Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09
Сентябрь 2022
От редактора:
Доброго дня, вітаємо на сторінках чергового випуску.
Сьогодні традиційно інформуємо про актуальні події у світі МСФЗ та суміжних сферах.
Також пропонуємо розглянути одну з цікавих тем сьогодення – операції з криптоактивами.
Бажаємо приємного та корисного читання.
З повагою
редакція...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Мінфін пропонує зміни до НП(С)БОДС 121 "Основні засоби"

Мінфін оприлюднив проект наказу "Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби".

Поганий той НПСБО, що не мріє стати схожим на МСФЗ

7 вересня 2022 року Мінфін оприлюднив Проєкт наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси".

Читать всю статью...
НБУ переглянув валютні обмеження
Огляд липневого засідання Ради МСБО: будьмо в тренді

В липні 2022 року Рада МСБО (далі – РМСБО) провела дуже плідне засідання, обговорив значну кількість проектів.

Читать всю статью...
Влада відмовилася просувати законопроект про 10% імпортний збір

Нардеп Я.Железняк повідомив, що Уряд та Офіс президента відмовились від ідеї запровадити 10% імпортний збір.

Нардепи внесли законопроект про митні зміни для виконання рішення КСУ

Нардепи відреагували на рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 15.06.2022 р. № 4-р(II)/2022 щодо неконституційності абз. 2 ст. 485 Митного кодексу України.

Рада скасувала вимогу щодо розміру зарплати для працевлаштування іноземців

Мінекономіки звернуло увагу, що Рада прийняла урядові законопроекти № 6067 та № 5795, які спрямовані на активізацію ринку праці та зростання зайнятості серед населення.

Рада прийняла зміни в аудиторській діяльності

Рада прийняла законопроект № 6245-д, який покликаний удосконалити правові засади аудиторської діяльності в Україні - повідомив нардеп Я.Жележняк.

Мінфін підготував чергові зміни до методрекомендацій з бухобліку

Мінфін презентував проект наказу "Про затвердження Змін до деяких методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку".

НКЦПФР прийняла рішення про розкриття емітентами інформації під час війни

НКЦПФР ухвалила рішення щодо розкриття регульованої інформації емітентами цінних паперів під час воєнного стану в України. Воно визначає строки розкриття особливої інформації та прийнятий у зв'язку з набранням чинності новим законодавством.

Тема номера
Криптоактиви: хто стане "законодавцем моди" в майбутньому світі цифрових активів – FASB чи IASB

30 вересня 2022 року планується провести Спільне освітнє засідання FASB-IASB, одним з питань порядку денного на якому буде облік і розкриття інформації про операції з криптоактивами. І FASB, і IASB провели достатньо глибокі дослідження щодо криптоактивів і готові презентувати результати своїх досліджень.

Читать всю статью...
ФОП та криптовалюта: операції, розрахунки та податки в Україні

Зростання ринку криптовалют в Україні призвело до прийняття спеціального Закону "Про віртуальні активи"№ 2074-IX від 17.02.2022.

Бухгалтерські алгоритми
Прощення орендних платежів орендодавцем: Комітет з інтерпретації пропонує удосконалене рішення

Навесні ми писали про прощення орендодавцем орендних платежів. Мова йшла про орендну пільгу – тобто, коли єдиною зміною у відносинах оренди є прощення орендних платежів

Читать всю статью...
Коли ставку дисконтування не можна переглядати, а коли потрібно? 5 правил для бухгалтера

Питання перегляду ставок дисконтування виникає доволі часто. Тому варто запам'ятати декілька простих правил і виключень до них, тоді ймовірність припуститися помилки значно знижується.

Читать всю статью...
Прикладна аналітика
Форс-мажор під час війни
Релокація бізнесу в Україні та в ЄС

З початку війни з РФ економіка України зазнала значного удару – зруйнована інфраструктура та ціла низка підприємств, обмеження доступу бізнесу до ресурсів та ринків збуту, інфляція, девальвація, міграція населення. За останніми оцінками Світового банку втрати від війни становлять близько $350 млрд, ВВП країни зменшиться більш ніж на третину. Зрозуміло, що в таких складних умовах бізнесу важко працювати.

