Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Єврокомісія за єдиний ринок капіталу

Одна із головних ідей Європейської комісії полягає у гармонізації ринків забезпечених облігацій, сек'юритизації, а також створенні єдиного облікового стандарту для малих підприємств. А якщо розглядати завдання загалом, то регулятори просто намагаються полегшити доступ до фінансування через ринки капіталу в економіці Євросоюзу.

Реалізувати цю ідею планують за допомогою створення "Союзу ринків капіталу" – Capital Markets Union (CMU).

На даний момент триває обговорення цієї ідеї та шляхів її реалізації. Єврокомісія запрошує приєднуватися всіх учасників ринку капіталу та їх представників, інвесторів, компанії, національні органи, університети та бізнес-організації.

Ідея єдиного ринку капіталу, при досить неоднозначному до неї відношенні, знайшла своє схвалення в Раді з МСФЗ. У своєму грудневому виступі, який ознаменували загальною темою "Building a credible Capital Markets Union" ("Створюючи єдиний ринок капіталу, що заслуговує на довіру"), Голова IASB Ханс Хугерворст схвалив високі прагнення Євросоюзу, його досягнення в галузі ефективного регулювання та, користуючись можливістю, нагадав про важливість МСФЗ для залучення капіталу в усьому світі.

Фонд МСФЗ також представив свій офіційний коментар (докладніше див. Висновок і Супровідний лист), в якому висловився за втілення в життя ідеї CMU як інструмента, що підсилює роль ринків капіталу у фінансуванні європейської економіки.

Єдиний набір вимог до фінансової звітності може зіграти фундаментальну роль у створенні такого Союзу ринків капіталу, адже це дозволить забезпечити співставність і прозорість інформації, що використовується інвесторами при прийнятті ділових рішень, проте без одночасного перешкоджання з їхнього боку діяльності компаній, які бажають збільшити свій капітал.

Стандарти МСФЗ привели до того, що звіти європейських організацій стали розуміти в усьому світі.

При цьому розробники МСФЗ усвідомлюють, що бізнес-моделі, практика та ринки не стоять на місці, й підтвердили своє бажання працювати з Єврокомісією в плані аналізу впливу європейської системи фінансової звітності на єдиний ринок капіталу, а також продовжувати тісне співробітництво з іншими важливими проектами.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