Рада ЄС і Європейський парламент у грудні 2017 року досягли згоди щодо внесення змін до Четвертої директиви ЄС, яка спрямована на протидію відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом (англ. – 4th Anti-Money Laundering Directive (4AMLD)), і прийняття її в новій редакції – П'ята директива (англ. – 5th Anti-Money Laundering Directive (5AMLD)).
лист Мінфіну та Держстатистики від 14.03.2018 р. № 35230-06-5/6959, № 04.3-07/22-18
проект постанови Кабміну "Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності" (неофіційний текст)
Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 23.04.2018 р. № 1830/6/99-99-15-02-02-15/ІПК надала роз'яснення щодо відображення в документації з трансфертного ціноутворення інформації про передання нематеріальних активів.
В одній із попередніх публікацій ми звертали увагу, що 5 грудня 2017 р. Єврокомісія опублікувала перелік офшорних юрисдикцій, щодо яких може бути застосовано санкції та співпраця з якими може мати ускладнення для контрагентів. До цього списку потрапило 17 країн. Також ми зазначали, що 12 січня 2018 р. цей список було переглянуто, унаслідок чого в ньому залишилося 9 країн.
Міжнародний податковий огляд Global Tax 50 – це щорічне видання, яке містить інформацію про найвпливовіших людей, організації, геополітичні події та тенденції у світі податків. За результатами минулого 2017 року цей огляд було сформовано в грудні 2017 року. Як і в попередніх виданнях, політики та реформатори формують значну частину списку, хоча він також визначає кардинальні зміни в податковій площині та вплив певних професій, геополітичних подій і нових тенденцій, які керують процесами в оподаткуванні. Насамперед це дає змогу порівняти ролі урядовців, платників податків, а також міжнародних організацій, які мають світовий вплив на міжнародну податкову систему в цілому.
Автори оригінальної статті: Томас Конін мол. (Thomas E. Conine Jr.), професор кафедри корпоративних фінансів в Університеті Фейрфілда, президент TRI Corporation, що спеціалізується на професійній освіті для фінансових керівників; Майкл Макдональд IV (Michael B. Mcdonald IV), доцент кафедри корпоративних фінансів в Університеті Фейрфілда.
Рада з МСФЗ (далі – Рада) представила новий вебінар, присвячений оновленій версії "Концептуальних основ" МСФЗ, що відносно недавно вийшла. Під час вебінару Юлія Фейгіна, технічний керівник цього проекту, а також член Ради Франсуаза Флорес (Francoise Flores) у деталях розповіли про все важливе, що потрібно знати й розуміти. Постараємося якомога стисліше викласти нашим читачам усі основні постулати. Вебінар присвячено двом основним темам: перша з них – це те, що таке "Концептуальні основи" загалом і для чого вони потрібні; друга – переглянуті концепції в їх оновленій версії.
Що таке кваліфікаційний актив? Хто визначає, чи суттєвий строк створення активу? Що таке капіталізація фінансових витрат?
Ці питання й нині доволі актуальні, причому не лише щодо застосування П(С)БО 31. А чому та для кого – розповімо далі
У Законі № 2275 серед важливих варто відзначити зміни щодо формування статутного капіталу ТОВ і ТДВ та змін його розміру.
Для цього здійснимо порівняльний аналіз Закону № 2275 та Закону № 1576.
Найважливіше завдання SWOT-аналізу – допомогти організації встановити й оцінити всі чинники, що впливають на прийняття рішень, а також визначити можливості розвитку.
Голова Ради з МСФЗ Ханс Хугерворст (Hans Hoogervorst – Н. Н.) і віце-голова Сью Ллойд (Sue Lloyd – S. L.) розповідають коротко про те, що нового в переглянутій версії "Концептуальних основ", яка нещодавно вийшла, діляться деталями обговорень, котрі ще тривають, таких важливих проектів, як "Основні форми звітності" та "Гудвіл і знецінення". Учасники веб-презентації уточнюють визначення суттєвого з урахуванням підсумків торішніх консультацій, а також діляться подробицями розроблення нової моделі обліку для об'єднання бізнесу під загальним контролем. Традиційно процес обговорень спрямовує керівник освітнього відділу Фонду МСФЗ Метт Тіллінг (Matt Tilling – М. Т.).
Конкуренція на ринку аудиторських послуг з кожним роком стає дедалі гострішою. Саме тому аудиторські фірми акцентують увагу на якості своїх послуг, адже саме вона є запорукою успішної діяльності, утримання поточних клієнтів і здобуття прихильності нових. Із яких компонентів складається якість аудиторських послуг – спробуємо розібратися.
Олександр Бойко, Президент групи компаній "Де Візу", Президент Палати аудиторів і бухгалтерів України
Для тих, хто бажає розширити кругозір і провести червень із користю, ми представляємо добірку цікавих заходів на цей місяць.
Можливість забирати дитину наприкінці дня без запізнень і при цьому отримувати повну заробітну плату – те, що може кардинально змінити життя багатьох людей.