Автоматичний обмін податковою інформацією: черговий крок України на шляху до імплементації

Сплинув майже рік після того, як Україна взяла на себе зобов'язання впровадити міжнародний стандарт щодо автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в податкових цілях (далі − CRS Стандарт).

Практика: експерти відповідають
Валюта авансу відрізняється від валюти ціни отриманого товару: як завершується валютний нагляд
Торгівля з ЄС: як правильно укладати експортні контракти
Підтвердження фінансового та майнового стану власників фінансових установ

У 2020 році було реалізовано так званий спліт Нацкомфінпослуг, функції якої розподілили між НБУ та НКПЦФР. Так, НБУ став регулятором для небанківських фінансових установ, а до НКПЦФР перейшов контроль ринку цінних паперів і недержавних пенсійних фондів.

Хто такий фінансовий ментор та як він може допомогти з розвитком бізнесу

Експерт: Роман Козир, лідер Business Growth Services & CFO outsourcing

Особлива думка
Ребуси МСФЗ-версій в Україні

Для всіх МСФЗ-шників відомо, що відповідно до вимог статті 121 Закону про бухгалтерський облік і фінансову звітність від 16.07.1999 № 996-XIV для складання фінансової звітності застосовуються міжнародні стандарти, які викладені державною мовою та офіційно оприлюднені на веб-сторінці центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку – тобто Міністерства фінансів.

Читать всю статью...
Безперервність діяльності в МСФЗ та МСА: про що мовчать стандарти
Кругозір
Україна зможе приєднатися до міжнародних митних конвенцій 1 жовтня

На засідання Ради асоціації Україна - ЄС оголосили важливе історичне для України рішення про можливість приєднатись до міжнародних митних конвенцій з 1 жовтня цього року, завдяки чому запрацює так званий "митний безвіз".

ТОП-5 цікавих рішень Верховного Суду в податкових спорах 2022

Вже понад шість місяців Верховні Суди, в тому числі Касаційний адміністративний суд у cкладі Верховного Cуду, продовжують працювати в умовах війни та створювати судову практику. Практика Верховного Суду дає нам можливість застосувати його висновки у власній діяльності та звертати увагу на ті чи інші тонкощі у взаємовідносинах платника податків з контролюючим органом.

Закон щодо захисту прав інвесторів будівництва: експертний аналіз

15 серпня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому" ("Закон"), покликаний забезпечити прозорість первинного ринку нерухомості та дієві механізми захисту прав інвесторів. Це особливо важливо в умовах економічної нестабільності ринку та викликів, які поставив перед бізнесом воєнний стан.

Електронна черга перетину кордону вантажівок — запуск у жовтні 2022 року

Мінінфраструктури, Держприкордонслужба та Держмитслужба презентували перевізникам проєкт "Електронна черга перетину кордону" на прикордонних автомобільних пунктах пропуску.

НАЗК пояснило, як уникати конфлікту інтересів керівнику при встановленні премій для себе

НАЗС у роз'ясненні від 13.06.2022 р. № 11 вказало на наявність/відсутність конфлікту інтересів у керівника, який приймає рішення про встановлення собі стимулюючих виплат.

Уряд пропонує оновити Митний тариф України

Митний тариф України буде приведено у відповідність до вимог Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів. Для цього Уряд схвалив відповідний законопроект - інформує Мінекономіки.

Професійний розвиток
EBITDA, EBIT та OIBDA: що стоїть за цими показниками?

Читаючи фінансову звітність провідних компанії ми інколи зустрічаємося з такими показниками, як EBITDA, EBIT та OIBDA. Ці показники характеризують різні види прибутку. Вони не передбачені МСФЗ та ідентифікуються як non-IFRS інформація. Пропонуємо розглянути ці види прибутку, щоб з розумінням в подальшому читати фінансові звіти провідних компаній.

Читать всю статью...
Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua