Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо удосконалення деяких положень" від 05.10.2017 р. № 2164-VIII
Як ми повідомляли раніше, під час виконання взятих на себе зобов'язань, передбачених Угодою про Асоціацію з ЄС, Україна реформує сферу бухгалтерського обліку та звітності. Так, 30 жовтня 2017 року з'явилась інформація щодо підписання Президентом ухваленого 5 жовтня цього року Закону "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо удосконалення деяких положень" № 2164-VIII (далі – Закон № 2164).
Передусім Законом № 2164 внесено зміни до термінологічного апарату, зокрема підкориговано чинні та додано нові визначення, серед яких звернемо увагу на такі.
Принципи ASC Розділу 280 "Сегментна звітність" – основні принципи складання фінансової звітності.
День набрання чинності 9-им стандартом міжнародної фінансової звітності (МСФЗ 9) наближається. Разом з цим зростає рівень напруження в банківських установах, адже на цей час далеко не всі комерційні банки України реалізували відповідні розрахунки на рівні свого програмного забезпечення, які вимагає IFRS 9. Більше того, досі виникають спірні питання в узгодженні методологічних підходів до них.
Стандарти МСФЗ завжди вважалися так званими стандартами "за принципами", а не стандартами "за правилами". Принципи припускають деяку частку свободи й навіть творчості для бухгалтера, без яких професія не була б такою цікавою.
Нижче запропоновано низку прикладів, коли менеджмент і бухгалтер можуть здійснити вибір в обліковій політиці й застосувати повною мірою свої професійні судження, які в деяких випадках можуть привести до суттєво різних результатів у фінансовій звітності.
2018 рік принесе компаніям, що складають фінансову звітність за МСФЗ, дві великі зміни: набрання чинності IFRS 15 і IFRS 9. Обидва стандарти суттєво вплинуть не лише на саму фінансову звітність, а й на цілі системи організації роботи та прийняття ділових рішень. Чимало компаній уже розпочали процес підготовки до IFRS 15, але впровадження IFRS 9 може виявитися не менш вибагливим.
Останнім часом інтерес до криптовалюти тільки посилюється та актуалізується. Це пояснюється не лише стрімким зростанням курсу Bitcoin (далі – BTC), а й тим, що цей вид валюти стає популярним у багатьох країнах світу як альтернативний платіжний засіб у сучасній світовій економіці, розвиток якого заборонити технічно неможливо й економічно недоцільно.
У Віснику МСФЗ уже неодноразово порушувалося питання ВТС, зокрема у статті "Bitcoin: революція на валютному ринку", де було зроблено акцент на вивченні історії виникнення, визначенні сутності такого виду криптовалюти та технології її функціонування – blockchain.
У цьому ж матеріалі розберемося спочатку з визнанням ВТС в Україні, а також з особливостями оподаткування криптовалюти у податкових системах окремих країн світу.
Роз'яснення КРМФЗ 23 вносить деяку певність у відображення невизначених податкових позицій.
Світ швидко змінюється. Щоб бути актуальним, затребуваним і сучасним, потрібно слідкувати за змінами і пристосовуватися до них. І хоча аудит є досить консервативним бізнесом, сьогодні і його не оминула потреба відповідати вимогам часу та запитам клієнтів. Які послуги аудиторських фірм мають попит нині, а які будуть популярними в найближчому майбутньому і що загалом зміниться на ринку аудиту – розглянемо далі.
Вісім думок про те, чому поліпшення позицій України в Doing Business – 2018 не панацея для економіки.
Україні вдалося піднятися на 4 позиції та посісти 76-те місце в щорічному рейтингу легкості ведення бізнесу