняла законопроект № 6245-д, який покликаний удосконалити правові засади аудиторської діяльності в Україні - повідомив нардеп Я.Жележняк.
Мінфін презентував проект наказу "Про затвердження Змін до деяких методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку".
НКЦПФР ухвалила рішення щодо розкриття регульованої інформації емітентами цінних паперів під час воєнного стану в України. Воно визначає строки розкриття особливої інформації та прийнятий у зв'язку з набранням чинності новим законодавством.
30 вересня 2022 року планується провести Спільне освітнє засідання FASB-IASB, одним з питань порядку денного на якому буде облік і розкриття інформації про операції з криптоактивами. І FASB, і IASB провели достатньо глибокі дослідження щодо криптоактивів і готові презентувати результати своїх досліджень.
Зростання ринку криптовалют в Україні призвело до прийняття спеціального Закону "Про віртуальні активи"№ 2074-IX від 17.02.2022.
Навесні ми писали про прощення орендодавцем орендних платежів. Мова йшла про орендну пільгу – тобто, коли єдиною зміною у відносинах оренди є прощення орендних платежів
Питання перегляду ставок дисконтування виникає доволі часто. Тому варто запам'ятати декілька простих правил і виключень до них, тоді ймовірність припуститися помилки значно знижується.
З початку війни з РФ економіка України зазнала значного удару – зруйнована інфраструктура та ціла низка підприємств, обмеження доступу бізнесу до ресурсів та ринків збуту, інфляція, девальвація, міграція населення. За останніми оцінками Світового банку втрати від війни становлять близько $350 млрд, ВВП країни зменшиться більш ніж на третину. Зрозуміло, що в таких складних умовах бізнесу важко працювати.
Сплинув майже рік після того, як Україна взяла на себе зобов'язання впровадити міжнародний стандарт щодо автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в податкових цілях (далі − CRS Стандарт).
У 2020 році було реалізовано так званий спліт Нацкомфінпослуг, функції якої розподілили між НБУ та НКПЦФР. Так, НБУ став регулятором для небанківських фінансових установ, а до НКПЦФР перейшов контроль ринку цінних паперів і недержавних пенсійних фондів.
Експерт: Роман Козир, лідер Business Growth Services & CFO outsourcing
Для всіх МСФЗ-шників відомо, що відповідно до вимог статті 121 Закону про бухгалтерський облік і фінансову звітність від 16.07.1999 № 996-XIV для складання фінансової звітності застосовуються міжнародні стандарти, які викладені державною мовою та офіційно оприлюднені на веб-сторінці центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку – тобто Міністерства фінансів.
На засідання Ради асоціації Україна - ЄС оголосили важливе історичне для України рішення про можливість приєднатись до міжнародних митних конвенцій з 1 жовтня цього року, завдяки чому запрацює так званий "митний безвіз".
Вже понад шість місяців Верховні Суди, в тому числі Касаційний адміністративний суд у cкладі Верховного Cуду, продовжують працювати в умовах війни та створювати судову практику. Практика Верховного Суду дає нам можливість застосувати його висновки у власній діяльності та звертати увагу на ті чи інші тонкощі у взаємовідносинах платника податків з контролюючим органом.
15 серпня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому" ("Закон"), покликаний забезпечити прозорість первинного ринку нерухомості та дієві механізми захисту прав інвесторів. Це особливо важливо в умовах економічної нестабільності ринку та викликів, які поставив перед бізнесом воєнний стан.
Мінінфраструктури, Держприкордонслужба та Держмитслужба презентували перевізникам проєкт "Електронна черга перетину кордону" на прикордонних автомобільних пунктах пропуску.
НАЗС у роз'ясненні від 13.06.2022 р. № 11 вказало на наявність/відсутність конфлікту інтересів у керівника, який приймає рішення про встановлення собі стимулюючих виплат.
Митний тариф України буде приведено у відповідність до вимог Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів. Для цього Уряд схвалив відповідний законопроект - інформує Мінекономіки.
Читаючи фінансову звітність провідних компанії ми інколи зустрічаємося з такими показниками, як EBITDA, EBIT та OIBDA. Ці показники характеризують різні види прибутку. Вони не передбачені МСФЗ та ідентифікуються як non-IFRS інформація. Пропонуємо розглянути ці види прибутку, щоб з розумінням в подальшому читати фінансові звіти провідних компаній.