Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№04
Апрель 2022
От редактора:
Вітаємо на сторінках чергового випуску нашого видання.
Попри смуток нинішніх часів, сподіваємося на світле воскресіння миру на нашій землі.
Наразі кожен із нас робить для цього все, що від нього залежить.
Ми зі свого боку намагаємося дбати про забезпечення читачів корисною інформацією, і ц...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Новини та коментарі
Судження щодо суттєвості: заклик від Ради МСБО і чи долучиться Україна

Рада МСБО 5 квітня 2022 року оприлюднила на своєму сайті заклик до національних розробників стандартів з метою співпраці в частині досліджень щодо професійних суджень про суттєвість.

Читать всю статью...
Зміни щодо імпорту товарів в Україну та що нового приніс Закон № 2142-IX?

Вже другий місяць наша держава дає відсіч ворогу та продовжує активно працювати на законодавчій ниві для того, аби ми могли активно розвивати свій бізнес та сприяти розвитку економіки нашої країни.

Прикладом цього може слугувати Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану", який був прийнятий 24.03.2022 та набрав чинності 05.04.2022.

Сплата аудиторами внеску до ОСНАД

постанова КМУ "Деякі питання забезпечення діяльності державної установи "Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю" у 2022 році" від 19.04.2022 р. № 464  

Читать всю статью...
Огляд засідання Ради МСБО в березні 2022 року

22-24 березня 2022 року відбулося засідання IASB і ми знайомимо з його основними результатами.

Читать всю статью...
Тема номера
Особливості застосування облікових оцінок за МСФЗ в умовах воєнного стану: війна крізь події після звітної дати – 2021

Якісна МСФЗ-звітність покликана не лише засвідчувати стан справ підприємства на звітну дату, але й окреслювати поточні перспективи для ключових користувачів. Саме тому МСФЗ вимагають розкриття інформації про найістотніші події, що сталися після звітної дати. Окремі з таких подій навіть здатні скоригувати показники ще не затвердженої фінансової звітності. У реаліях не завершеного процесу складання річної фінансової звітності – 2021 аналіз подій, що сталися напередодні та після 24.02.2022, є вкрай актуальним.

Особливості застосування облікових оцінок за МСФЗ в умовах воєнного стану: оцінка біоактивів через призму війни

В умовах воєнного стану важливо підтримувати функціонування бізнесу, наскільки це можливо. Особливо це стосується аграрних підприємств, які дійсно мають стратегічне значення та водночас постраждали від війни чи не найбільше.

Неможливість фізичного переміщення "головних агроцехів" – полів під час активних бойових дій на півночі, сході та півдні, проблеми з реалізацією продукції через порти, брак оборотних коштів, добрив й інших важливих для посівної складових – усі ці виклики, на жаль, сьогодні є реальністю. Ба більше, є свідчення щодо мародерства окупантів на фермерських господарствах і навмисного псування техніки, мінування полів.

Незважаючи на все це, посівна-2022 в Україні розпочалася. А отже, важливо розглянути облікові питання, актуальні для аграріїв, що звітують за МСФЗ.

Особливості застосування облікових оцінок за МСФЗ в умовах воєнного стану: звітний аспект

Запровадження воєнного стану в Україні з 24.02.2022 було вимушеною правовою відповіддю на військову агресію сусідньої країни. Воєнний стан містить низку базових вимог до фізичних та юридичних осіб, а також може чинити вплив на права й свободи громадян і бізнесу. Господарська діяльність підприємств зазнає суттєвих ризиків з різних векторів – від неможливості здійснювати діяльність у зоні найбільшої військової небезпеки до проблем з логістикою та сировинними ринками. Водночас має місце і суттєва підтримка держави у відповідь на нові умови ведення бізнесу, адже економіка – це військовий тил, який обов'язково має працювати. Як організувати МСФЗ-облік в умовах війни та на що звертати особливу увагу в разі виникнення безпрецедентних форс-мажорних обставин – про це поговоримо у цій та кількох наступних публікаціях.

Особливості застосування облікових оцінок за МСФЗ в умовах воєнного стану: дотримання припущення про безперервність діяльності

Безпосередніми наслідками зовнішньої військової агресії є погіршення економічного середовища та поглиблення економіко-політичної невизначеності. Це принаймні може призвести до зменшення доходів та грошових потоків суб'єктів господарювання. Для низки підприємств ці питання є ще гострішими, адже ведення діяльності на окремих територіях є або вкрай ризиковим, або й зовсім неможливим. У зв'язку із цим актуалізуються питання щодо здатності підприємств виконувати свої поточні зобов'язання, дотримуватися кредитних графіків й у цілому продовжувати своє функціонування.

Бухгалтерські алгоритми
Що робити з МСФЗ-звітністю під час воєнного стану?

Були прийняті відповідні закони та нормативно-правові акти з метою урегулювання питання підготовки та подання фінансової звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни.

Читать всю статью...
Прикладна аналітика
Перепрофілювання та релокація підприємства на період воєнного стану: поради юриста
Зовнішньоекономічна діяльність в умовах війни

Які умови створені для бізнесу задля перемоги у війні та одночасної підтримки торгового балансу

Практика: експерти відповідають
ФОП та цінні папери

З огляду на випуск "військових облігацій" у податковому відомстві останнім часом приділяли увагу і загалом питанням оподаткування операцій з ЦП. Тож сьогодні розглянемо найцікавіше з них.

Як українським компаніям позбутися російських бенефіціарів?
Контрагенти з рф та рб: ризики співпраці

Події 24.02.2022 принципово змінили правову реальність в Україні (та і у всьому світі) у питаннях взаємодії з Російською Федерацією (далі - "рф") та її економічними агентами. Ті, хто після початку тимчасової окупації територій України у 2014 році, (в силу історичних, технологічних та інших зв'язків) все ж допускав ділові відносини з такими суб'єктами, наразі мають усвідомлювати, що з початком війни рф проти України підтримка відповідних стосунків супроводжується абсолютними ризиками, уже не тільки репутаційного, а і правового плану. При чому йдеться не тільки про правову систему України, а і про правові системи інших країн, в тому числі про норми, що мають екстериторіальну дію.

Кругозір
Перспективи глобальної економіки

Перше півріччя 2022 року

Читать всю статью...
Неплатоспроможність у судовій практиці

Актуальна судова практика Верховного Суду в справах про банкрутство

Як виглядає і про що говорить Річний звіт Фонду МСФЗ?

Річний звіт Фонду МСФЗ, оприлюднений 4 квітня 2022 року, представлений в кращих сучасних традиціях і містить як нефінансову, так і фінансову складові.

Читать всю статью...
Економічний прогноз від KPMG в Україні

Перше півріччя 2022 року

Читать всю статью...
Професійний розвиток
Як незвична нумерація переліків в МСФЗ може збити з пантелику?

Відповідно до п.82 МСБО 1 збитки від зменшення корисності фінансових активів, визнаних згідно з МСФЗ 9, відтепер включаються до фінансових витрат?

Читать всю статью...
Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание Вестник МСФО
Контакты редакции:
ifrs@ligazakon.ua